Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radioteleskop 408 Mhz. Czy składał ktoś? Czy to zadziała?

25 Mar 2007 22:15 1714 2
  • Poziom 25  
    Mam takie małe pytanie (na samym początku chciałbym zaznaczyć, że jestem dopiero początkującym elektronikiem amatorem ;)) do nieco bardziej doświadczonych kolegów.

Otóż, czy ktoś może składał radioteleskop zaprojektowany przez SARA na pasmo 408 Mhz?

Tutaj zamieszczam link do polskiej strony projektu.

http://www.ara.one.pl/page/modules/news/article.php?storyid=40

Chciałbym wiedzieć, czy to będzie wszystko działało, oraz czy ktoś składał już antene do tego?
    Jak tak, to czy mógłby się pochwalić swoim prjektem? ;)

Od jakiegoś czasu zamierzam to skonstruować, tylko zanim się za to zabiore, chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś to składał przede mną i żeby ów osoba/osoby podzieliły się swoimi radami/sugestiami.
  • Poziom 29  
    lord_dagoth napisał:

Od jakiegoś czasu zamierzam to skonstruować, tylko zanim się za to zabiore, chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś to składał przede mną i żeby ów osoba/osoby podzieliły się swoimi radami/sugestiami.

Ja nie składałem, ale widzę po częściach że możesz mieć problemy z kupnem części, szczególnie miksera i VCO z Mini Circuits. Dystrybutor w Polsce liczy sobie 150 USD za sprowadzenie + cena części.
    Wzmacniacze MAR może dostaniesz na allegro, nie wiem czy laminat jest teflonowy czy zwykły.
  • Poziom 25  
    ehhh... to niestety więcej niż posiadam ;)

Ale jak projekt uda mi się dobrze zaprezentować, to może zdobende fundusze szkolne.