Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Domykanie szyb - Renault Thalia

25 Mar 2007 14:37 3435 5
  • Level 11  
    Mam w samochodzie zainstalowany w samochodzie układ domykajacy szyby po zamknięciu samochodu pilotem. Problem polega na tym ze układ ten nie wyłacza się po domknięciu szyb. W Thalii nie ma w drzwiach żadnych czujników domknięcia szyby, a wyłącznik przeciążeniowy (który chyba powinien być w tego typu układzie) najwyraźniej nie działa. Po zamknięciu auta kluczykiem słychać co kilka minut klikanie przekaźników wewnatrz a po 2-3 dniowym postoju nie mogę uruchomić samochodu (rozładowany akumulator). Po odłaczeniu tego układu problem znika.

I w związku z tym pytanie co zrobić, żeby szyby się domykały ale akumulator się nie rozładowywał?

Wpadłem na pomysł żeby zmontować układ czasowy który po wykryciu napięcia na siłowniku jednej z szyb, odmierzałby czas (myśle że ok 60 sek.) po czym odłączał na chwilę zasilanie układu domykającego szyby. (Schamat: http://5520.udl.pl/schemat.jpg ) I w związku z tym pytanie - czy takie rozwiązanie ma szanse działać??? A może jest jakieś prostsze rozwiązanie???
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 14  
    Nic niewymyslaj tylko kup sobie nowy sterownik domykania szyb z zabezpiecz przeciaz kosz to od 50 zl do 80zl za sterownik a i masz alarm w tym aucie ? czy ten sterownik byl razem z pilotem .A i to odlaczanie tez moglo by byc ale poco narobic sie jak mozna na latwizne isc ,pozdrawiam
  • Level 11  
    Tak - jest centralny zamek z alarmem (Cobra - chyba we wszytskich Renówkach standardowo montowany) A moduł jest prawdopobnie sterowany sygnałem z centralnego zamka (pewny nie jestem - bo to poprzedni właściciel to montował)

Chociaż chyba masz rację z wymianą tego sterownika - myślałem że to trochę droższe jest, wiec zacząłem kombinować...
  • Level 17  
    Koledzy a jak poradzic sobie z modułem domykania szyb w Renault Espace z 2001r. Jest tam centralny zamek seryjny. Brak alarmu. Jak wysterować moduł domykania szyb? W instrukcji modułu mam rozrysowane wpięcie sie indywidualnie do włącznika w każde drzwi. Czy tylko tak to można przeskoczyć?
  • Level 2  
    Przepraszam jak rozwiązałeś swoj problem, gdyż u mnie podobnie w module cykają przekaźniki i to również rozladowuje akumulator?
    Dziękuję za odpowiedz.
    Pozdrawiam