Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny Podłogowe Łukasza

TYMON-tychy 26 Mar 2007 00:10 5211 7
  • witam chciał bym zaprezentować swoja któraś z rzędu konstrukcje która robiłem 2 lata kolumny podłogowe wiem ze wiele osób będzie mówić ze te przetworniki to chłam itd ale te kolumny były budowane niskim kosztem ponieważ nie miałem zawile funduszy krótki opis przedstawione niżej kolumny oparte sa na Głośnikach Nisko tonowe Alphard lw1200 wysoko tonowe gdwk 9\\80 średnio tonowe to alphrdy etp1300s2 i dibieis 10 cm nie opamiętam symbolu kupiłem 2 głośniki sredniotonowe ponieważ stwierdziłem ze 2 siebie uzupełniają ni były bardzo efektywne ale 2 razem w jednej kolumnie dają wspaniały efekt czystego dźwięku idzie naprawdę usłyszeć dosłownie przy oglądaniu filmów lot muchy co do niskotonwych wiele osób twierdzi ze trzeszcza szczelaja itd mi alphardy lw 1200 spokojnie grały na Diorę ws504 i na wzmacniaczu Fisheraca9060 o mocy 2x90 w mocy znamionowej nie żadnej tam rms czy pmpo i grały ładnie bez jakich kol-wiek kłopotów doskonały jak na te głośniki bas Obudowa jaka zastosowałem ma pojemność 37 litrów jet wyliczona według programu win isd bas refleks jet nastrojony jak sie niemyle na około 40 hz koszty 2 x alphard etp koszt około 27 zł 2 głośniki dibeisi koszt około 25 zł 2 gdwk dostałem niwiem jaka cena 2 alphardy koszt 180zł koszt ogólny to około 300zł proszę o ocenę i opinie pozdrawiam łukasz ps podział 500\5000hz prosze o sugestje i opinie

Fajne!
  • #3 26 Mar 2007 00:35
    Alton88
    Poziom 21  

Mógłybś troche opis poprawić ....i opisać to w jakiś logiczny sposób

Widać że kolumienki budzetowe .
    Oj widze tu dobra stereofonie ze względu na wąski front.
    Jakość wykonania przyzwoita .

przyczepiłbym sie do zwrotnicy podzniał dla LW powinien być nie wyższy jak 200Hz .

Moja ocena 7/10 pkt.

• #4 26 Mar 2007 00:40
    flashrider1989
    Poziom 17  

Ogólnie kolumny mi się nie podobają z kilu powodów: okleina a nie fornir , głosniki jak sam powiedziałeś bardzo kiepskie (nie licząc tonsila) i są mocno rozsunięte, jak mają być dwa sredniotonowce to jak juz te same modele tej samej firmy. Gdybyś poczekał i dołożył 100zł to mógłbyś zrobic dwie podłogówki na 2xARN188 + visaton sc10n z policzoną zwrotnicą i obudową ofornirowaną.

• #5 26 Mar 2007 10:38
    Vitu
    Poziom 20  

flashrider1989 napisał:
    Ogólnie kolumny mi się nie podobają z kilu powodów: okleina a nie fornir

Nie kazdy ma mozliwosc kupienia forniru i nie kazdy umie fornirowac wiec nie ma do czego sie przyczepiac . Troche nie staranie oklejone.Ale 4/5 .

• #6 26 Mar 2007 12:26
    gigamaas
    Poziom 16  

Wizualnie mi sie podobają. Też chciałem takie wieżyczki w pokoju. ładnie sie prezentują. Jakość dźwięku pozostawiam ocenie wykonawcy. z okleina.... fakt fornir trzeba umieć położyć bo nie sztuka jest wydać pieniądze i efekt końcowy zepsuć... Tez zaczynam sie zastanawiać nad fornirem a okleina. Oczywiście efekt końcowy nie porównywalny...

Pozdrawiam

• #7 26 Mar 2007 15:20
    flashrider1989
    Poziom 17  

Jak sie nie nauczysz i nie spróbujesz to nigdy tego forniru nie położysz , ja zakupiłem specjalnie dwa paski więcej aby móc wypróbować oklejanie na czymś i zeby jako tako wiedzieć na co uważać. A jeżeli chodzi o koszta to za fornir na dwie kolumny dałem ok 35zł. A oto efekt https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=704862&highlight=

• #8 26 Mar 2007 20:37
    TYMON-tychy
    Poziom 11  

Jak sie nie nauczysz i nie spróbujesz to nigdy tego forniru nie położysz , ja zakupiłem specjalnie dwa paski więcej aby móc wypróbować oklejanie na czymś i żeby jako tako wiedzieć na co uważać. A jeżeli chodzi o koszta to za fornir na dwie kolumny dałem ok 35zł.

Po pierwsze to ja nie chciałem kłaść forniru bo mnie w tamtym czasie nie było stać na Fornir po drugie kolumny zrobiłem niskim kosztem w miarę i 2 lata temu nie byłem aż tak obeznany w głośnikach a jeśli cos kupiłem to nie wywalę hba bo to by było śmieszne a niechciałem komuś tego sprzedać po kosztach a Z głośników jestem zadowolony

Dodano po 4 [godziny] 29 [minuty]:

niewiem czemu ale hyba włoczyła sie prowizja za pliki niektóre a niby wszedzie jest wyłoczona na -0.01

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME