Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zamrażarka Bosch GIL 1332/01 słabo mrozi

bogdan11 25 Mar 2007 12:59 3102 3
 • #1
  bogdan11
  Level 11  
  Witam
  Sprzęt ma już 14 lat i działał bezawaryjnie. Od pewnego czasu na panelu swiecą się pomarańczowa i czerwona lampka. Bez wzgledu na nastawe regulatora temperatury efekt mrozenia jest b słaby. Jedynie górna szuflada jest lekko mrozona. Parownik pokryty cienką warstwą lodu. Po rozmrożeniu i ponownym uruchomieniu agregat pracuje, po pewnym czasie wyłącza się, ustawienie niższej temperatuiry powoduje jego załączenie ale efekt mrozenia nie zmienia się. Czy ten model ma już jakieś skomplikowane sterowanie czy jeszcze ma termostat mechaniczny?

  Pozdrawiam
  BogdanK
 • #2
  pośpiech
  Level 12  
  Witam.
  Prawdopodobnie kariera Twojej zamrażarki dobiegła końca, ale nie wykluczone. Przyczyną słabego mrożenia może być brak czynnika chłodzącego (freonu), wyklepane płytki zaworowe sprężarki (małe ciśnienie) albo sprężarka poprostu się zaciera.
 • #3
  Adam1988
  Level 26  
  pośpiech wrote:
  Witam.
  Prawdopodobnie kariera Twojej zamrażarki dobiegła końca, ale nie wykluczone. Przyczyną słabego mrożenia może być brak czynnika chłodzącego (freonu), wyklepane płytki zaworowe sprężarki (małe ciśnienie) albo sprężarka po prostu się zaciera.


  Ale czy wtedy agrergat nie pracowal by nonstop ? :D
 • #4
  KOALA 58
  Level 18  
  Niekoniecznie. Zawsze jest ewentualność, że termik ją wyłączy.