Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piszczenie trafa

karbon 01 Paź 2003 23:32 1333 6
  • #1 01 Paź 2003 23:32
    karbon
    Poziom 21  

w moim telewizorze jakiś czas temu spalił się efektywnie trafopowielacz (było dużo dymu :) ). ostatnio kupiłem nowy trafopowielacz, wlutowałem go, i wymieniłem bezpiecznik na płytce od telewizora przy trafopowielaczu (bo się spalił razem z poprzednim trafem :P ). sprawdziłem powierzchownie czy wszystko wlutowałem dobrze, czy nie ma jakiś zwarć na płycie i podłączyłem napięcie do telewizora. z nowego trafopowielacza poszedł dym i on sam czaczoł głośno piszczeć. czy ktoś mógłby mi powiedzieć, zasugerować, co się mogło popsuć w moim telewizorze oprócz trafa?

0 6
  • #2 01 Paź 2003 23:43
    micro
    Poziom 19  

Czy sądzisz ,że na Elektrodzie są jasnowidze? :).Nie podajesz modelu TV nie piszesz co sprawdziłeś (oprócz powierzchownego sprawdzenia).Zazwyczaj jak coś ulega uszkodzeniu to ma powód.

0
  • #3 02 Paź 2003 07:49
    karbon
    Poziom 21  

telewizor to DCS-2011 (firmy nie znam).
    prawi8e nic nie sprawdziłem, bo wlutowałem nowego trafa (lutownicą 18W :) ) i po włączeniu napięcia traw piszczy i z początku trochę puszczał dymka (już go nie wylutuję, bo mam za słabą lutownicę)

0
  • #4 02 Paź 2003 08:43
    peter falk
    Specjalista AGD

Było coś takiego podobne do niektórych modeli Royala. Podaj dane trafopowielacza który wstawiłeś.

0
  • #5 02 Paź 2003 10:16
    Roburr
    Poziom 21  

nie wiem co to za telewizor ale powinieneś sprawdzic czy trafo nie jest obciązone przez uszkodzony elment. często się spotyka że trafopowielacz wytwarza +200v do zasilania wzmacniaczy RGB moze one robia zwarcie i sa nadmiernym obciażeniem.

0
  • #6 02 Paź 2003 10:21
    oorobert
    Poziom 18  

w starych tv trafo było z cewką na rdzeniu i podłączoną do zasilacza , przytej cewce jest ważny początek cewki . wtedy będzie piszczł . i jeżeki tv wiekoey trzeba bezwarunkowo wymienić w zasilaczu elki..

0
  • #7 02 Paź 2003 16:12
    karbon
    Poziom 21  

ten traf to KFS-60266

0