Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra 1.6 16V ecotec r.97

gleszek 25 Mar 2007 21:21 5550 4
    gleszek
    Level 16  
    Witam serdecznie. Posiadam autko jak w temacie i wczoraj wyskoczył pewnien problem a mianowicie zapaliła się kontrolka pracy silnika w trakcie jazdy. W momencie zdjęcia nogi z gazu na luzie auto gaśnie. Po zapaleniu ponownym ( z pewnymi oporami) kontrolka gaśnie lecz po około 20s zapala się ponownie. Odczytywałem kod usterki i wychodzi 14 a potem jest jeszcze 10 i 5 błysków. Nie wiem jak zinterpretować ten błąd. Czujniki temperatury posprawdzałem i wszystko wygląda OK. Wracając dzisiaj do domu samochodem kontrolka zgasła po uruchomieniu silnika i zapaliła się dopiero jak stanąlem na światłach (przejechałem około 6km nim się zapaliła)- samochód zgasł. Po ponownym uruchomieniu silnika kontrolka ponownie zapaliła się po około 15-20s. Gdy zapali się kontrolka samochód zachowuje się tak jakby pracował na 3 cylindry. Dodanie gazu powoduje powrót do normalnej pracy. Zdjęcie nogi z gazu w trakcie jazdy powoduje delikatne szarpanie i nierówną prace silnika.
    Z góry dziękuję za wskazówki.
    s27
    Level 15  
    skoro prosisz o wskazówki to zacznij od sprawdzenia przewodów wysokiego napięcia i świece, pewnie dawno nie wymieniane skoro silnik pracuje na 3 cyl.
    Orochimaru
    Level 31  
    Masz kody 4-cyfrowe.
    Błąd 1405 to uszkodzenie czujnika położenia zaworu recyrkulacji spalin.
    Możliwe, że zawór zaciął się w pozycji otwartej i spaliny duszą silnik.
    piotrdan
    Level 19  
    Tak jak powyżej kolega napisał. Uwalony zawór EGR (typowe objawy)
    gleszek
    Level 16  
    Dziękuję za pomoc.
    Podjechałem do kolegi do warsztatu i testerem stwierdził usterke.
    Zgadza się nawalił czujnik EGR. Ale dostać sie do niego to ja przepraszam. Czujnik zablokował się i był cały czas otwarty.
    Przy okazji okazało się, że jeszcze jeden przewodzik gumowy przetarł się i pobierane było "lewe" powietrze.
    Samochód działa jak nowy.
    Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
    Terat zamykam.