Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Altus 140 i subbasy Alphard hw 1200... Co Wy o tym sądzicie

deBendzin 23 Mar 2007 13:43 7527 21
  • Siemka, chciałbym przedstawić Wam mój mały zestaw na imprezki typu 18nastki itp. Altusy 140 mają nowy głośnik basowy A-tex 130 wat średni orginalny Tonsil (przydała by mu sie regeneracja :D) i oczywiście wysoki dynamiczny Tonsil'owski. Kolumny potrafią narobić dużo chałasu nie tracąc walorów dźwiękowych soczysty bas jest poparty średnim i wysokim tonem... Poprostu rewelacja, kazdy posiadacz pożądnych Tonsilów wie jaki dźwięk potrafią z siebie wydobyć...

Teraz przejdźmy do subbasów na alphardzie które sam wykonałem z 18mm płyty wiórowej poskręcałem na kazdej ścianie po 3-4 wkręty 5cm co daje solidną obudowe (można po nich skakać i ani nie drgną :D:D:D) w środku uszczelnione dokładnie silikonem dla szczelności i wytłumione gąbką z fotela hehe (nie miałem nic innego) gąbka tłumi dobrze nie dając basu potocznie mówiąc "gornek" :]. Obudowy zostałe obite kocem dodane narożniki co stanowi estetyke całej konstrukcji. Najpierw zastosowałem głośniki 4omowe (ponieważ miałem zwrotnice 4omowe) lecz mój wzmacniacz nie ma możliwości podłaczenia kolumn 8 i 4 ohm więc sprzedałem je jeszcze na tym zarabiając :P Teraz mam już 8 omowe które zastosowałem bez zwrotnic. Jak postawie subbasy a na nich altusy to już sprzęt ma rasowy wygląd... :].

Całośc napędza wzmacniacz Technics su8055k (100wat max 50wat RMS) który ma ta moc w sobie gdybym ustawił tony na max i włączył przycisk loudness przy połowie głosności membrany w głośnikach by wyleciały i odfruneły, mówie poważnie niby 50wat ale jakie ma "kopyto". Jeżeli gram już na 8nastce to po 3 godzinach się troszke poci więc chłodze go mechanicznie za pomocą 2 wentylatorów od kompa :) ale chyba przesadzam z tym chłodzeniem lecz dbam o sprzęt zeby sie nic nie spaliło. Wracając do kolumn to Altusy kupiłem od kumpla za 300zł (grałem samymi altusami i mi sie zwróciły po kilku imprezach, a nawet zarobiłem na nowe basy które i tak trzeba było wymienić) a koszt subbasów to:
    179zł za koc, narożniki, głosniki i przesyłke
    6zł za bass reflexy
    4zł za kabel w kolumnie
    10zł za silikon
    2zł za klej szybkoschnący (do przyklejenia koca)
    nie bede juz liczył wkrętów prądu, wolnego czasu, płyt wiórowych uszkodzonego pistoletu do silikonu od sąsiada i podpinki do kabli itp.
    Wzmacniacz kupiłem tak okazyjnie ze w pale sie nie mieści. Na aukcjach w necie taki sam stoi po 250-350zł w różnym stanie ja kupiłem za 81zł w stanie technicznym bdb, a wizualnym db ponieważ 2 "okienka" we wskaźnikach UV nie świecą i pokrywa była leciutko wznieciona jak by spadl na nią jakiś ostry przedniot głębokość wgniecenia to 1-2mm i szerokość 0,5cm więc nie duże.

Myślę ze to udana konstrukcja sprzętu do nagłośnień małych imprez. Mam też kolorofon, stroboskop, kilka żarówek UV i mikrofon który podpinam bespośrednio pod wzmaka. Co Wy o tym sądzicie?

https://www.elektroda.pl/rtvforum/file/sprz_t_fotki___8341.rar oto fotki reszty!!

