Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"układ umożliwiający zmianę preampu"

sawi666 23 Mar 2007 21:47 897 3
 • #1 23 Mar 2007 21:47
  sawi666
  Poziom 10  

  nie wiem czy dobrze sformułowałem temat więc postaram się objaśnić o co dokładnie mi chodzi:
  noszę się z zamiarem budowy preampa lampowego, posiadam wzmacniacz tranzystorowy zintegrowany. na tylnym panelu wzmacniacza jest wyjście z preampu - pre-out i wejście na końcówkę mocy main-in. Jak wiadomo by wzmacniacz "grał" gniazda te muszą być ze sobą spięte. by podłączyć preamp lampowy muszę jego wyjście połączyć z wejściem na końcówkę mocy w moim wzmacniaczu- chciałbym jednak zachować możliwość zmiany między preampem wbudowanym w moja integrę a lampowcem i to bez konieczności przełączania kabli.
  Rozwiązanie wyobrażam sobie następująco: w obudowie preampa lampowego umieścić 2 gniazda 2*RCA , polączone ze sobą - tak bu podpiąć do nich odpowiednie kable z koncówki mocy i preampa ze wzmacniacza tranzystorowego - i tu zaczyna się problem chciałbym zbudować układ który rownocześnie z włączeniem lampowca przerwie połaczenie miedzy gniazdami preampu i koncowki tranzystorowej a załączy połączenie miedzy wyjściem preampu lampowego a gniazdami wiodącymi do koncówki mocy, chciałbym żeby ten układ miał dobre właściwości przenoszenia dźwięku. czy da sie coś takiego zbudować ? czy ktoś mogłby mi podrzucić jakiś schemat, dobre rady cokolwiek co byłoby mi pomocne? lub jakieś inne pomyśl rozwiązania?
  z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

  0 3
 • #2 23 Mar 2007 22:35
  janusz27
  Poziom 30  

  A nie możesz sobie zrobić selektora w Preampie lamopowym?? i Zrobić dodatkowo mały przełącznik, który preamp ma działać, zresztą ja na Twoim miejscu używałbym preampa tylko lampowego z wiadomych względów

  0
 • #3 24 Mar 2007 00:34
  Mamber
  Poziom 21  

  z głowy napisze Ci tak.. robota w 5 min..

  Stabilizator 7805
  2x przekaznik 5v


  schemat działąnia... bierzesz z premapa jakies zasilanie z zasilacza do 30v obojetnie byle by nie mniejsze niz 5v.. podłaczasz sie je na wejscie 7805 podłaczaz mase i wyjscie podłaczasz pod cewki przekazników jak rowniez mase.... wykozystujesz styk zwarty i rozwarty MASY z kabli RCA łaczysz w kupe i tak maja zostac a sterujesz tylko Sygnałem(+)

  na styk zwarty dajesz sygnał z preampa oryginalnego a na styk rozwarty sygał z premapa lampowego ... w momencie włączenia premapa sytki przeskocza i sygnał pujdzie z preampaa lampowego a jak wyłaczysz sygnał pojdzie z oryginalnego..

  jakiesz to proste:)

  0
 • #4 24 Mar 2007 15:55
  sawi666
  Poziom 10  

  dziękuje bardzo za opis, to co zrozumiałem przedstawiłem na bardzo schematycznym rysunku- czy jest on poprawny???jakich przekaźników użyć by jakość dźwięku była jak najlepsza????
  "układ umożliwiający zmianę preampu"

  0