Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop-całkowicie zdechła bateria-czym teraz go zasilać ?

skaktus 23 Mar 2007 17:37 4151 12
  • #1 23 Mar 2007 17:37
    skaktus
    Poziom 37  

Mam starego 7 letniego laptopa California.
    Nie jest taki zły bo do neta nadaje się w 100% jednak jego bateria całkowicie zdechłą- tzn czasem da się go podładować, ale trzeba to robić takim systemem:

1-podładowanie baterii tak by laptop ruszył choć troche
    2-odłączenie łądowarki i włączenie laptopa,gdy rusza ponowne szybkie podłączenie i czekanie ok 20 min na kolejne ładowanie
    3-po ok 20 minutach wyłączenie i włączenie przyciskiem power i laptop działa

Czasem jednak albo nie chce się ładować,albo przerywa po kilku sekundach itp(bateria niby w 100% naładowana ale przy starcie jak rusza dysk bateria zdycha).
    Rozładowywanie akumulatora żarówką, zamrażanie czasem dają efekty, ale jest to beznadziejna walka z wiatrakami.

Podczas pracy bateria niby jest ładowana, ale po odłączeniu łądowarki starcza na ok 1 minute.
    Czasem w trakcie pracy kompa okropnie się nagrzewa że czasem aż obudowa robi się miękka. Laptopa nie mozna uruchomic na samym zasilaczu bez baterii.

Same ogniwa dają 12V , czy mogę zrobić tak że wyjmę ogniwa z baterii i pod sam układ zamontowany w baterii (płyta z 2 scalakamii i troche innych emelentów) podepnę komputerowy zasilacz ATX o mocy ok 235 W ? Czy szukać słabszego?

Od razu mówię ze regeneracja baterii nie wchodzi w gre - bedzie to koszt wiekszy niz ten komp ;)

0 12
  • #2 24 Mar 2007 09:18
    sylwana-el
    Poziom 23  

Witam ; na ALLEGRO spotkałem oferty zasilaczy impulsowych do laptopów
    o napieciach od12-24V /5A z wymiennymi końcówkami -powinno
    załatwić problem ( koszt ok.80zł).

0
  • #3 24 Mar 2007 09:42
    ozy2001
    Poziom 28  

to nagrzewanie jest niepokojace - sprawdz czy przypadkiem w srodku nie ma duzych ilosci kurzu.

czy laptop lepiej pracuje jesli jest "nagrzany"?

jesli tak, to wyczysc go z pylow, ktore sa w srodku - prawdopodobnie jest to mieszanka kurzu i wilgoci co moze powodowac "zwarcia"

a tak swoja droga... nie dziala ci wiatraczek?

0
  • #4 24 Mar 2007 14:58
    skaktus
    Poziom 37  

@sylwana-el 5A to raczej za mało....ładowarka daje do niego 28 V i 20 A....

@ozy2001 - laptop jest czysciutki a bateria to samo. grzeje się losowo (raz tak raz nie)
    wiatraczek działą idealnie i nieźle szumi

laptop jest konstrukcją z przed 7 lat - ma 180 MB ramu i AMD K6 400 mhz...

0
  • #5 24 Mar 2007 15:34
    ozy2001
    Poziom 28  

a mozesz napisac konkretnie - ktore elementy sie grzeja?

mam acera aspire 1300 - troche inny sprzet, ale :P

acer to dziadostwo, ale jest w miare cichy i sciaga mi on na p2p - przy nim da sie spac i nie zre pradu ile widzi.

nakwiekszy problem to bylo chlodzenie hdd

0
  • #6 24 Mar 2007 16:57
    skaktus
    Poziom 37  

grzeje się jedynie bateria-juz napisałem o tym wyzej - a zazwyczaj tak sie dzieje jak ogniwa juz niedomagają...

ale wracajac do pytania-czy mozna sie podłączyć pod elektronikę i wpiąć zamiast baterii zasilacz i tak działać ?

0
  • #7 24 Mar 2007 21:17
    PitD

VIP Zasłużony dla elektroda

Coś chyba przesadziłeś z tym amperażem.
    Pierwsze widzę żeby notebook pożerał 560 Watów.

Sprawdź dokładnie.

0
  • #8 27 Mar 2007 23:08
    skaktus
    Poziom 37  

racja...2,8 amperka ;)

wiec jak...mozna zamiast ogniw podłaczyć zasilacz i zasilać laptopa ?

0
  • #9 27 Mar 2007 23:30
    PitD

VIP Zasłużony dla elektroda

Laptop ma działać bez baterii na samym zasilaczu.

Jeżeli twój wymaga baterii to masz za słaby zasilacz aby wystartował notebook. Wymień zasilacz i po kłopocie. No chyba że masz tak objawiające się uszkodzenie płyty głównej. Ale wtedy to chyba już na złom.

0
  • #10 28 Mar 2007 00:21
    misda
    Poziom 9  

Powinien działać na samym zasilaczu bez baterii. Możesz spróbować podłączyć zasilanie zasilacza komputerowego.

0
  • #11 28 Mar 2007 18:40
    skaktus
    Poziom 37  

a mozek ktos potwierdzic podobna praktyke ?

0
  • #12 28 Mar 2007 19:25
    jarewa
    Poziom 31  

A czy czasami on nie ma kwadratowego wejscia z czterema bolcami na zasilacz??

0
  • #13 29 Mar 2007 18:01
    skaktus
    Poziom 37  

nie,standardowe wejscie z bolcem

0