Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop Toshiba 2520 , a kwestia słabo świecącej matrycy ?

goodie 23 Mar 2007 18:15 2924 1
    goodie
    Level 10  
    Witam!
    Mam problem z laptopem toshiby, komputer dostałem od kolegi, ma już parę lat i jest trochę wysłużony, ale jako "maszyna do pisania" nadaje sie świetnie i do tego celu miał służyć.
    Problem polega na tym, że po włączeniu matryca świeci, ale bardzo słabo, tak że nie da się korzystać z komputera właściwie, po zatym wszystko działa ok.
    Pierwszy raz jak go włączyłem przez chwile ekran świecił normalnie, ale po kilku sekundach przyciemniał i tak już zostało.
    Oczywiście regulacja kontrastu itp nie wchodzi w rachubę, to sprawdzałem.
    Kolega mówił, że tak mu się zdarzało i dlatego przestał z niego korzystać, bo serwis krzyknął mu jakieś kosmiczne pieniądze za naprawę (sprzęt praktycznie nie był tyle wart)... a jak sam parę razy go rozbierał, coś tam poruszał to niby się poprawiało, ale tylko na chwile...
    Co może być przyczyną takiego problemu?
    Moderated By TONI_2003:

Zmieniłem i poprawiłem temat postu!

witekd
    Level 13  
    Witam,
    najpewniej świetlówka już wysłużyła swoje lata. Jednak możliwe że coś nie łączy. Najlepiej rozkręć laptopa i poruszaj taśmą łączącą lapa z matrycą. może nie łączy dobrze. Jaki jest objaw dokładnie, bo jeśli jest białe tło i jak przygaśnie matryca to świeci trochę na różowo to prawie na bank świetlówka. Bardzo prawdopodobną usterką jest też inwerter, jest on gdzieś na samym dole matrycy, albo gdzieś w laptopie przy złączu do matrycy. Postukaj delikatnie w niego, poruszaj kabelkami przy nim.

Pozdrawiam Witek