Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

centralka alarmu challenger ST 800

badboy84 26 Mar 2007 16:44 9909 4
    badboy84
    Level 42  
    Mam pytanie, czy centralka która jest na zdjęciach pochodzi od alarmu Challenger ST 800 ?,
    pytam dlatego że kupiłem samochód, ale dostałem tylko 1 pilot i jeden kluczyk, drugi komplet podobno zginął, kluczyk drugi dorobiłem, immobilizer był przeprogramowany w serwisie, a że nie chciałem tak tego zostawić pojechałem do znajomego znajomego który zajmuje sie alarmami, chciałem "dorobić" albo dokupić pilota ale powiedział że to już jest stary alarm i że się nie da, no to postanowiłem wymienić centralkę i mam teraz nową centralkę i nowe piloty, ale nie wiem czy to co mi oddał to jest centralka od tego alarmu który miałem czy to jakiś szmelc, czyli mnie oszukał ? , alarm ten z montażem kosztował 990zł w 1998 roku bo dostałem fakture z dokumentacją samochodu, alarm ten normalnie działał, zamykał otwierał, tylko że miałem 1 pilota i dlatego postanowiłem wymienić.
    Na koniec pytania czy ktoś może zidentyfikować tą centralkę ? ,schematy które mam nie pasują do tych połączeń.
    Mam teraz alarm jakiś Tygrys podobno funkcje takie same ...
    Miałem zamiar wykorzystać to co mam do skonstruowania DIY ,miało to być użyte do włączania i wyłączania/resetowania komputera pilotem, da się wogóle coś takiego zrobić ? (pilot 4 kanałowy)
    ale chodzi przede wszystkim oto czy mnie oszukał i zamontował mi jakieś byle co chociaż nowe a zyskał na tym centralke od dobrego alarmu ? czy rzeczywiście nie można "dorobić" pilota do alarmu ?
    renqien
    Level 32  
    Zamienić ST800 na Tygrysa, to trochę... No ale nie mnie to komentować. W każdym razie to jest faktycznie ST800, schemat jest do zassania na tym forum.

Moim zdaniem trochę szkoda takiego alarmu do zabawy, lepiej dokupić u importera drugiego pilota i wykorzystać jako porządny alarm. Pewnie podziała jeszcze sporo dłużej niż ten Tygrys.
    badboy84
    Level 42  
    ja go zamieniłem ponieważ powiedziano mi że nie da sie dorobić pilota do alarmu, a schemat mam ale są na nim wejścia z jednej strony i nie zgadza sie liczba pinów, czy to jest napewno centralka od alarmu challenger ?, rozbierałem go ale nie ma na płytce nigdzie żadnej nazwy ani symbolu. według schematu który mam wygląda to tak jak na rysunku, jeżeli są inne to proszę o jakiś link ...
    renqien
    Level 32  
    Kolego badboy84, proponuję dobrze się przyjrzeć, ty masz ST800, a schemat masz do...?

Pilota można dokupić i samemu doprogramować "z palca" wg. instrukcji z tego forum. Importer: www.clifford.com.pl