Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 25pt4501/58 dźwiek tylko mono.

24 Mar 2007 22:28 963 2
  • Poziom 12  
    Witam. Proszę o poradę w następującej sprawie: ten TV na fonię NICAM, ale na żadnym z kanałów gdzie powinna ona się pojawić nie udało mi się jej uzyskać.
    Wszytkie kanały w kablówce są ustawione na system D/K i fonia analogowa jest właśnie tylko w tych trybach (oznaczonych w menu strojenia jako: System - Europe, Eur. E), a przy EUR. W fonia zanika i pojawia się szum, a więc jest przełączana w tryb B/G. Po podłączeniu tv bezpośrednio do instalacji kablówki, z pominięciem magnetowidu jest bez zmian. Przełączanie przyciskiem wybory fonii na I-II pilocie nic nie daje.
    Co zrobić?

Jeszcze dla wyjaśnienia:
    Na magnetowidzie który ma NICAM, ale tylko w systemach B-G/I udało mi się uzyskać odbiór stereo w ten sposób: na kanałach stereofonicznych wymuszam standard B/G, wtedy zanika analogowa fonia FM, ale po zaprogramowaniu jest odbiór NICAM.
    Ta fonia nagrywa się w trybbie hi-fi, natomiast na ścieżce wzdłużnej tylko szum.
    W ten sposób nie udało mi się uzyskać odbioru stereo na TV.

jeszcze jedno pytanie: czy żeby odbierać i nagrywać fonię analogową mono na ściezce wżdłużnej wystarczy że wylutuję filtr 5.5MHz na płytce p.cz. i podłączę to wyjście pod wyjście filtra 6.5MHz? Odbiór fonii B/G nie jest mi potrzebny a tak miałbym D/K niezależnie od ustawienia systemu.

Dodano po 5 [godziny] 30 [minuty]:

OK, ponieważ filtry są na PCB pod mechaniką nie sposób się do nich dostać. aLe od strony zasilacza są tranzystory T64 i T66 (chyba pnp), wystarczy zewrzeć skrajne końcówki (chyba emitery) na których występuje 0V lub 8,2V w zależności od tego czy odbieramy program z fonią D/K czy B/G i jest fonia analogowa FM.

Dodano po 1 [minuty]:

To w magnetowidzie oczywiście.
  • PCBway
  • Poziom 11  
    Coś mi się zdaje, że w tym tv jest układ MSP 3400, który ma tlko Nicam mono.
    Musiał byś wymienić na MSP 3410 lub podobny, który ma nicam stereo.
    Ja zapłaciłem za to ok. 60 zł.
    Powodzenia
    Jeszcze jedno, w trybie serwisowym trzeba zmienić fonię na D/K.
  • PCBway
  • Poziom 12  
    Dziękuję bardzo, będę próbował!!