Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie można zalogować się do banku

25 Mar 2007 05:30 5483 8
  • Poziom 33  
    Witam

Mam dostęp radiowy do Internetu. Od pewnego czasu nie mogę zalogować się do banku, czy Allegro. Strona główna otwiera się, ale juz próba połączenia do https jest niemożliwa. Na pasku przeglądarki jest informacja, że pobierane są dane SSL, ale na tym koniec. Za chwilę otwiera sie okno: Nie można wyświetlić strony... Zmieniałem kartę AP, stawiałem od nowa system i nawet zmieniałem komputer. Bez pozytywnego efektu. Czy wina może leżeć po stronie ISP'a?

Pozdrawiam Remeknapr
  • Poziom 33  
    ustaw poziom niestandardowy-Opcje INTERNETOWE-ZABEZPIECZENIA-POZIOM NIESTANDARDOWY
    następnie wyczyść SSL-
    - ustaw SSL 2.0 oraz 3.0

podaj wersje przeglądarki-acha ustaw akceptowanie tz ciasteczek.

ps
    czy próbowałeś innej przegladarki??? np Mozzilla
  • Poziom 11  
    Spróbuj Mozilli i opery - jeśli dalej nie będzie możliwe zalogowanie skontaktuj się z ISP.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 33  
    Witam

Dzięki za odpowiedzi. Przepraszam, że nie napisałem o przeglądarce. Używam głównie OE 6 z aktualizacjami, ale próbowałem również Firefox'a i jest to samo tzn. źle. Tak jest od kilku dni. Wcześniej było wszystko O.K. ISP oczywiście twierdzi (jak zwykle), że u niego jest wszystko dobrze i nie rozumie skąd się biorą problemy. Ciągle u nich są jakieś awarie, jak nie most, to koparka zrywa światłowód itp.
    Parę miesięcy temu miałem podobne problemy z Allegro i wtedy od fachowców z serwisu otrzymałem porady, aby ustawić w przeglądarce poziomy domyślne, oraz kasowanie cookies. Wtedy pomogło. Teraz nie skutkuje. Jest takie zjawisko, że po nieudanej próbie logowania do Allegro, czy banku Internet całkiem staje. Nie mogę dostać się nawet do strony startowej. Muszę zrestartować komputer i dopiero wtedy www zaczynają działać. Również z pocztą przez POP3 są problemy. Co podpowiedzieć ISP'owi? Gdzie ma szukać? Czy słaby sygnał może być przyczyną? Innych użytkowników tej sieci muszę poszukać. Póki co nie znam nikogo.

Remeknapr
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Powiedz adminowi żeby zniemił wartość MTU i MRU na 1440
  • Poziom 33  
    Był u mnie serwisant ISP'a. Męczył się kilka godzin bez skutku. Zmienił trzy routery, jedną kartę AP i pozytywnych skutków brak. Skonfigurował mi połączenie:

Attain IP Protocol PPPoE Connected

WWW jako tako wchodzą, ale SSL stoi. Jestem już bezradny. Widać było, że człowiek dużo potrafi (mowa o serwisancie), a nie mógł dojść przyczyny. Czy gdzieś dalej na łączach dostawcy wyższego rzędu może być coś zablokowane? Ja jestem na łączu radiowym podłączony do czegoś w rodzaju sieci lokalnej. Pingi do bramy, DNS'ów i witryn są przyzwoite. Problemy są wyłącznie z SSL, POP3 i SMTP. NNTP działa średnio, też są czasem kłopoty. Proszę jeszcze o jakieś podpowiedzi.

Remeknapr
  • Poziom 16  
    Tak jak mówiłem wcześniej niech ustawi na serwerze parametry MCU i MRU na 1440, po prostu połączenia radiowe pppoe tego wymagają aby wszystko chodziło ok. Stawiam, że ma serwer na mikrotiku :D
  • Poziom 33  
    Już działa. Sugerowałem serwisantowi zmianę ustawień MCU i MRU na 1440, ale udał że nie słyszy, jednak pewnie wziął to pod uwagę. Łącze zaczęło działać prawidłowo następnego dnia. ISP twierdzi, że nie wie dlaczego nie działało i dlaczego nagle zaczęło działać. Pewnie nie chcą przyznać się do jakiegoś błędu (być może chodziło o to ustawienie). Można ich zrozumieć, że nie chcą oficjalnie przyznawać się do błędów, aby nie umozliwiać uzytkownikom dochodzenia roszczeń. Może też przyczyna była inna. Znalazłem innego użytkownika tej samej sieci (sklep ISP'a) i na jego komputerze wszystko działało. Podłączyłem mój komputer do jego anteny i moja karta nie widziała nadajnika. To też dziwne. Coś kręcą. Gdzieś wyczytałem, że w polu widzenia mojej anteny może występować jakiś silny sygnał zakłócający. Sam już nie wiem co o tym myśleć. Na razie (odpukać) działa O.K.

Pozdrawiam i dziekuję za pomoc.