Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bus mikser. Nowe radio. Wzmacniacz nie reaguje na wyłącznik.

27 Mar 2007 09:38 1543 6
 • Poziom 9  
  W autokarze mam zestaw wzmacniacz-mikser Blaupunkt BCA 46 + radioodtwarzacz. Chcę zamienić radio na CD innej marki. Wzmacniacz nie chce chodzić bez starego radia. Chyba chodzi o podanie jakiegoś sygnału na wejście REMOTE. W oryginalnym zestawie na tym we jest 13V, a wzmacniacz jest cały czas zasilany - nie reaguje na wyłącznik.
 • Pomocny post
  Poziom 20  
  bez + zasilania na wejsciu remote nie ruszy poprostu podłącz nowe radio
  jeśli masz takie same kostki zasilające przy nowym i starym radiu wszystko powinno działać jeśli jednak nie to do tego wejscia remote podłączysz przewód od sterowania automatyczną anteną (od radia) i będzie w porządku
 • Poziom 9  
  Stary sprzęt ma zasilanie 24V i tylko na remonte jest 12V. Nowe radio 12V. Nowe chcę zasilić z miksera, bo ma dodatkowe wy 12V. Ale w ten sposób nie ruszę miksera wyjściem antenowym z radia. Jak przerobić 24V na 12V do sterowania remonte bez zakupu reduktora napięcia? Wystarczy dodać opornik?
 • Pomocny post
  Poziom 20  
  nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale czy to 12V z miksera pojawia sie dopiero podłączeniu 12V na wejście remote?
  jeśli tak to można dodać właśnie dzielnik napięcia z dwóch rezystorów ale lepiej założyć mały stabilizator 12V (tylko do zasilania remote) koszt poniżej 2 zł
 • Pomocny post
  VIP Zasłużony dla elektroda
  Zasil radio z przetwornicy 24/12 o odpowiedniej mocy. Ile wejść i jakich posiada ten mikser? Jak było przyłączone radio? Bo może wystąpić kolejny problem. Końcówka mocy tego zestawu prawdopodobnie była i dalej jest w mikserze. Więc z nowego radia będzie on wymagał sygnału o niskim poziomie. Jeśli tak jest, to musisz kupić radio z chichami lub reduktor poziomu sygnału.
 • Poziom 9  
  Dzięki za pomoc. Jutro sprawdzę co z tego wyjdzie i odpiszę.
 • Poziom 9  
  Wszystko chodzi! Na remonte dałem 12V z radia, ze sterowania anteną. Na zasilanie radia znalazłem nowy sposób. Okazało się, że akumulatory są pod podłogą kierowcy, więc podciągnąłem stamtąd 12V. A sygnał z chinchi był za słaby, to dałem z tych wyjść na głośniki. Dzięki za pomoc.