Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwrotnice tak czy nie? Podłączenie wysokotonowych.

Remo70 23 Mar 2007 10:31 1253 4
 • #1 23 Mar 2007 10:31
  Remo70
  Poziom 9  

  Mam samochód z fabryczną instalacją pod głośniki. Kupiłem Helix Blue Mk 62 Komponent. Samochód jest nowy i służbowy. W serwisie powiedzieli że oni podłączają wysokotonowe ale bez zwrotnicy. Pytanie
  1 czy można to tak podłączyć ?
  2 czy ma to sens ?
  3 Czy jak bym chciał tą zwrotnicę podłączyć to muszę ciągnąć nowe przewody, czy mogę podłączyć się jakoś do tej instalacj co jest.
  4 jeśli można podpiąć jakoś zwrotnice do tej instalacji to może ktoś wie jak? a dodam jeszcze, że na tylne drzwi mam głośniki dwudrożne i też bym je chciał podłączyć.

  0 4
 • Sklep HeluKabel
 • #2 23 Mar 2007 10:46
  Błażej
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Głośniki wysokotonowe już zazwyczaj mają dodaną najprostszą zwrotnicę w postaci kondensatora, czy to w obudowie głośnika, czy na przewodzie. Tak więc zwrotnica tam jest. Można próbować montować zwrotnice dwudrożne tnące pasmo i podłączyć do nich istniejący głośnik i wysokotonowy.

  0
 • Sklep HeluKabel
 • #3 23 Mar 2007 11:11
  brati
  Poziom 23  

  Zazwyczaj to nie maja tej prostej zwrotnicy w postaci kondensatora, a juz na pewno nie te z zestawu Helix blue

  0
 • #4 23 Mar 2007 12:14
  Błażej
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Jakoś mi umknęła nazwa tych głośników. Faktycznie w tym zestawie tweeter nie jest niczym cięty oprócz zwrotnicy i jest ona konieczna do poprawnej jego pracy. NIE MOŻNA PODŁĄCZYĆ TWEETERA BEZPOŚREDNIO DO INSTALACJI GŁOŚNIKOWEJ! Od biedy możesz podłączyć zwrotnicę i do niej tweeter, głośnik oryginalny pozostawiając tak, jak jest. Ale to półśrodek. Co do pełnego podłączenia się do instalacji, to nie podałeś, co to za auto i nie wiadomo jakiej instalacji można się tam spodziewać. Możesz pociągnąć nowe przewody ("koneserzy" car audio ci będą to doradzać). Możesz wykorzystać też istniejący przewód do głośnika niskotonowego i podłączyć go do wyjścia ze zwrotnicy, a do tweetera pociągnąć nowy przewód (jeśli jest oryginalny przewód do tweetera, to tez można go wykorzystać. Niemniej takie rozwiązanie wiąże się z cięciem fabrycznej instalacji.
  Tylne głośniki podłączasz normalnie (jeśli masz instalacje to do instalacji, jak nie, to ciągniesz nową).

  0
 • #5 23 Mar 2007 14:40
  Remo70
  Poziom 9  

  Samochód to Xsara Picasso. A jak ktoś się orientuje gdzie najlepiej schować zwrotnice. Czy może lepiej kupić jakieś inne wysokotonowce tylko czy te niskotonowe tak mogą być podłączone . Sory jak głupie pytania ale nie jest to moja dziedzina.

  0