Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STX współpraca głośnika ze wzmacniaczem

Giero2 26 Mar 2007 23:23 1134 14
  • #1 26 Mar 2007 23:23
    Giero2
    Poziom 10  

Witam wszystkich zainteresowanych i tych troszkę mniej :)

Panowie czy z tego zestawu coś będzie i czy jest możliwość współpracy tego wzmaka aktywnego i tego głośnika ,proszę o poradę :)

zależy mi żeby to grało na powietrzu

jaka jest zalecana paczka dla tego stx-a ?

Wzmacniacz do Subwoofera Aktywnego 1x200W/2x100W RMS/300W max
    http://subwooferyaktywne.bazarek.pl/opis.php/...6/?BazarekID=849625cd8a75b2422e2cfa39bd392694

Głośnik STX GDN-38-300-8-AE
    http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=3&vSubPage=29&vItemDB=itemdb

Moderowany przez Kwaczor:

Temat poprawiłem

0 14
  • #2 26 Mar 2007 23:31
    50146
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 26 Mar 2007 23:37
    Giero2
    Poziom 10  

Witam a jaki lepszy od tego stx-a w podobnej strefie cenowej ??

0
  • #4 27 Mar 2007 02:10
    welumor
    Poziom 13  

Panie Giero2 ja lepszego głośnika nie widziałem od tego stxa no chyba że wyjdzie 45 cm średnicy tego stxa estradowego. Panie Giero i prosze sie nie sugerować barthezem bo on jest kierownikiem w firmie głośnikowej Tonsil, więc wszystko to mówi samo za siebie, on zawsze chwali te głośniki którymi handluje czyli sprowadza je z innych krajów i tu drożej sprzedaje jak np: beymy, celestiony, barthez jest ich dystrybutorem.

Moderowany przez Kwaczor:

Bezpodstawne oskarżenia - Ostrzeżenie

0
  • #5 27 Mar 2007 05:40
    maniek6600
    Poziom 21  

welumor a dlaczego tak naskakujesz na barthezza???Tutaj nie chodzi co i gdzie kto prracuje.A faktycznie tak jak napisal barthezz to ten glosnik ma mala skutecznosc a co za tym idzie bys musial wiecej mocy a to moze byc zabojcze dla glosnika.A wym przedziale cenowym to raczej ciezko bedzie.Poszukaj na allegro moze znajdziesz jakis dobry glosnik.Pozdrawiam

0
  • #6 27 Mar 2007 09:35
    ALTON
    Poziom 38  

welumor czemu za każdym razem widzę posty na poziomie 14 letniego dzieciaka?

Temat o STX został oklepany do bólu. Ogólnie firma znośna ale z dnia na dzień coraz gorsza. Na estradę w żadnym wypadku się nie nadaje (profesjonalnie).

0
  • #7 27 Mar 2007 20:56
    Giero2
    Poziom 10  

dzięki za poruszenie tematu :)

0
  • #8 29 Mar 2007 05:49
    maniek6600
    Poziom 21  

Ocho znowu ten sam kolega tylko pod innym nickiem.Co ty chcesz od allegro?Napisalem mu ze na pewno znajdzie glosnik ktora ma wieksza skutecznosc ,moc.A twoje pisanie jest smieszne.Nic nie wnosi do tematu.Pozdrawiam

0
  • #9 29 Mar 2007 16:42
    PZ IX
    Poziom 32  

welumor napisał:
    Panie Giero2 ja lepszego głośnika nie widziałem od tego stxa no chyba że wyjdzie 45 cm średnicy tego stxa estradowego.

Nawet ja, będąc laikiem w nagłośnieniu estradowym na logikę pojmuję, że jeśli STX byłby taki dobry, to wszyscy profesjonaliści rzuciliby się na niego. A co wolą? Zaufać firmom z tradycjami i ze sprawdzonym asortymentem np. BEYMA, droższy JBL, EMINENCE.
    Zresztą w tej półce cenowej nie szuka się mocnego i niezawodnego nagłośnienia.

