Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki kabel? Ap d-linka ze switchem. Internet nie działa.

24 Mar 2007 16:58 1142 4
  • Level 13  
    Witam
    Mam taki problem otóż mam AP d-link ze switchem i z jednego gniazda jest poprowadzona skrętka do drugiego budynku która jest rozszyta na patch panelu w standardzie 568B.I teraz nie wiem jakim kablem połączyć z tego gniazda na patch panelu do switcha-na patchcordzie 568A i B internet nie działa dodam jeszcze że jeżeli podłączę kompa bezpośrednio do patch panela kablem 568B wszystko jest ok.[/img]
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 21  
    Zdaje mi sie że problem nie jest kabel tylko jak go podłączyć do patch-panela...??
  • Level 33  
    jesli masz nowy switch to na bank masz autonegocjacje na portach (kabel prosty lub kros ) i w tym przydku kabelek kros byłby najleprzym rozwiązaniem
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Wazne jest to jak jest ten kabel zacisniety przy tym D-linku, i tak samo nalezy go krosowac na panelu, polaczenie dalej jak juz kolega wspomnial albo nowszy switch albo uplink itd. Podlaczony komp bezposrenio moze ale nie musi oznaczac wlasciwego zacisneicia lini, trzeba to sprawdzic, niektore switche nie dopuszczaja jakis dzwinych zamian kolorkow, a kompiki owszem.
  • Level 13  
    Wszystko już zadziałało.Okazało się że ktoś na switchu przez przypadek zapętlił dwa porty.Po usunięciu tego zwarcia wszysko ruszyło od ręki.
    Dzięki za podpowiedzi.Temat uważam za zamknięty.