Moderowany:

Przeniosłem do odpowiedniego działu. Proszę zapoznać sie z opisami działów

Fajne!
  • #2 23 Mar 2007 14:17
    Q-mac
    Poziom 22  

Zbyt słaby wzmacniacz, zły głosnik basowy w Altusach. Gdybyś miał oryginalny to miałbyś więcej basu na nich, niż na tych alphardach. Ale zagrac coś by się już dało (ale przy wzmaku 2x150W 4r)

• #3 23 Mar 2007 14:19
    bartekmaciesza
    Poziom 14  

altus 140 i estrada haha:)

kurcze pozatym żal się robi jak widze ostatnią serie altus 140 z włożonym jakimś badziewiem zamiast originalnego gdn

altus 140 jest kolumną która owszem może i zagra głośno, ale nikt mi nie powie że da soczysty bas i nagłośni wielkie imprezy itp, nie ma takiej opcji, miałem 140, w sumie wszystkie prawie altusy i wiem co mówie, altus 140 musi dostać wzmacniacz 2x100 przy 8ohm i wtedy można z niego coś wykrzesać ale tylko w domu w pokoju

co do hw 1200 to nie jest zły głośnik jak się mu nie daje wiecej niż 50 - 60W , potem już zniekszałca i to mocno, pozatym nie trzyma pasma podanego przez producenta, trzeba było dołożyć i kupić ps 12 , byś widział ogromną różnicę....

więc tak na estradę ani altus 140 ani ten technics......

to już lepiej jak byś miał chociażby eltrony + eltron 100 U lub WM 100 i tym zagłośnisz małe 18stki itp

• #4 23 Mar 2007 15:42
    deBendzin
    Poziom 9  

Witam, w zasadzie nie mam za dużo pojęcia o sprzecie estradowym ale troszke sie znam :P jeżeli chodzi o altusy to nie za bardzo stać mnie na org. głośnik tonsila i zamieniłem je na tanie chińskie głośniki jak widać na fotkach ponieważ tonsile sie zatarły... wlaściwie to zatarł sie jeden drugi sie uszkodzil podczas transportu. Pod względem technicznym moje "chińczyki" grają głośniej i można je więcej obciązyć i sie nie spalą tak prędko jak Tonsil. Ale myśle ze z pośród chińskich głośników wybrałem najlepsze w kategori cenowej do 60zł. Rozwarzałem opcje nad Alphardami na miękkim zawieszeniu, Altronixami itp i wybrałem A-Tex. Wiadomo org. głośniki Tonsila kosztują około 150zł i są przeznaczone do kolumn domowych nie estradowych a zamienniki mogą być wykorzystane praktycznei wszędzie... Grałem już na około 20-30stu 8nastkach raz miałem prawdziwego audiofila który kazał tylko bym "puszczał" więcej muzyki wolnej zeby ucho troszkę odpoczeło bo dźwięk jest ładny lecz muzyka nie ta... # 3 tyg. temu była para nauczycieli tańca z Kalisza, sapali tylko ze nie mam rock adn roll'a a dźwięk im sie podobał a gościu kończył TBF... Moim zdaniem zestaw gra bardzo ładnie słychac wszystkie tony wyraźnie, bass po zastosowaniu subów jest dobrze słyszalny nie dudniący. Na taką impreske wystarczy prawdziwe 150 wat a nie jak jest napisane na niektórych chińskich głośnikach "magiczne" 10 000 wat POMP (wogule co to jest?? niech mi ktos wytłumaczy) więc czy moje głośniki mają 40-50 czy 60 wat to moim zdaniem na male bibki w zupełności wystarczy do dźwięku nic nie mam!! POZDRAWIAM!!

Dodano po 12 [minuty]:

A tak ogólnie to na 18nastkach każdy jest ze tak powiem nie ladnie z*j*b*ny i chodzi im tylko o muzyke diskopolo, lata '80 czasami coś wolnego ewentualnie jakiś rock lub techno i raczej nikt nie widzi różnicy chodzi im tylko zeby było głośno (w sumie taka jest prawde) a ja staram sie grać w miare głosno (w zalkeżności od towarzystwa) i zeby dźwięk był czysty. A co do wzmacniacza to moim zdaniem jest w sam raz ale skoro Wy znacie się więcej to moze przydał by mi sie jakiś mocniejszy lecz narazie brak funduszy a jak sie znajdą to bedą musialy byc odlożone na czarną godzine gdy nie zdam egzaminu na prafffko :P więc z nowego wzmaka nici :P

POZDRAWIAM!!