0
  • #10 31 Mar 2007 03:43
    welumor
    Poziom 13  

ALTON ubliżasz mi. Mam 23 lata i miałem już w swoim życiu dużo głośników i wiem co pisze, głupot nie pisze ale za to wy piszecie.

PZ IX a nie uważasz że profesionaliści kupują gotowe kolumny a nie same głośniki (bo lenie nie umieją składać lub im się nie chce czasu tracić i czekają tylko na gotowe) , firma stx jeszcze nie składa kolumn estradowych na serii AE estradowej. Ale jeśli stx by zaczął składać subbasy estradowe to profesionaliści rzucili by sie na stxy a nie na beymy z oszukanymi parametrami czy Power Soundy i jeszcze by im kupe kasy zostało w kieszeni. Jeszcze poczekajcie to niedlugo na każdym koncercie będą stxy estradowe (wyjdą 45 cm średnicy) to zobaczymy co będzie lepsze.

0
  • #11 31 Mar 2007 08:06
    Ky$sio
    Poziom 17  

mysle ze racja lezy po srodku .. poniewaz w tej cenie to conajwyzej 6 letni wytyrany garnek mozna kupic a dla kogos kto lubi majsterkowac nie zamierza naglasniac bóg wie co to glosnik jest w sam raz wymienic linki i ew wzmocnic karkas i wszystko ;p

pozdrawiam !

0
  • #12 31 Mar 2007 08:32
    md
    Poziom 39  

Ja natomiast wiem, że prawda jest jedna - tematem dyskusji jest możliwość współpracy konkretnego głośnika z konkretnym wzmacniaczem. Odpowiedź jest jedna: ten wzmacniacz jest za słaby dla tego głośnika. Na tym proponuję zakończyć dyskusję, w której granica śmieszności została przekroczona już dawno. Dowiedzieliśmy się, że profesjonaliści są leniwi i nie znają się na głośnikach, a szczególnie nie znają się na głośnikach stx, których jeszcze nikt nie słyszał i nie widział, a które są po stokroć lepsze od innych i które to zawojują estradę na drugi dzień po wejściu do produkcji. Jestem przekonany, że na całym świecie już mają gotowe paczki i czekają tylko na pojawienie się tych cudownych głośników.
    Zazdrościć można ludziom, którym się wydaje, że wyprodukowanie profesjonalnego głośnika jest rzeczą na tyle prostą, że można tego dokonać za pomocą młotka i piłki do drewna w każdym przydomowym warsztaciku lub w kuchni.
    Kolego o wielu nickach - nie powinieneś się chwalić swoim wiekiem, bo trudno uwierzyć w to, że mając tyle lat, można w jednym zdaniu popełnić taką liczbę błędów.

0
  • #13 31 Mar 2007 08:41
    ALTON
    Poziom 38  

welumor
    To miło że masz tyle lat ile masz (chodź poziom wypowiedzi na to nie wskazuje). Cieszy mnie również fakt, że miałeś tak wiele głośników w ręce i jesteś tak obeznany w temacie. DOBRA ! - Skoro miałeś podstawowe modele BEYMA to podaj dokladne modele i wymień "czynniki" które uważasz za oszukane.

"Jeszcze poczekajcie to niedlugo na każdym koncercie będą stxy estradowe ... " Ironia?

Z jednym się natomiast zgodzę. Na estradzie i gdzie kolwiek indziej niema miejsca na sprzęt DIY. Pod uwagę brany jest tylko i wyłącznie sprzęt firmowy.

0
  • #14 31 Mar 2007 09:14
    PZ IX
    Poziom 32  

Zgadzam się z tym, że samoróbek na poważną estradę nikt nie pakuje.
    Mimo to zauważyłem jakoś wiele samodzielnych konstrukcji opartych na firmowych przetwornikach, które są przeznaczone do poważniejszych zastosowań niż prywatki, 18 itp. Czyli coś pośredniego między prawdziwą estradą a domowym disco.
    I tam wpakujecie 4 STXy, żeby zagłuszyło 2 firmówki? Nie sądzę. Zresztą komu chciałoby się to nosić.

0
  • #15 31 Mar 2007 10:41
    Kwaczor

Spec od akustyki

Temat zamykam.

0