Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mondeo... światła przeciwmgielne

25 Mar 2007 18:03 10448 16
  • Poziom 11  
    Witam
    Mam problem z podłączeniem przednich świateł przeciwmgielnych, a mianowicie nie mogę znaleźć przekaźnika tych świateł lub czegoś do czego mógłbym się podpiąć.
    Mam literaturę "Sam Naprawiam Ford Mondeo" ale nie jest w niej bliżej określony mój problem. Co więcej w instrukcji podany jest bezpiecznik 26 jako zabezpieczenie świateł p.m. , a gdy go wyjmuję światło p.m. tylne świeci dalej.
    W ostateczności położę nowe przewody ale nie chciałbym.
    Proszę o pomoc

PS. mam Mondeo 1.6 93r.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • spec od auto-elektro
    Bo tylne jest na innym bezpieczniku. Fordy mają przeważnie kompletną instalację wystarczy zmienić włącznik na podwójny włożyć bezpiecznik oraz przekaźnik instalacja powinna być kompletna.P
  • Poziom 11  
    Możesz opisać dokładniej jak miałbym to zrobić
    gdzie przekaźnik, który to bezpiecznik, które przewody itd. po kolei
    BYŁBYM BARDZO WDZIĘCZNY
    Jakoś nie mogę się w tym odnaleźć
  • Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 11  
    Tak przypuszczałem ale nie mogę znaleźć przewodów
    Czy one wychodzą z wiązki przewodów świateł reflektora czy może są gdzieś niżej???
    Gdzie jest przekaźnik?
    I po co wymieniać włącznik świateł?... Czy on jest niekompletny?
  • Poziom 10  
    jesli sie da wlacznik wyciagnac na dwa razy to jest kompletny. spojrz dobrze na schemat. znajdziesz. zwykle glowna skrzynka bezp.
  • Poziom 11  
    Nie rozumiem.Po co musi się wyciągać dwa razy.
  • Poziom 14  
    Musi się wyciągać dwa razy, ponieważ nie może być na jednym wyłączniku jednocześnie świateł p. m. tylnych i przednich, jedno wyciągnięcie jest dla tyłu, a drugie dla przodu. Mam pytanie, nie orientujecie się czy w Lupo TDI instalacja również ma przewody do przednich halogenów i wystarczy zmiana wyłącznika i przekaźnik:?:

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Chyba jestem jakiś niedoinformowany
    Dalej nie rozumiem
    Dlaczego nie może być na jednym włączniku światło przednie i tylne
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Kolego czytam tak te wasze wypowiedzi i też nic nie rozumiem jaki przekaźnik trzeba wymienić i jaki bezpiecznik ja jak kupiłem mondeo to halogeny mam z przodu fabrycznie wstawione podłączenie tez jest fabryczne nie kombinowane ale przełącznik miałem na jeden wiec kupiłem na dwa a halogeny nadal nie świecą powiedz mi co mam zrobić i jaki przekaźnik wymienić czy wsadzić .
  • Poziom 2  
    Witm, mam taki sam problem, kupiłem halogeny, podłączyłem, kupiłem również włącznik wyciągany na 2 razy czyli przód i tył, a przednie halogeny nadal nie świecą, co jeszcze trzeba zrobic??? Proszę o pomoc
  • spec od auto-elektro
    Włożyć przekaźnik i bezpiecznik.P
  • Poziom 2  
    A gdzie znajduje się ten przekaźnik, w książce znalazłem przekaźnik od świateł dziennych który znajduje się w skrzynce koło silnika. Czy to ten przekaźnik trzeba wymienic?
  • Poziom 22  
    Nie światła dzienne to nie halogeny.
  • Poziom 2  
    na 1 pociagniecie musi byc tylne a na 2 przednie?? bo ja mam podobny problem tylko ze na 2 pociagnieciu mam tylnie a na 1zero reakcji bezpieczniki mam wszystkie tylko niewiem jaki przekaznik mam wymienic
  • Poziom 13  
    Pod kolumną kierownicy jest skrzynka z bezpiecznikami i przekaźniki
    Za halogeny odpowiada przekaźnik R24 i jesli takiego nie ma to trzeba sobie sakołować
    Nalezy tez sprawdzic bezpiecznik 26-20A