Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

upgrade biosu nagrywarki

01 Paź 2003 20:20 1426 10
  • Poziom 13  
    Witam. Mam problem z upgradem biosu nagrywarki. Jest to Ricoh MP7060S, czyli SCSI. Ściągnąłem sobie ze strony Ricoha nowy bios i programik do jego wgrania no i.....kiszka. Program wyświetla takie coś

Cannot change Drive to Up Mode.

*** NG ** NG ** NG ***

Make sure Selected Target Drive.

Może mi ktoś coś doradzić? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    Aha, mam XP, ale to nie ma nic do rzeczy, bo na drugim dysku zainstalowałem 98 i jest to samo.
  • Poziom 13  
    Może ściągnąłeś nie ten Bios, albo Bios jest za nowy do twojej nagrywarki.
  • Poziom 13  
    Na cdrinfo szukałem....i niestety nic nie znalazłem. Jak to może być bios za nowy?? Na stronie ricoha wybiera sie model nagrywarki i się ściąga bios, więc raczej nie ma mowy o pomyłce.
  • Poziom 14  
    Aby znaleźć bios trzeba wejść na zakładkę sprzęt. Wybierasz producenta model i gotowe. Można tam też znaleźć porady na temat wgrywania biosów itp. Nieraz ważne jest z jakiego systemu robisz upgrade. Naprawdę polecam tą stronę. Można się z niej dużo dowiedzieć.
  • Poziom 13  
    Ale ja naprawdę byłem na tej stronie, może się źle wyraziłem mówiąc, że nic nie znalazłem, bo faktycznie jest tam dużo na ten temat. Niestety nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.
  • Poziom 12  
    hmm a moze sciagnales dokladnie tasama wersje Biosa ktora juz w nagrywarce siedzi - a tylko napisali tam ze to nowa wersja

ja mam TEAC'a512SB tez SCSI mialem w niej wersje firmware 1.0B obecnie mam 1.0K poszlo bez bolu
  • Poziom 13  
    ok, już sobie poradziłem, co i tak nie rozwiązało mojego problemu, który polega na tym, że przy próbie nagrania CD-RW 700MB lub CD-RW 210MB wszystkie programy wyświetlają "Power calibration error". Próbowałem na Nero, Clonie i Furio, na XP i Win 98. Wszędzie to samo. Czyżby to był koniec nagrywarki??
  • Poziom 12  
    power calibration error oznacza blad kalibracji lasera

czasem pomaga czyszczenie

mialem kiedys philipsa model 3600 pomoglo ale na bardzo krotko wlasnie wyczyszczenie

inaczej chyba czeka cie wymiana lasera

ale to raczej nie oplacalne
  • Poziom 13  
    Czyszczenie też już zaliczyłem....cóż pozostaje czekać na jej powolny koniec i szykować kasiorkę na nową.
  • Poziom 16  
    Bylo pisane już o tym. Power calibration error jest już końcem (nie zawsze) lasera. Czasami pomaga czyszczenie jego. Spróbuj nagrywać na markowych płytach (czasami pomaga)!!! Jeśli nie pójdzie...no cóż, szykuj kasiorke na nową nargyware (mam ten sam problem :( )