Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Privileg 1101

23 Mar 2007 19:47 2459 7
 • Poziom 17  
  Witam poszukuję wiedzy na temat tej pralki. Chodzi o to że pralka raz grzeje wodę a raz jej nie grzeje. Sprawdzona grzałka ,czujnik temperatury Ok. Pralka ma taki dziwny programator w którym silnik obraca się w obie strony i każda z mechanicznych styczników została sprawdzona i jest ok. Gdzie mogę dalej szukać przyczyny??? Jeszcze jedno czy ta pralka czasami nie występuje pod inną nazwą bo z tyłu pralki widnieje napis Quelle i pralka jest ładowana od frontu no i jest charakterystyczna bo obudowa zdejmuje się tak jakby się składała z dwóch tylko części. Chodzi o to że zdejmując obudowę mam dostęp do połowy pralki a bęben jest zawieszony tylko na dwóch sprężynach z boków. Pozdrowienia !!! Za trafną diagnozę ofiaruję jakieś punkty.
 • Poziom 10  
  Opisz lepiej pralkę :czy ma pompę cyrkulacyjną gdzie jest zamontowana grzałka jak sterowana czy są termostaty czy tylko 1 a może termistor. Hydrostat , filtr i drożność oczywiście sprawdziłeś ?
 • Poziom 17  
  Pralka ma sterowanie grzałką za pomocą tylko programatora który składa się z dwóch części , połowa programatora jest sterowana przez użytkownika a połowa za pomocą modułu procesorowego i silnika programatora a z tego co zauważyłem to silnik chodzi raz w jedną raz w drugą stronę. Problem w tym że sam programator nie załącza grzałki. Temparatura odczytywana z czujnika rezystancyjnego który ma w temp 15 stopni 28 kiloomów. Dodam że sam obwód zasilania grzałki wygląda na sprawny a z obwodu grzałki nie odchodzą jakieś dodatkkowe gałęzie które miałyby na celu sprawdzenie upływności do obudowy lub rezystancję grzałki. Moje pytanie co może powodować blokadę grzałki. Może jeszcze trochę na temat programatora . Jest on jakoś tak rozwiązany że nieraz silnik ma wpływ na część użytkownika i powoduje zewnętrzne pokręcanie się gałki. Kiedy włączę na pranie z gotowaniem 95 stopni to zrobi tak: Uruchomi silnik programatora następnie załączy silnik w jedną w drugą stronę potem załączy grzałkę na parę sekund wyłączy a potem kręci silnik w jedną i wdrugą stronę podczas gdy programator również kręci w jedną i w drugą małymi ruchami <-chodzi o tą część sterowaną silnikiem . Proszę o jakieś podpowiedzi.
 • Poziom 11  
  Witam

  Najważniejsze jest to grzałka jest w bębnie czy przepływowa pod bębnem?
  W tych pralkach w większości występowały przepływowe grzałki.
  Czyli umieszczona jest pod bębnem i obok pompka tworząc grzałkę cyrkulacyjną. Na tej grzałce jest czujnik przegrzania obudowy grzałki zabezpieczający grzałkę przed spaleniem na przykład gdy wysiądzie pompka od cyrkulacji wody. Wtedy programator rozłącza grzałkę po paru sekundach.
  Czujnik ten po wzroście temperatury obudowy rozłącza obwód grzałki.

  Zalecam sprawdzić czy pompka cyrkulacji chodzi.
  Jeżeli chodzi i woda przepływa tzn.. przez grzałkę pompkę i przez taki plastyk do bębna i z powrotem. To wyjmij grzałkę jest ona w postaci tuby i przeczyść wewnętrzną powierzchnie tej grzałki. Zdarza się iż powstaje kamień i grzałka zamiast grzać wodę grzeje kamień co powodem jest szybki wzrost temperatury na obudowie a co za tym idzie rozłączenie grzania.

  Pozdrawiam

  Ja juz miałem 3 takie przypadki braku grzania wody.
 • Poziom 17  
  Problem jest tego typu że grzałka jest w bębnie a czujnik jest jakieś 10 cm od niej i to nie wygląda na to że działa na zasadzie cyrkulacji bo jest jakby w poziomej linii obok niej no może trochę do góry. Jeny sam nie mogę w to uwierzyć żeby procek odłaczał ją, a jednak tak faktycznie jest.
 • Poziom 11  
  To sprawdz ten czujnik.

  Powinien mieć jakąś rezystancję, która powinna sie zmieniać.
  Jest to czujnik temperatury który zmienia rezystancję względem temperatury.
  Następnie sprawdz jak jest woda czy nie ma przebicia z grzałki do masy.
  Tam nie ma więcej czujników, chodż sprawdz pod bębnem czy nie ma czujnika zabezpieczającego przed przegrzaniem, ale raczej go nie będzie.

  Programator może tak robić np. jak nie widzi czujnika (czyli określonej oporności którą ma czujnik w stanie początkowym.

  Także weż omomierz i podłącz przewody do 2 zacisków czujnika koło grzałki,
  nastepnie połącz grzałkę na sucho czyli bezpośrednio z gniazdka.
  (UWAGA Grzałka musi być zamoczona w wodzie i instalacja elektryczna pralki łączącą grzałkę musi być odłączona jak i czujnika)

  Daj znać co zmierzyłeś.

  Pozdrawiam
 • Poziom 17  
  Natentychczas tylko dziękuję bo mam trochę innego przywileju który marnuje mój cenny czas. W święta nie zamierzam wygrzewać jaj i zabiorę się ostro do roboty i dam znać.