Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

konfiguracja drog± radiow± Edimax EW-7206 APG

slavols 24 Mar 2007 17:46 17427 6
    slavols
    Level 10  
    Witam! Mam problem z dostaniem sie do ustawień Edimaxa - EW-7206 APg.Wyczytałem że trzeba go podł±czyć przez kabel do komputera i skonfigurować IP w ustawieniach TCP/IP ale ja chcałem się tam dostać drog± radiow± bez użycia kabelka - czy to możliwe? i co trzeba zrobic żeby tam wej¶ć.Pozfrawiam i dzięki za podpowiedż
    mpn103
    Level 34  
    Edimaxy maj± domy¶lnie adres ip 192.168.2.1 dlatego ty żeby się tam dostać musisz być do niego podł±czony (lub musi być podł±czony do twojej sieci) i mieć ustawiony adres ip z przedziału 192.168.2.x ;x - nie może być 1

Tak swoj± drog± każdy ap w sieci powienien mieć inne ip bo s± konflikty, często jest to powodem żę co¶ nie działa bo "adminom" nie chce się tego ustwaiać a póĽniej się dziwi± że nie działa tak jak powinno
    slavols
    Level 10  
    dzięki za podpowiedz ale to nie działa (chyba zostały zmienione ustawienia przy instalacji,zmiana adresu IP itp. bo niemogę się do niego dostać wpisuj±c te dane) czy reset Edimaxa przywróci ustawienia fabryczne czy nie.Mam jeszcze pytanko czy dwa komputery pracuj±ce w tej samej sieci WI-FI wzajemnie się widz± i czy mog± się ze sob± ł±czyć (ew.prosze o podanie ustawień) system: 1-win 2000 ; 2-win 98
    mpn103
    Level 34  
    1. Możesz zawsze użyć przycisku RESET w Ap.
    Wtedy ustawienia powróc± do 192.168.2.1

2. Jeżeli na stacjach bazowych nie jest zablokowana komunikacja pomiędzy klientami to będziesz mógł się połaczyć z kim¶ jeszcze z tej samej sieci (jeżeli klient korzysta z tego samego nadajnika co ty)

Jeżeli z innego to nie ma problemu.
    Poł±czysz się normalnie.
    slavols
    Level 10  
    Witam serdecznie! - wykonałem reset urz±dzonka i poustawiałem co trzeba.Dziękuję bardzo za pomoc - Pozdrawionko dla wszystkich