Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

firefox.exe 80%-99% użycia procesora.

24 Mar 2007 14:00 2707 15
  • Poziom 21  
    Witam, od pewnego czasu mam problem z tą przeglądarką. Na początku dotyczyło to przeglądarki Mozilla, po pewnym czasie spowalnia działanie całego komputera i używa od 80% zasobów w górę. Po formacie i zainstalowaniu przeglądarki firefox dzieje sie dokładnie to samo.
    Po wykonaniu polecenia taskkill przeglądarka po uruchomieniu działa dobrze przez jakiś czas.
    Nie wiem co może być tego przyczyna, każda wskazówka będzie mile widziana.
  • Poziom 28  
    Jakiś problem z wirusami może masz?
  • Poziom 21  
    NOD 32 jak i ZoneAlarm Pro pilnują porządku z wirusami czy adware/spyware, więc to raczej nie to:)
  • Poziom 25  
    Może to któryś z dodatków. jakie masz zainstalowane? Możesz też profilaktycznie wyłączyć usługę "Host uniwersalnego urządzenia Plug and Play" (Panel sterowania---> Narzędzia administracyjne-->Usługi--> wyszukać Host uniwersalnego urządzenia Plug and Play -->kliknąć prawym--> właściwości-->typ uruchomienia-->Wyłączony) - nie jest to potrzebne a czasem też robi psikusy.
  • Poziom 21  
    Ta usługa jest uruchamiana ręcznie w moim komputerze. Co do dodatków, to na początku tylko standardowy flash i apple quicktime, a teraz także :
    Adblock +,
    DOM inspector,
    Firebug,
    Forecastfox,
    Skype,
    Talkback,
    Unplug,
    Web developer.
    Ale bez tych dodatków też po jakimś czasie sie mulił.
  • Poziom 21  
    Jaką masz wersję firefoxa?
    Miałam ten sam problem pod linuxem, natomiast skutecznym rozwiązaniem okazało się zmiana wersji firefoxa (nie pamiętam dokładnie, ale była to chyba zmiana z 1.5.0.0.na 1.5.0.9 czy jakoś tak).
    Nie wiem jak to jest z wersjami windowsowymi, ale możliwe że w którejś wersji też jest taki bug, słyszałam już od kilku osób o takim problemie.
  • Poziom 21  
    Mam najnowszą wersje programu Firefox (Gecko/20070309 Firefox/2.0.0.3), na Mozilli było tak samo.
  • Poziom 10  
    jeżeli możesz używaj internet explorera lub opery
  • Poziom 21  
    Hmm trochę się już przyzwyczaiłem do Firefoxa. IE odpada z góry, Opera nie ma wtyczki Adblock Plus bez której nie da sie normalnie oglądać stron WWW :) Czy zmiana przeglądarki to jedyne wyjście? Przecież dużo osób korzysta z tej samej wersji i nie ma tego problemu...
  • Poziom 18  
    Sprawdź w menedżerze urządzeń czy nie masz konfliktów(wykrzykników).
    Zaktualizuj sterowniki do karty graficznej, jak nie pomoże to
    Pokombinuj z przyśpieszeniem sprzętowym pulpit>ppm>właściwości>ustawienia>zaawansowane>rozwiązywanie problemów(ja mam kartę ze stajni NVidia) czyli zmniejszaj o jedną kreskę i próbuj,aż do wyłączenia przyśpieszenia.W razie problemów z grami lub czymś innym musisz powrócić do poprzednich ustawień.
    Ja również korzystam z najnowszej wersji FF i należę do tych użytkowników,którym FF działa dobrze.
    Jeżeli masz możliwość to spróbuj pożyczyć od kogoś inną kartę graficzną i wtedy sprawdzić jak się zachowuje FF.
  • Poziom 10  
    spróbuj odinstalować i zainstalować z powrotem firefox
  • Poziom 21  
    roman35 napisał:
    Sprawdź w menedżerze urządzeń czy nie masz konfliktów(wykrzykników).
    Zaktualizuj sterowniki do karty graficznej, jak nie pomoże to
    Pokombinuj z przyśpieszeniem sprzętowym pulpit>ppm>właściwości>ustawienia>zaawansowane>rozwiązywanie problemów(ja mam kartę ze stajni NVidia) czyli zmniejszaj o jedną kreskę i próbuj,aż do wyłączenia przyśpieszenia.W razie problemów z grami lub czymś innym musisz powrócić do poprzednich ustawień.
    Ja również korzystam z najnowszej wersji FF i należę do tych użytkowników,którym FF działa dobrze.
    Jeżeli masz możliwość to spróbuj pożyczyć od kogoś inną kartę graficzną i wtedy sprawdzić jak się zachowuje FF.

Sterowniki mam najnowsze i zastosowałem sie do tego co mówisz. Zobaczymy może juz nie będzie tego problemu :)
    Co do przeinstalowania FF to nie widzę takiej potrzeby, już przed formatem sie tak działo.
  • Poziom 25  
    JollyRoger A ja myśle że to nie problem z firefox tylko z java i flash i stronami na jakie wchodzisz. Zrób mały test, włącz taskmgr.exe i ustaw firefox.exe priorytet na niski, teraz zminimalizuj firefox ciągle obserwując taskmgr, użycie CPU przez ff powinno spaść z około 80% do 5%. Podałeś za mało szczegółów , bo z tego co piszesz to to nie wiadomo czy czysty ff bez wchodzenia na jakąkolwiek stronę (wyświetl pustą stronę) powoduje takie obciążenie cpu ?.
  • Poziom 21  
    opera polecam + wyłaczonone javascript jak potrzeba to właczyć zadne adblock nie potrzebne
    powyłanczasz dwięki animacje poznasz gesty myszyto się przekonasz do opery ja z kolei nie nie używam firefoxa właśnie przez te adblock i slabego kompa co strona to wynalazek i regułka do adblocka a w operze wszystko blokuje od razu
    spróbuj poznaj funkcje poustawiaj a sam zobaczysz i za szybko sie nie poddawaj

narzędzia-szybka konfiguracja (tam są naważniejsze opcje ja mam ptaszka tylko przy blokuj niechciane okna -jak potrzebuje javascript zaznaczam bardzo szybki dostęp )
  • Poziom 18  
    pawem1 ma rację jeżeli chodzi o flash'a.
    Jak nie jesteś zbytnio przywiązany do reklam we flash'u to polecam wtyczkę
    Flashblock
    Jeżeli chodzi o filmiki na stronie np. YouTube,to wtyczka ta je blokuje,ale klikając na znaczek" f" w playerku filmik sie odtworzy.
    Zużycie CPU używając flashblocka powinno spaść znacznie.
  • Poziom 21  
    Hmm w sumie to macie racje, najczęściej dzieje sie przy stronach z zawartością flash/java. Co do Opery- ok przekonaliście mnie, jeżeli nic nie zadziała to przejdę na Operę.