Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ISDN i 2 telefony. Nie można przekazać rozmowy na drugi telefon.

23 Mar 2007 21:25 2040 18
  • Poziom 11  
    Na początek przyznam sie ze jestem kompletnie zielony w tym temacie. A teraz sprawa która chce rozwiązać. Mam ISDN i podłączone do niego 2 telefony analogowe podczas połączenia dzwonią oba odbieram na jednym z nich tu jest problem nie mogę przekazać tej rozmowy na drugi tel bo w jego słuchawce jest sygnał gotowej linii.
    Co muszę zrobić żeby nie pozbywać sie ISDNa bo faja jest druga linia ale potrzebuje żeby rozmowa odebrana na jedna aparacie można było kontynuować z drugiego (mogę krzyknąc do drugiego pokoju np: pani Marysiu rozmowa do pani ;-P czy coś w tym stylu)

Jeśli musi być centralka to jaka proponujecie do moich zastosowań?
  • Poziom 15  
    Proszę podać model ISDNa. Jeśli jest to AETHRA to w instrukcji na stronie 17
    Proszę spróbować podczas połączenia wprowadzić kod "R/FLASH *79#"
    R/Flash to jest klawisz. W różnych aparatach jest różnie opisywany, trzeba sprawdzić w instrukcji aparatu, jeśli nie jest opisany na obudowie.
  • Poziom 27  
    Poza tym możesz realizować połączenia wewnętrzne *2#
  • Poziom 33  
    Lucjan52 napisał:
    Poza tym możesz realizować połączenia wewnętrzne *2#

jesli Aethra jest nowszej wersji :))
  • Poziom 11  
    Niestety te kody nie działają jeśli chce dzwonić na drugi telefon w słuchawce jest sygnał zajętości. Wersja oprogramowania która słyszę po wbiciu kodu *00# to Urmet NT1PLUS 2b1Q V:0106.
  • Poziom 12  
    Witam
    Dla NT1plus przełączenie rozmowy odbywa się przez wstukanie kombinacji R*1# . Przy czym guzik R w różnych telefonach może być różnie opisany ( np.:break, flash). Natomiast kombinacja *1# wywołuje aparat podłączony do drugiego portu analogowego.
  • Poziom 33  
    bmaka napisał:
    Witam
    Dla NT1plus przełączenie rozmowy odbywa się przez wstukanie kombinacji R*1# . .

eee ,jakies bzdury piszesz-na Aethra????
  • Poziom 12  
    Witam ponownie.
    Do kolegi servistel: zanim napiszesz, że ktoś wypisyje bzdury zapoznaj się ze wcześniejszymi postami. Kolega misiek_2 wyraźnie napisał URMET. W instrukcji do tego zakonczenia NT na stronie 62 jest dokładnie opisane to o co pyta misiek_2.
  • Poziom 33  
    bmaka napisał:
    . Kolega misiek_2 wyraźnie napisał URMET. .

niespotkałem sie od 10 lat z NT URMET -a znam wszystkie modele
  • Poziom 12  
    Jeżeli czegoś nie widziałem to nie twierdzę, że tego niema.

http://www.telefonica.com.pl/nt1plus.html

Instrukcje zamieszczone na tej stronie nieco różnią się od tej, którą dysponuję. Jest nieco inny układ stron, ale treśc ta sama. A co do producenta to proszę zagladnąć na ostatnią stronę instrukcji.
  • Poziom 33  
    NIEMA NT URMET

albo TElefonica albo włoska Aethra
  • Poziom 12  
    Telefonica jest tylko dystrybutorem dla NT URMET. Kolega chyba nie czyta albo nie rozumie tego co jest napisane.

A tak poza tym spotkał się kolega z np.: NT Alcatel?
  • Poziom 13  
    NO własnie - Alcatel. Potwierdzam jego istnieje bo mam wlasnie z nim problem.
    Mam NT Alcatela i dwa aparaty ISDN ktore podlaczam pod S-y. Kazdy aparat podłączony osobno pod tego NT i po przypisaniu odpowiedniego MSN dzwoni i działa poprawnie. Niestety po podpieciu obu telefonów - w słuchawkach cisza a dzwoniąc na dane numery żadne z telefonów nie odzywa się. Obydwa aparaty cały czas wskazują na "zasięg" NT ale j.w.
    Pozyczylem dzis NT Telefonici - problem nie ustapil.
    Obydwa telefony mam podłączone za pomocą ytksy 2x2x0,5 w kolejności 1:1.
    Help me please ;)
  • Moderator - Telefony Stacjonarne
    etranger napisał:

Obydwa telefony mam podłączone za pomocą ytksy 2x2x0,5)

Dlaczego taki kabel a nie skrętka UTP w ktorej jest 4x2 ???
  • Poziom 13  
    A po co mi skretka skoro do transmisji NT -> tel cyfr potrzebuje 2 pary a nie 4 ?
    4 pary w ISDN wykorzystuje sie tylko do modemu, zeby mogl laczyc sie poprzez dwa kanaly, ewentualnie do central telefonicznych, ale do samych telefonow nie jest to przeciez potrzebne.
  • Poziom 33  
    etranger napisał:
    A po co mi skretka skoro do transmisji NT -> tel cyfr potrzebuje 2 pary a nie 4 ?
    4 pary w ISDN wykorzystuje sie tylko do modemu, zeby mogl laczyc sie poprzez dwa kanaly, ewentualnie do central telefonicznych, ale do samych telefonow nie jest to przeciez potrzebne.

telefon ISDN wykorzystuje 4 żyły-a tel analogowy 2 żyły
  • Poziom 13  
    PICIA napisał:

telefon ISDN wykorzystuje 4 żyły-a tel analogowy 2 żyły

No to przeciez wlasnie o tym mowie, a ze w telekomunikacji uzywa sie przede wszystkim przewodow parowanych to wypowiadam sie w parach a nie w zylach.

Nie potrzebuje informacji nt rozni pomiedzy POTS a ISDN, bo nie jest mi to obce, lecz informacji nt wyzej przeze mnie poruszony.
  • Poziom 25  
    A identycznie masz zarobione obie wtyczki. Chodzi mi o to czy nie masz zamienionych żył w parze nadawczej lub odbiorczej w stosunku do drugiej RJ.
    Najlepiej zacisnąć RJ na kablu płaskim tzw. modularnym.

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Problem juz nie istenieje - winna byla "ziemia" na jednym z przewodow. Zaden dostepny tester nie wykazal mi tego, dopiero bezposrednie podlaczenie obu tel isdn pokazalo w czym jest problem.
    temat mozna uznac za zamkniety, mam nadzieje ze komus sie przyda poruszony problem. Ja pomimo kilku lat pracy w branzy telekomunikacyjnej po raz pierwszy spotkalem sie z czyms takim. dotad czytalem tylko elektrode, teraz w koncu napisalem.
    Pozdrawiam all.