Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka BROTHER 6050DN - nie widzi nowego org. toneru !

23 Mar 2007 11:44 4017 2
  • Level 18  
    Witam
    Sytuacja jak w temacie, mam BROTHERA 6050 DN kiedyś regenerowałem w nim toner no i działał aż drukarka zaczęła wyświetlać LOW TONER więc włożyłem do niej oryginalny toner (który był już kiedyś wkładany do drukarki i wydrukował może z 10 kartek) - po włożeniu nadal miałem komunikat LOW TONER a po wydrukowaniu z 250 kartek wyrzuciła TONER LIFE END no i jest zablokowana i nie da się drukować. W pojemniku z tonerem są okienka z lewej i prawej strony do kontroli poziomu toneru , zaklejenie okienek nic nie daje , może ktoś z was wie na jakiej zasadzie w tej drukarce działa czujnik poziomu toneru??? A może jest jakiś licznik po którego przekroczeniu wyświetla TONER LIFE END?? Jest możliwość aby to jakoś w tej sytuacji obejść? bo tak jak mówię toner jest NOWY i ORYGINALNY ( i oczywiście jest w nim proszek).

pozdrawiam :)

Dodano po 2 [godziny] 6 [minuty]:

Sam sobie odpowiadam
    Pobrałem serwisówke i w takim wypadku trzeba wejść w tryb serwisowy (GO + Set) wejść w zakładkę RESET PARTS LIFE i wyzerować DEVELOPER.

Jak by ktoś regenerował tonery to radzę za każdym razem robić takie kasowanie wtedy nie będzie problemów że klientowi po jakimś czasie wyrzuci TONER LOW i TONER LIFE END mimo tego że proszek w zasobniku jest.

ZAMYKAM TEMAT :)
  • Level 17  
    a gdzie jest to set bo go to znalazlem. moze stary temat ale u mnie wlasnie na czasie
  • Level 10  
    Mam ten problem z modelem 5270DN
    a skąd ściągłeś serwisówkę ?? bo u producenta nie widzę