Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elemis 5110 ciemny obraz, bez dźwieku i reakcji na pilota

23 Mar 2007 14:35 1269 13
  • Poziom 11  
    Witam.

Mam problem ze starym Elemisem 5110. Mianowicie da sie uruchomić pilotem staruje niby normalnie ale nie ma wizji jest ciemny obraz z małym poziomym białym paskiem u góry. nie ma głosu i reakcji na pilota. Można go tylko uruchomić pilotem i nic więcej. Po podkręceniu na trafopowielaczu potencjometru screen pojawia sie niebieski ekran z liniami powrotu. Może juz ktoś miał podobna usterkę proszę sie podzielić swoimi doświadczeniami i sugestiami. czekam:D
  • Poziom 41  
    TV leciwy juz na poczatek wymień kondesatory elektrolityczne po pierwotnej i po wtórnej stronie
    / jest ich troche / popraw luty na stabilizatorch
  • Poziom 11  
    Odpalił obraz sam po jakichś 15 minutach na AV zniekształcony obraz brak dźwieku lub charczy i słabo działa pilot.
  • Poziom 15  
    witam.przelutuj moduł eurozłącza.w moim przypadku były zimne luty na tranzystorach na tym module
  • Poziom 11  
    Niestety przelutowałem moduł eurozłacza ale nic sie nie zmieniło
  • Poziom 36  
    Nie piszesz czy wymieniłeś elektrolity o których pisał Kolega jezak a to jest podstawa dalszej naprawy .
  • Poziom 11  
    Wymieniłem oczywiście, znalazłem jeszcze zimne luty i je usuwam odezwe sie ajk skończe
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Czy to jest model z telegazetą, czy tylko z "krótkim" modułem na którym jest Eurozłącze :?:
    A jak napięcia na linii SDA/SCL? Może tam są jakieś 100Pf, które mają upływność (ceramiki)?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    100 mikro po wtornej a jesli nie pomoze to sprawdz BC547 w module eurozlacza ( najlepiej wymien wszystkie ).
  • Poziom 11  
    Bez telegazety. Juz się stosuje do wskazówek Tady 1 i Pana Smolinskiego

Dodano po 4 [minuty]:

A teraz jak sie pojawił obraz to nie ma czerwonego koloru w OSD

Dodano po 38 [minuty]:

Mam wrażenie że to cos z płytką odbiornika podczerwieni dotychczasowe wskazówki nie pomogły

Dodano po 2 [minuty]:

I zauwazyłem że jak go uruchamiam to za kazym razem jest sciszony głos trzeba podgłasniać
  • Poziom 36  
    Ustaw głos wciśnij pamięć wciśnij normal i jeszcze raz pamięć .
  • Poziom 11  
    Zdaje się że pomogła wymiana kond. 100Pf o której pisał tady 1. Ale co z tym czerwonym w OSD?

Dodano po 2 [minuty]:

i dzieki koledze Alusiowi z głosem tez pomogło

Dodano po 1 [godziny] 7 [minuty]:

Jest jeszcze jeden nierozwiązany problem. Na wejsciu euro obraz skacze i jest charczący głos
  • Poziom 17  
    Witam
    Cytat:
    Jest jeszcze jeden nierozwiązany problem. Na wejsciu euro obraz skacze i jest charczący głos

wymień małe elektrolity przez , które przechodzi głos i obraz z wejścia euro
    i sprawdź zimne luty na tym module

Pozdrawiam Marek
  • Poziom 11  
    Wymieniłem kondensatory, tranzystory zimnych lutow nie ma ale nie zmieniła się sytuacja obraz skacze a jak wcisne na pilocie AV to pojawia sie głos