Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiwa HD-128A - chyba po złej aktualizacji firmware

Aflowers 26 Mar 2007 23:33 3658 3
  • #1 26 Mar 2007 23:33
    Aflowers
    Poziom 9  

Witam!
    Właśnie otrzymałem odtwarzacz Wiwa HD-128A. Problem w tym że nie działa jak należy. Poprzedni właściciel twierdzi że przestał dziać p załadowaniu firmware od innej Wiwy :/.

Objawy są następujące:
    1. Po włączeniu zasilania po chwili na LED pojawia się napis „LOAD” i na TV napis „ŁADOWANIE DYSKU” – napis pojawia się bez względy na to czy płyta jest w środku czy nie.
    2. W czasie tego stanu nie reaguje na żadne przyciski na panelu czołowego , ani z pilota.
    3. Da się wysunąć tackę gdy podczas włączania zasilania przyciskam przycisk OPEN ( inaczej nie reaguje w ogóle)- po tym pojawia się na LED i na TV napis OPEN.
    4. Po wsunięciu tacki ręką (przycisk Open/Close nie reaguje) laser zaczyna świecić bardzo wyraźnie oraz rozkręcą się płyta. (Bez płyty oczywiście tylko pracuje laser) i po chwili rozpoczyna się „jakby” odczyt , bo laser przesuwa się nad cała powierzchnia płyty ruchem jednostajnym. Po kilku sekundach rozpoczyna się „mielenie” lasera od początku do końca płyty i tak kilka razy.
    5. Cała akcja kończy się ostatecznie wyhamowaniem płyty (po ok. 2min) na LED i TV ciągle napis LOAD lub OPEN (jeśli uruchomiono odtwarzacz z wciśniętym klawiszem open)

Czy tego typu objawy może komuś podpowiadają jakieś działanie?? Czy rzeczywiście jest tam zły soft skoro wyświetla cos na TV oraz LED? No i dlaczego czytanie nie przynosi żadnego efektu i nie reaguję na żadne przyciski? Odtwarzacz ma kilka miesięcy wiec nie sądzę aby był uszkodzony już czytnik.
    W czasie tego „niby” czytania próbowałem podać mu płytę z softem ze strony producenta- bez efektu.

Czy jeśli to zły soft to istnieje możliwość wgrania softu do flasha S29AL008 w układzie czy trzeba go wylutowąc?? Procesor ESS Phoenix ES8380FAA ma chyba txt oraz rxd.
    Czy ma ktoś jakieś sugestie??? Proszę o pomoc?

• #2 07 Kwi 2008 20:41
    miszek77
    Poziom 10  

Witam
    Wiem ze temat jest dosyc stary ale problem w tej chwili mam identyczny jak wyzej. Prosze o jakies wskazowki bo soft mam na pewno ok bo instalowalem w innej wiwie a ten przypadek jest beznadziejny.

• #3 03 Maj 2008 01:06
    thomas__1
    Poziom 22  

Jakie napięcia na wyjściu zasilacza?

• #4 21 Paź 2011 22:26
    adag12
    Poziom 2  

Mam ten sam problem po wgraniu nowego softu. WIWA128A.080 :cry:

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME