Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat pradotworczy Einhell STE800- nie zapala

brofran 23 Mar 2007 14:18 3348 6
  • #1 23 Mar 2007 14:18
    brofran
    Poziom 36  

Kupiony pare lat temu , lezal w suchym pomieszczeniu. Teraz jest potrzebny ale nie rusza z miejsca. Doradzcie co moze byc przyczyna, lub tez podpowiedzcie czy gdzies w necie znajde schemat tego urzadzenia , lub podobnego. Moze ktos rozbieral toto i powie na jakiej zasadzie powstaje w nim iskra? Kazda porada bedzie cenna bo ja nie mialem jeszcze z agregatem nigdy do czynienia.

0 6
  • #2 23 Mar 2007 16:13
    nachacha
    Poziom 13  

a jest iskra? Może któryś z włączników,iskra wytwarzana przez prądnicę(iskrownik)zaczołbym od sprawdzenia iskry i włącznika może zaśniedział ,napewno prosta sprawa.,

0
  • #3 03 Sie 2007 14:41
    brofran
    Poziom 36  

Znalazlem troche czasu wolnego i znow pogrzebalem w agregacie. Pomiary nie wykazaly zadnego napiecia na swiecy zaplonowej.Przed swieca jest jakis maly plastikowy element- powinna to byc cawka- ale nie przepomina takiej jak np w samochodzie.Do czego sluzy przesuwana wajcha na plycie czolowej? Czy jest w tym urzadzeniu jakis modul zaplonowy? Znalazlem tylko jakies nieoznakowane plastikowe podzespoly - schematu brak- porazka!

2
  • #4 03 Sie 2007 15:49
    wojto737
    Poziom 11  

Aby nie zaczynac nowego watku pozwole sobie sie podpiac pod ten poniewaz problem dotyczy tego samego agregatu.
    Otoz agregat chodzi,pradnica pracuje ale na wyjsciu z pradnicy jest tylko 6 w porywach do 7V zamiast 220V.Co moze byc przyszyna?Na panelce czolowej od tylu zamocowane sa jakies pewnie stabilizatory napiecia czy cos w tym rodzaju.Czy tu szukac rozwiazania czy to pradnica?Dodam ze agregat jest stosunkowo nowy i wszystko pracuje cicho tzn.nie zezi.
    Prosze o pomoc,lub moze ktos sie podejmie naprawy za rozsadna cene.(ktos z terenu warszawy oczywiscie)

0
  • #5 03 Sie 2007 17:00
    brofran
    Poziom 36  

do Wojto : W nizej podanym linku sa podane sposoby " wskrzeszenia' pradnicy- moze zadzialaja:https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic408409.html

1
  • #6 12 Sie 2007 12:45
    wmazek
    Poziom 14  

Witam wszystkich !
    Właśnie na stole warsztatowym mam do naprawy agregat Einhell-a , lecz 2,5 kW. Przezwajam silniki elektryczne od wielu lat ale taki agregat robię pierwszy raz.U mnie również napięcie pojawia się w granicach 20 V. Byłem święcie przekonany , że padł regulator napięcia , który po ciężkich bólach kupiłem w centralnym serwisie Einhell. Niestety bez efektu. Prądnica nadal się nie wzbudzała . Ozacza to ,że padło uzwojenie prądnicy . Rozgryzłem uzwojenie i rzeczywiście nastąpił skrót w jednym palcu / żłobku / . Muszę przyznać , iż uzwojenie jest bardzo ciekawe.Ciekawy jestem , czy to myśl techniczna Chińczyków ? Jak znajdę chwilę czasu to zamieszczę schemat tego uzwojenia .Jeżeli chodzi o wzbódzenie, to agregat ten ma na wirniku 2 magnesy stałe . Właśnie one to dają magnetyzm. Pozdrawiam wmazek.
    W okolicach Warszawy/ na południe -Kołbiel / mogę pomóc w naprawie.

1
  • #7 10 Lis 2007 23:21
    brofran
    Poziom 36  

brofran napisał:

AGREGAT URUCHOMIONY: uszkodzony byl modul oraz swieca zaplonowa.

Przed swieca jest jakis maly plastikowy element- powinna to byc cawka- ale nie przepomina takiej jak np w samochodzie
    to cewka
    .Do czego sluzy przesuwana wajcha na plycie czolowej?
    do rozruchu
    Czy jest w tym urzadzeniu jakis modul zaplonowy?
    jest modul- taki jak w skuterach- z iskrownikiem

temat do zamkniecia

3