Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elemis westa TC405 - jakie Ug2

01 Paź 2003 14:39 1399 4
  • Poziom 16  
    Schemat zdarłem z elektrody (TC403). Kineskop to A51ECX11X21 - nie występuje w spisie na schemacie. Napiecie Ug2 mierzone miernikiem zwykłym (Rwe pewnie 10M) wynosi 600V. Takie również było gdy TV dostałem. Wymieniłem powielacz (TPN31) bo strasznie pompował obraz przy zmianie jasności. Obraz w porządku (żadnych smug, balans bieli ok). Jakie ma być?
    Dodatkowo potencjometr ostrości jest skręcony max w prawo (napięcie chyba 0V) ale ostrość jest. Zmiana Ug2 delikatnie wpływa na ostrość. Moze tak zostać?
    Aha, wg. zaleceń ze schematu dla TPN31 nie ma być rezystorów R546 i R547 (obok pot. Ug2) jednak po ich zwarciu na pot. lecą iskry i się prawie pali. Wyczyściłem pot. z kurzu i węgla :) i działa nadal tak jak było wcześniej (z rezystorami). Niby w tym modelu ma być TPN32 (choć nie dla wszystkich kineskopów) to zmieniłem na taki jak był zamontowany. Obraz w porządku (poza geometrią - lekka poduszka) i nie wiem czy kręcić i grzebać dalej...
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 15  
    kineskop też nie jest najmłodszy!
  • Poziom 12  
    Miałem taki przypadek.PR o którym piszesz nie może się palić!
    Jest uszkodzenie w układzie ograniczania prądu kineskopu.Jak możesz poczekać do jutra to napiszę coś więcej bo jestem w pracy i nie mam schematu przy sobie.Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Wycofuję odpowiedż jeśli z rezystorami się nie pali to jest OK! Żle odczytałem posta przepraszam.Jeśli chodzi o UG2 to najłatwiej jest go ustawić przełączając tv na odbiór przez AV bez sygnału , ekran ma być wtedy ciemny.Jest to w tych telewizorach napiecie w granicach 400-600V a przy dobrym nie zużytym kineskopie 450V.Pozdrowienia.