Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic SA-AK28 - Błąd F-61

02 Oct 2003 00:09 13214 21
  • Level 11  
    W wieży panasonic SA-AK28 na wyswietlaczy mam komunkikato uszkodzeniuzasilacza/wzmacniacza (F-61)mam do niego serwisowke przemierzylem caly zasilacz/wzmacniacz,wymienilem STK,odlaczylem koncowke mocy i NIC :( !!!A zaczelo sie od CD(nie dzialal).Moze ktos wie jak moge to naprawic???Z gory dziekuje za informacje!!!
    Pozdrawiam!!![/b]
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Wpisz w wyszukiwarke hasło: F61 i otrzymasz 18 wyników, których lektura da Ci do myślenia.
  • Level 13  
    Mam ten sam problem. I wydaje mi się że STK był/ jest uszkodzony. Gdzie mogę go "tanio dostać" bo zdaje się że masz dostęp, o swój już wymieniłeś. Pozdrawiam.
  • Level 21  
    Wejdż na stronę INNE jest tam plik zkodami błędów do Panasonika i Technicsa CODE EEr.

Pzdr.
  • Level 16  
    witam
    jest to koncowka mocy albo STK albo RSN RSN tylko w panasonic-u
    jezeli po wyjeciu koncowki jest to samo to wywalkony jest proc i uklady sterujace ledami BU2090 tylko wymiana ratuje

proc okolo 150-180zl
    BU okolo 40zl
  • Level 27  
    Witam.
    Nie jest to tak jak pisze bart1984
    Taki błąd wyświetla się też jeśli nie masz któregoś z napięć (tranzystory,zimne luty).
    Wojtek
  • Level 27  
    wyswietla sie takze gdy mamy zwarcie na wyjsciu lub gdy dziala zabezpieczenie termiczne a wojtek44 dal ci dobra rade tam sa tranzystorki stabilizujace i jak sa przy nich zimne luty to tez masz taki komunikat tak samo przy napieciach ale niestety tez tak sie dzieje gdy pada procek:(( najpierw rozkrecamy patrzymy na luty ew.poprawiamy mierzymy scalaka a jak bedzie zwała to wymianka
  • Level 16  
    :arrow: wojtus
    zauwaz ze zaczelo sie od cd a co sie dzieje z sa-ak jak zawczesnie wyjmiesz tasiemke wprowadza sie blad do proca(skutek nie odwracalny) i dlatego jezeli nie smazyl nikt koncowki (i po wyjeciu jej jest tosamo) to proc ewidentnie w ak 22 lub ak 44 jeszcze mamy komunikat DISC TAKE OUT moj ulubiony bo ostatnio tak walnelo ze musialem wymienic caly font panel naszczescie na gwarancji ocalal procek od rds-u
  • Level 14  
    witam.
    bart1984 napisałes (jak zawczesnie wyjmiesz tasiemke wprowadza sie blad do proca(skutek nie odwracalny) co to znaczy
    pada procesor
    pada cd .
    mam taki komunikat a procek był juz wymieniany.
    czy podniesienie 7,5 wolta do 15 moglo zaszkodzic
    aplikacje kosci mówia ze powinny wytrzymac do 18 woltów
  • Level 27  
    co też za pierdoła ze jak wyjmie sie taśme to jakis błąd i to nieodwracalny Panasonic i technics to praktycznie to samo ja w swoim techu odlaczylem tasme pokazalo sie F-61 i co i gralo to nic sie nie powinno dziac ja bym przyczyny szukal gdzies indziej bo to mi sie wydaje nieprawdopodobne zeby wyjecie tej tasiemki cos powodowalo skoro wlasnie w tym momencie wylaczyelm wieze wyciagnelem wlaczyle i zyje i gra:)
  • Level 27  
    bart1984
    W Panasonic'u i Technics'ie nie mam dużego doświadczenia (sądzę ,że jakieś paredziesiąt szt.)
    Ale na F61 gdy nie pomagała końcówka mocy zawsze były to problemy z zasilaniem( zimne luty w zasilaczu ,tranzystory itp) nigdy nie wymieniałem procesorów.
    Może jestem w czepku urodzony ;-) ?
  • Level 11  
    Bart1984 mial racje...lecz troszke za bardzo was straszy.Nie myslcie o procesorze dopuki nie sprawdzicie ukladu...W AK przedstawionym wczesniej uszkodzony byl tranzystor(sam do tego doszedlem)ale rowniez malutki rezystorek(nie pamietam ktory).Na wolumenie w W-wie jest bardzo dobra firma"IMPEL"(to nie reklama)maja to czego nigdzie nie mozna juz dostac a jezeli nie to moga sciagnac-ale to wiaże sie z duzymi kosztami.Ja swojego STK kupilem wlasnie w tej firmie zaplacilem ok70zl
    Moze spotkaliscie sie z czyms takim ze AK dziala jakis czas poprawnie a pozniej mu odwala i wskakuje F-61 za jakis czas jest znowu doprze
    Dzieki wszystkim za zainteresowanie i b.dobre podpowiedzi. :D

Pozdrawiam!!![/b]
  • Level 13  
    Ratunku!!!
    Wieza SA-AK28 wyświetlał się błąd F61.Uszkodzenie nastąpiło przez zwarcie śrubokrętem punktów lutowniczych (klijentka składał wierze przy włączonej wieży). Wymieniłem STK470-020A i niespodzianka: radio działa jak należy, kaset nie da się używać bo przyciski nie działają, CD-rom jeszcze nie wiem, (nie da rady go złożyć). Najgorsze jest to, że po wyłączeniu wieży samoistnie włącza się DEMO po ok. 10sec.
    Co może być uszkodzone jeszcze, bo złozyłem go na pewno dobrze( kabelków nie da się, pomylić).
    Jeszcze jedno. Czy ma ktoś jakieś instrukcje jak złożyć (uruchomić) mechanizm odtwarzacza CD? Coś nie tak z prowadnicami i ni domyka się.
    Proszę o jakieś sugestie.
  • Level 11  
    Mam serwisowke(po angielsku)jak znajde czas to przepisze w word jak uchomic tape oraz cd-to-jest to odpowiednia kombinacja klawiszy na panelu w iwiezy)przle na ta strone...
    Pozdrawiam!!!
  • Level 13  
    CD już uruchomiłem. Gożej jest z TAPE. W momencie wybrania go wyskakuje standardowo NO TAPE i nic nie da się zrobić. Wydaje mi się, że to pozostałość po uszkodzeniu (wtedy wymieniłem tlko STK470-020) i wszystko oprócz TAPE chodzi. Czasem jednak (jak chodzi CD i naciskam klawisze z TAPE to wyskakuje F61).
    Czy to może być procek(oby nie) czy jakiś inny bardziej błachy powód?
  • Level 28  
    Poszukuję schematu do SA-AK27 , może jest podobny do SA-AK28.
  • Level 21  
    Mam coś takiego pełna serwisówka postaram się ją wysłać na forum, plik 28M.

pzdr :idea: Ps . SA-AK27

SORY ale nie mogę go wysłać , mam go na dysku ,otwieram przeglądam ale przy próbie wysłania wyskakuje mi ostrzeżenie iż plik nie zawiera żadnych danych i napis zakończono . Prawdopodobnie jest zabezpieczony.

pzdr.
  • Level 27  
    Witam
    henryk61
    Spakuj go czymś lub zmień mu rozszeżenie i wyślij ;-)
    Wojtek
  • Level 21  
    Pakowałem go RAR efekt jest ten sam , z PDF to samo.. Spróbóję ZIP. :idea: Przed chwilą spakowałem go ZIP efekt taki sam.
  • Level 28  
    może trzeba podzielić plik na mniejsze?
  • Level 16  
    dymek wrote:
    co też za pierdoła ze jak wyjmie się taśme to jakis błąd i to nieodwracalny Panasonic i technics to praktycznie to samo ja w swoim techu odlaczylem tasme pokazalo się F-61 i co i gralo....
    wiesz tech i panasonic to jest to samo ale to jast miniwieza w calosci a z panasonicami mam zajecie na codzien wiec moze troche przesadzilem ale w sa-ak jezeli elektolity sie nie rozladuja do zera to jast bardzo duza mozliwosc ubica proca tak wiec ostroznie...

BarT

END...
  • Level 10  
    Miałem taki problem i przelutowałem złącze miedzy płytą poziomą a pionowa i wszystko gra nawet CD