• #5 23 Mar 2007 15:59
    bartekmaciesza
    Poziom 14  

z twojej wypowiedzi wyszło że głosniki zamienniki są lepsze od tonsilowskich originalów, no to jest w szoku

chyba nie masz pojęcia o czym piszesz, takim originalnych gdn od altusa 140 dobrze zestrojonych zmiotę tego co tam włożyłeś:) i mi nie mów że on ma swoje parametry i 3ma pasmo bo nigdy nie uwierze, pozatym jego xmax ni kija nie pasuje do budy altus 140 wyliczonej pod konkretny model głośniki , naprawde trudno mi zrozumieć ..........ale ok

• #6 23 Mar 2007 16:49
    dayv
    Poziom 24  

nic na fotce nie widac wiec ciezko oceniac subbusa czy cos tam zes zrobil. A wymiana glosnika na jakies cos z chin i mowienie ze lepiej gra to profanacja.... piszesz jakbys byl bardzo pewny siebie potwierdzajac sam sobie swoje "wymyslone" tezy jak to super gra.... prawda taka ze jak Ci dzwiek ze 140 nie odpowiada to sprzedaj je komus kto o nie zadba :] i kup sobie cos innego co da Ci wiecej BASIOOOOORU...omg... buda jest liczona pod konkretne glosniki a Ty wsadzasz tam byle jaki... nie lepiej bylo zrobic regenerke... za 60 pln zregenerowalbys sobie wszytskie glosniki w altusach. Co za glosnik siedzi w tym subwooferze ? tez chonczyk ? Buda robiona na oko to widac. Jak stroiles ? jaka buda?
    pmpo to moc pulsacyjna.

• #7 23 Mar 2007 16:55
    deBendzin
    Poziom 9  

Nie bedziemy sie kłucić, moim zdaniem chińczyki w tym przypadku grają lepiej niz tonsilowskie gdyż wykorzystuje kolumny nie do użytku domowego tylko raczej na głośniejsze imprezy, a Tonsil nie dawal by sobie rady... Mieszkam w bloku i sprzęt raczej stoi i sie kurzy grają tylko Altusy podpięte do Unitry zeby dźwięk byl na poziomie użytkowania kolumn domowych... ale to jest tylko moje zdanie to forum jest aby podziwiać lub krytykować sprzęt bądź co kolwiek co ktoś opisał... A z wypowiedzi niektórych użytkowników wnioskuje to ze mój sprzęt mu sie nei podoba i krytykuje go w taki sposób jak by jego był najlepszy i najdoskonalszy w swojej istocie poprostu idealny (poprostu może zazdrości:P) Pozdrawiam tego Pana

• #8 23 Mar 2007 17:10
    Paweł007
    Poziom 22  

Koleś napoisałes że każdy posiadacz altusów wie jak to gra a przeciez wsadziłeś tu jakiś wynalazek więc jakoś mi się to kupy nietrzyma w żadnym stopniu, niesądzisz?

• #9 23 Mar 2007 17:28
    Stanley121
    Poziom 16  

moim zdaniem nie wiele drożej wyszłoby kupno zregenerowanych tosili na zawieszeniu piankowym a zagrałoby bardziej przyzwoicie...

• #10 23 Mar 2007 20:03
    SzokalML
    Poziom 36  

Cytat:
    kazdy posiadacz pożądnych Tonsilów wie jaki dźwięk potrafią z siebie wydobyć...

Jeśli już coś to "porządnych tonsili". Tak czy inaczej ty do nich nie należysz gdyż: w średniaku masz zawieszenie uszkodzone, więc sądzę że popierduje. A zamiast oryginalnego Tonsila wstawiłeś tani chiński głośnik.

Cytat:
    Całośc napędza wzmacniacz Technics su8055k (100wat max 50wat RMS) który ma ta moc w sobie gdybym ustawił tony na max i włączył przycisk loudness przy połowie głosności membrany w głośnikach by wyleciały i odfruneły, mówie poważnie niby 50wat ale jakie ma "kopyto"

To że membrany latają, to znaczy że właśnie wzmak nie wyrabia. Z drugiej strony nie zdziwiłbym się gdyby te chińczyki odpadły przy 50 wattach normalnego sygnału, bez przesteru.

Cytat:
    Nie bedziemy sie kłucić, moim zdaniem chińczyki w tym przypadku grają lepiej niz tonsilowskie gdyż wykorzystuje kolumny nie do użytku domowego tylko raczej na głośniejsze imprezy, a Tonsil nie dawal by sobie rady...

A na jakiej podstawie? Z czym porównywałeś? Z GDN-ami z Altusów w których zawieszenie było zerwane?
    Moc to ten Atex ma od tonsila wiekszą tylko na papierze... zresztą co to za różnica jak masz wzmacniacz 50 watt.

Zapewniam cię że komentarze nie wynikają z zazdrości.

A co do tego że większości ludzi nie przeszkadza - zapewniam cię że zauważyliby różnicę gdybyś miał porządny sprzęt. Mam na myśli przyzwoite kolumny estradowe.

• #11 23 Mar 2007 22:07
    rafaljakichmalo
    Poziom 13  

Pogratulować koledze profesjalnego podejścia do sprawy.. W sumie Chiny z taką dynamiką gospodarczą wręcz miażdżą nasze polskie TANDETNE podejście do myśli technologicznej. Jeśli ONI napisali, że tam jest 200 watt ( widziałem to cudo...) to tak jest!!! Nie mogliby przecież kłamać...

Tylko czemu po podbiciu na max suwaka 62hz w Winampie, włączeniu Loudness i ustawieniu basu na max, głośnik woła o pomoc radosnym postukiwaniem...
    Zastanówmy się wspólnie:)

• #12 23 Mar 2007 22:08
    dayv
    Poziom 24  

nie no kolego debedzin... wez sie nie osmieszaj mowiac ze ktos Ci sprzetu zazdrosci..... zejdz na ziemie chlopie !! na bibki moze i dobre ale naprawde dla ludzi ktorzy sie nie znala wcale na sprzecie audio i do tej pory sluchali poczciwej mini wiezy z zaprzyjaznionego marketu....
    Totalna amatorszczyzna taka prawda.... moze chciales i dobrze ale naprawde posluchaj ludzi ktorzy troche widzieli i slyszeli ( i nie mam na mysli siebie bo ja gowno wiem w porownaniu do innych ale na tyle zeby pouczyc osoby mniej zaawansowane takie jak np. Ty ) Zapodaj na 1h max moc jaka rzekomo producent zezwala dostarczyc. Wiesz jakie znieksztalcenia wtedy wystepuja na takim glosniku ? on nie wydala bo ma za slaby uklad magnetyczny. xmax jest niski + slaby ukl. magnetyczny + wysoka moc dostarczona do niego = slaba kontrola brak basu (tego prawdziwego nie pierdzenia) wysokie znieksztalcenia co w przypadku dluzszego sluchania skutkuje uszkodzeniem cewki.
    Tonsil robi nienajgorsze glosniki. W cenie tonslia rzadko da sie kupic cos co zagra lepiej. W dodatku tonsil wykonuje w miare prawdziwe testy i podaje malo zafalszowane dane t-s.

Kolego nie brnij w zaparte.... idz do sklepu np. saturna do sekcji audio. Pusc sobie male monitorki np jbl :] tak do 1000pln za 2 szt. Dzwiek Cie przygniecie :] Zobaczysz co to jaksoc kolego. Z malych pudelek wydobedzie sie rasowy ladny dzwiek. Z pelna gama charakterystyk. Bardzo liniowy. Przesluchaj sobie troszke to bedziesz miec porownanie i wtedy zobaczysz jak kiepsko graja Twoje kolumny na estrade :]

• #13 24 Mar 2007 00:05
    deBendzin
    Poziom 9  

Wielu z was myśli ze jestem kolejnym "dzieciakiem" który cieszy sie ze swojego sprzętu bo mu sie trzęsie szafka jak podgłosi- swoje wiem ale i Wam przyznam racje. byłem kiedyś na takim "mini-koncercie" (tak to można nazwać) czy gdzieś tam niewiem... widzialłem grały małe kolumny na głośniku basowym 30cm chyba JBL lub LDM moc 150wat i dźwięk był niesamowity niestety mnie nie stać na sprzęt typu Beyma JBL czy LDM Dlatego uzyłem tanich zamienników i jestem zadowolony... wiadomo gdybym "wsadził" coś droższego to grało by to lepiej ale jak dla mnie to gra naprawde dobrze... A jeżeli były by głośniki renomowanej firmy to grało by wręcz wyśmienicie. Sredniotonowe o których wspominałem ze są do regeneracji to tylko pod względem wizualnym ponieważ zawieszenie jest miękkie i elastyczne lecz powłoka troszke skruszała i szpeci, nie ma żadnych diurek ani przerwań... no i troszke z żólkły... A co do wzmacniacza to moc pobierana z sieci to 500wat i moc na kanał przy 8omah to 100wat (tak pisze na wskaźnikach UV) a gdzies kiedyć w necie wyczytałem ze ma on 50 wat rms więc tak napisałem.... POZDRAWIAM!!

Dodano po 11 [minuty]:

Tak to kiedyś wyglądało na fotce jeszcze są moje altusy 110 głosniki tonsil po regeneracji tyle ze sopran piezo :/ grały ładnie :)

Dodano po 7 [minuty]:

Zapomnialem dodac... mam na sprzedanie głośniki Tonsil gd 20\20 15 OHM na doś nie typowym zawieszeniu 4 sztuki Jak ktoś był by zainteresowany to proszę pisac...

• #14 24 Mar 2007 00:50
    coolleś
    Poziom 12  

Witam. Wiesz jeśli masz jeszcze te kosze po tych strych głośnikach to wyślij je do tonsila (teraz bodajże protonsila) i będziesz miał głośniki jkbys kupił nowiutkie tonsile a i koszt regeneracji takiego jednego głośnika w tonsilu to nie będzie więcej niż 40zł (no i coś tam za przesyłke) a co do tych chinczyków to one sie potrafią spalić przy tej mocy (a nawet mniejszej) co jet podana na nalepce (papier cierpliwy) a jeśli chodzi o tonsila to zagra co najmniej połowe głośniej (ma większą efektywność o co najmniej 3dB czyli połowa głośniej poza co jest skutkiem kilka razy mocniejszego magnesu ale nie koniecznie większego no i szczelinki pomiędzy nabiegunnikiem i cewką a nie dziury) no i żeby go popsuć trzeba by podać moc co najmniej połowe większą niż nominalna.

PS: W tonsilu po regeneracji zrobią ci wszelkie pomiary czy głośnik gra tak jak trzeba...

• #15 24 Mar 2007 14:51
    paker_bor
    Poziom 21  

żałosne....tak to krutko skomentuje wymienic tonsila na chińskie g****o i mówić ze gra lepiej ehh...

co do suba to podaj ile litrów ma buda jak stroiłes i takie rzeczy

2 sprawa przysisku loudness uzywa sie tylko przy małych głosnosciach (albo wcale) a nie an imprezach gdzie volume jest dość daleko, przy takim graniu zapewniam Cie że go chińskie g****o jeszcze szybciej sie spali a ogolnie to mozesz zajechac głosniki

Ktoś tez napisał ze altus sie nie nadaje na estrade mysle ze to glupota Altusy to nawet mocne kolumny o wysokiej efektywności cos koło 93 dB (nie pamiętam dokładnie) :D oczywiście beda tyle miały na orginalnych głosnikach :D także na niedużych imprezkach spokojnie zagraja...

Pozdrawiam

• #16 24 Mar 2007 16:28
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Loudness nie dziala przy koncu skali glosnosci. Altus i estrada? Nie badź smieszny. Calkiem mocne kolumny to 500W.
    Konstrukcja hmmm.... malo przemyslana. Polecam wstawic tam lepsze głośniki.

• #17 25 Mar 2007 01:40
    paker_bor
    Poziom 21  

chaka napisał:
    Altus i estrada? Nie badź smieszny.

napisałem ze na nieduze imprezki :)

• #18 07 Kwi 2007 00:10
    bomber
    Poziom 24  

Nie no wiesz co z tymi chinczykami to dorabales ...
    Teraz ja mam pytanko do specow zeby nie zrobic tak jak kolega glupoty.
    Bede mial za pare dni 2 rozne kolumny a mianowicie - midtown 170 i jakas 2 tonsila 180 w na 2 nieskotonowych 25 cm.
    W midltonie bede musial wymienic sredniotonowy bo odpadlo cos z niego podobno- oczywiscie zobacze jak sie da to zregeneruje jesli nie to kupie orginal.
    Imprezy na poaczatek maja byc dla straszych ludzi wiec chyba subabsow narazie nie bede robil bo i kasy nie ma.
    Teraz pytanko - czy warto do tego skladac wzmacniacz na 2*mostek-td7294 oczywiscie dorobie jakies chlodzenie aktywne , czy raczej trzeba zastanowic sie nad innym projektem do takich kolumn- co polecici taniego ?
    Wogle czy jest sens wyrywac sie z czyms takim na pomieszczenie 60m^2 ?
    Lepiej grac tyn ma mono czy stereo ? Jesli mono to czy jest jakis programowy sumator - porsze o nazwe porgramu lub opcji w traktorze bo na tym programie mam zamiar grac.
    Czy jest wogle sens kupowac pojedyncze glosniki estradowe i grac na mono - bo na allegro czasami sa super okazje na jakies LDM albo inne dobre sprzety tyle ze ktos ma 1 sztuke, czy raczej bedzie wyraznie slychac ze to mono leci ?
    Moze jest ktos tu powyzej 50 lat - to niech powie czy przypadl by mu do gustu maly stroboskop , bo narazie to moj jedyny efet jaki posiadam , z czasem chyba bedzie jakis kolorofon.

• #19 07 Kwi 2007 09:54
    korki89
    Poziom 12  

Witam
    Wkładanie to altusów jakichś innych zamienników jest jak skaza na diamencie miałe kiedyś okazję grać na tym twoim chińskim głośniczku to przynajmniej dla mnie grało beznadziejni. Jak piszesz że nie masz kasy to ja na twoim miejscu zregenerował stare tonsile i byś miał coś na poziomie bo jak znam życie to jeszcze kilka imprez trozkę glośniej przekręcisz gałkę i będziesz musiał wymieniać głośniki na nowe. Do altusów 140 najlepsze są oryginały. Mam też na chacie ne alphardy hw1200 i jak ktoś napisał 50-60 w to max więcej nie idą.

a to bardzo dobry temat przeczytaj go a może się co zmnieni
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic706018.html

• #20 07 Kwi 2007 15:07
    SzokalML
    Poziom 36  

Cytat:
    A co do wzmacniacza to moc pobierana z sieci to 500wat i moc na kanał przy 8omah to 100wat (tak pisze na wskaźnikach UV) a gdzies kiedyć w necie wyczytałem ze ma on 50 wat rms więc tak napisałem

Moc na wskaznikach UV to moc Max, a 50 wat to RMS, wiec wszystko sie zgadza.

Skad pochodza te glosniki GD 20/20 ?

Bomber: Moim zdaniem granie na jednej kolumnie nie ma sensu - jak to wygląda? Kiepska sprawa. Poza tym jak uzbierasz więcej kasy, to możesz mieć problemy z dokupieniem drugiej takiej samej do zestawu (jesli kupujesz używany).

ale granie na mono to co innego bo przecież można grać na MONO na dwóch kolumnach (częsty przypadek wzmacniacz eltron i podpięte do niego dwie kolumny).

• #21 07 Kwi 2007 15:13
    bomber
    Poziom 24  

Chodzi mi o to ze np. gralbym na 2 albo 3 kolumnach kazda inna wiec chyba jedynie mozna mono zrobic, jak mowisz ze czaesto graja ludzie mono no to dobrze.
    Tlko wlasnie jak zrobic ze stereo mono - bo chyba nie mozna 2 kabli polczyc tak sobie i juz , trzeba jakies sumatory albo cos - co poleciacie ?

• #22 07 Kwi 2007 17:27
    SzokalML
    Poziom 36  

na 3 Kolumnach???? hm... to raczej dziwaczna konfiguracja.

Nie ma sensu rezygnować ze stereo tylko dlatego że kolumny trochę się od siebie różnią.
    Czy często gra się na mono? Ciężko powiedzieć ludzie robią różne kombinacje np. pod jeden kanał końcówki idą suby, pod drugi nadstawki itp. .

Na mniej profesjonalnych imprezach przejdzie to.

Co do podłączenia - nie wiem jak wygląda sprawa jeśli chodzi o wejścia w twoim wzmacniaczu? czy masz osobne do każdego kanału, czy wspólne? Czy możesz przełączać?

Co do sumatorów, w zwyczajowym kablu mono masz dwa druty: sygnałowy i masę, a w kablu stereo lewy prawy i masę. Czyli należy zewrzeć kable sygnałowe, żeby i lewy i prawy kanał poszły do jednego. Może są jakieś przeciwskazania, ale mi nic o nich nie wiadomo.
    Oczywiście mam na myśli kabel sygnałowy idący z odtwarzacza lub czegoś innego - o niskim poziomie napięcia.

-------------
    Chyba że zamierzasz podłączyć pod jeden kanał dwie kolumny - tutaj z kolei trzeba uważać na impedancję - aby nie obciążyć zanadto wzmacniacza. W przypadku połączenia szeregowego wzrasta impedancja, więc wzmacniacz jest bezpieczniejszy.

moim zdaniem średnio opłaca się budowa dwóch mostków z TDA, bo za 400-500 można kupić już jakiś używany wzmacniacz estradowy podobnej mocy, a o lepszych parametrach i wytrzymałości. Tylko uważaj żeby szajsu nie kupić (temat: nagłośnienie estradowe -> czego się wystrzegać przy kupnie sprzętu)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME