Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

1.Jak usunac agentów i supervisorów z Alcatel 4400 2. PRA

MarioITel 23 Mar 2007 09:33 611 0
  • #1 23 Mar 2007 09:33
    MarioITel
    Poziom 9  

witam,
    mam poważny problem , mało znam tą centralę , dostałem z demobilu. Pracowała przy obsłudze ruchu CRM. Chciałem usunąć wszystkie nr. wewnetrzne . Czesc klientów jest wirtualnych tj. agenci i superuserzy. Nie potrafie tego usunąc , przy próbie usunięcia takiego klienta dostaje komunikat iż nie ma uprawnienia do usuniecia agenta lub supervisora.
    Udało mi sie ustalić że muszę usunąć piloty. Niestety nie da sie ich usunąć ponieważ do nich przypisane są processing grupy. Wiec chce usunąć PG, niestety mają przypisanych agentów. Co z tego że pojawia mi sie lista agentów przypisanych do PG skoro nie ma opcji ich usuwania :(. W mgr , w PG , w List of agent attached in PG mam tylko opcję Consult/Modify , nie ma "delete". Jeżeli nie usunę agentów , nie usunę PG , a to z koleji powoduje ze nie usunę PIlotów. Z tego co wiem bez usunięcia tych elementów nie mogę zmienić w ustawieniach USER'a który jest agentem/supervisorem opcji ACD Station : z Agent na NO.
    Jak tego nie zmienię to nie usunę tego usera bo nie mozna gdy jest agentem.... i błedne koło juz nie mam do tego siły.
    Wiem ze cięzko na to odpowiedzieć jak sie nie ma mgr przed oczami ale moze ktoś z was doswiadczonych specjalistów od tej centralki jest mi w stanie pomóc.
    Mam jeszcze drugi problem dotyczący identyfikacji numerów wewnetrznych . Teraz jesli dzwonię z wewnetrznego np 9199 na "miasto" u klienta wyswietla sięnumer głowny łacza PRA czyli 12xxx9100 (dodam że mam 100DDI). Nie wazne z kórego wewnetrznego dzwonie zawsze prezentuje sie głównym numerem. Myslałem ze to ustawienia na centrali TP ale tam jest ustawione OPN własnie tak działające ze prezentuje sie głównym numerem PRA, ale podobno gdy jest na PABX poprawnie ustawione powinno nadpisywać tego OPN. Faktycznie po wyłaczeniu na centrali TP OPN numer prezentuje sie 12261xxxx bez tych ostatnich cyfr. Z góry dziękuję Mariusz

0 0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo