Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PA5560A411 - nie mogę uruchomić.

everka 26 Mar 2007 14:43 4266 7
  • #1 26 Mar 2007 14:43
    everka
    Poziom 2  

W zwiazku z przerwa w dostawie mediow wyłaczyłam pracujaca pralke ustawiając programator na "0". Po ponownym wąłczeniu pradu chcialam wlaczyc program 3 i kontynuować pranie. Zwylke pralka pracowała bez przeszkód. Tym razem jednak nie pozwala sie uruchomić. Po wybraniu programu ( jakiegokolwiek) swieci sie dioda gotowa. Wciskanie przycisku start nie uruchamia pralki.

Po poczytaniu forum, chciałam uruchomić program serwisowy, ale
    -przy wcisnietym przycisku start i ustawieniu programu na 7 pali sie "gotowa"

-przy wcisnietym start i ustawieniu programu na 15 dioda gotowa mruga 1 raz, a nastepnie dioda "pracuje" mruga 20 razy i przechodzi na gotowa..... nie mozna uzuskać niczego przestwaijac programator na 14.

-przy wcisnietym start i ustawieniu na program 1 dioda gotowa mruga 16 razy i ... koniec, przestawienie programatora nie daje jakichkolwiek efektów.

wymontowałam sobie płytke, na moje oko laika, wygląda jak nówka....

jest jeszcze jedna obserwacja, zwykle po przycisnieciu "start" drzwi były zablokowane, teraz tak nie jest. moze dlatego ze nie przechodzi w tryb pracuje, a moze nie przechodzi bo drzwi nie sygnalizuja ze sa zamkniete...
    ( a są )

Jesli ktoś z użytkowników może podpowiedzieć co znaczą mrugniecia i czy mogę jakoś wlasnym sposobem naprawić problem, bardzo proszę o odpowiedz.

Posiadam zdjecia płytki ( modułu)
    W kwestii wyjasnienia, musze sobie poradzić sama, gdyż mieszkamy na głebokiej wsi i dojazd pana mechanika zawsze jest kłopotliwy ( i kosztowny) , dodatkowo obie gwarancje ( moją i sasiadów użytkujących ten sam model) sa tak dobrze schowane ze szukamy ich już 2 dni, co nie ułatwia sprawy.

Dziekuje i Pozdrawiam
    Gosia

0 7
  • #2 26 Mar 2007 15:08
    leszkju
    Poziom 17  

Wyjmij wtyczkę z prądu a jak nie pomoże to sprawdź moduł.

0
  • #3 26 Mar 2007 15:18
    Topolski Mirosław
    Moderator Elektrotechnika

leszkju napisał:
    Wyjmij wtyczkę z prądu a jak nie pomoże to sprawdź moduł.

Jak nie masz o czymś pojęcia to nie wypisuj bzdur.
    :arrow:everka
    Wpisz w wyszukiwarkę reset amica i kliknij na idż będziesz miała 27 wyników -miłej lektury a i kol.leszkju też radzę to zrobić aby jego wiedza stała się pożyteczna.Jak jest z tą blokadą drzwi-blokuje czy nie?

0
  • #4 26 Mar 2007 15:53
    everka
    Poziom 2  

Witam,

Po pierwsze wtyczke z gniazdka zasilajacego w prad wyciagnelam zaraz na poczatku, bo nie lubię być czule pieszczona podczas rozkrecania sprzętu....

Po drugie, faktycznie problem był w blokadzie drzwi. wtyczka po wyciagnieciu pozwoliła mi włączyć pracuje ( na dowolnym progranmie) ale zaraz wyskakiwał bład_ nie domkniete drzwi . Wcisnęłam wtyczke z blokady drzwi na miejsce i uruchomiłam pralke

Jak skończy to ją poskręcam ;)

Dziękuje za inspirację i podpowiedź, bo nie ukrywam, że sie po drodze w szczegołowych opisach pogubiłam i potrzebowałam bodźca.

Pozdrawiam
    Gosia

0
  • #5 26 Mar 2007 19:22
    staszekf
    Poziom 32  

W tych pralkach mankamtętem jest sprężyna zamka drzwiowego (nie mylić z blokadą) należy dogiąć sprężyne zmaka i bedzię OK. Należy odkręcić śruby na obwodzie drzwi od wewnatrz i dogiąć sprężyne. Złożenie w odwrotnej kolejności no trzeba mieć troche cierpliwości.Powodzenia.

0
  • #6 27 Mar 2007 10:25
    everka
    Poziom 2  

Witam ponownie

ma ktoś link do miejsca z ktorego sciąśgne instrukcje do pralki,

cos musialam "zchrzanić" bo podzczas pracy 5 razy mruga dioda gotowa, nie przerywajac pracy.

wyprostowalam wąż odprowadzajacy wode, i mruga dalej....:(

chyba mam dosyć tej techniki. Nie wiem w jaki sposob kupie nastepną pralke, mikrofalówke ( ktora nie grzeje) i lodówke ( która leje )

powinnam sie przeprowadzić do jaskini

Pozdrawiam

1
  • #7 27 Mar 2007 10:48
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 27 Mar 2007 21:47
    sokolowski
    Poziom 13  

Drodzy koledzy forumowicze jeśli mogę zasugerować swoje rozwiązanie tych usterek to zacząłbym od:
    -wyjąć płytę z elektroniką
    -obejrzeć dokładnie pod lupą luty zwłaszcza te przy prgramatorze (grube i szerokie ścieżki) oraz przy włączniku głównym
    -przelutować je dość dokładnie
    w trzech pralkach do których zajrzałem to właśnie pomogło.Pozdrowionka dla wszystkich forumowiczów.No i na koniec zresetować oczywiście.

0