Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Altus 110 i STX. Regeneracja. Gumowe zawieszenie.

27 Mar 2007 10:53 2977 23
  • Poziom 14  
    Co myśliście o włożeniu do 110 GDN-25-100-8-SC STX-a lub regeneracje na gumowe zawieszenie?? Bo pianka sie strasznie sypie a przy mocniejszym basie jak głosnik sie rusza to juz jest tragedia. teraz na piance nie moge głośniej posłuchać bo bym potargał zaraz w iment tą pianke.

Dzięki za pomoc!!
  • Poziom 31  
    ja mam altusy 110 głosniki na piance i nic takiego mi sie nie dzieje żeby żeby pienka czy głośnik miał sie rozwalić , może wzmacniacz masz przesterowany
  • Moderator
    Jeżeli zależy Ci tylko na głośności a nie na jakości dźwięku, możesz wymienić. Powinno się także wymienić zwrotnicę, ale jazgot zagłuszy niedociągnięcia.

A jeżeli chcesz mieć dobry dźwięk, zregeneruj to w sposób odpowiadający oryginałowi.
  • Poziom 30  
    Nie ładuj w ta kolumnę STX'a :!: ten głośnik do tej kolumny nie pasuje a tym bardziej do jej charakteru, a co do niby lipnej pianki teraz piankę wytwarza się inaczej niż wcześniej i jej trwałość jest większa na pewno po 5 latach się nie sypypnie nie ma takiej opcji, regeneruj najlepiej na piance jak było w oryginale, guma nic nie da bo kiedyś ona także sparcieje i popęka jest ona gorsza od pianki bo cięższa i w wypadku Tonsila zmniejszy SPL głośnika.

Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    No fatalnie byś postąpił ładując stx w pudło altusa. Miałem takie kolumny i chodziły znakomicie sam regenerowałem głosniczki na oryginałach dlatego swietnie grały i grają dalej u mojego kolegi :)

Regeneracja głosników i tylko tyle ci mogę doradzić ,ale nad gumą to się zastanów czy masz zamiar zwalić ten głosniczek.
  • Poziom 14  
    A może ktoś wie gdzie w Krakowie można porządnie zregenerować głośniki?? i ile by tak mniej więcej to kosztowało wymiana membramy,kopułki no i resora w obu głosnikach.
  • Poziom 33  
    Ale po co wymienać membranę, jeśli może jeszcze długo pograć?
  • Poziom 14  
    No tak ale nie jest już takiego koloru jak nowa, a pozatym uwalona troche klejem do okoła kopułki.
  • Poziom 33  
    Nowa membrana jest dość droga, dlatego też lepiej odświeżyć starą. Klej rozpuścić rozcieńczalnikiem nitro i zdjąć. Całą membranę lekko prysnąć czarnym lakierem.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 33  
    Nie. Popełnisz błąd kupując takie membrany. Stosuje sie je tylko w przypadku, kiedy mamy bardzo mało pieniędzy, a kolumny stoją rozprute.
    Kup tylko oryginalne membrany z fałdą na zewnętrznym brzegu. Możesz dostać je razem z zawieszeniem u Pabela lub Umifona. Albo nic w nich nie grzeb i tyle.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Kolego szaman widze ze kolega ma bardzo dobry słuch i słyszy to jak graja moje kolumny. To ze jak pianka jest uszkodzona to pierdzi to chyba wie każdy kto miał stycznośc chodźby minimalną z kolumnami jakimikolwiek. Jak kolega ma sie zamiar wymądrząc to prosze nie zabieraj głosu w poście.
  • Poziom 1  
    Mi również porwała się pianka mocująca membranę, możecie podać linka do zestawu naprawczego który pasowałby najlepiej do Altusów 110.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    Wymienia się samą pianke -dokładnie zawieszenie. Po co odrazu zestaw naprawczy odrazu kojaży mi się to z tandetami z aledrogo.
  • Poziom 30  
    A moglbys wskazac, czym one sie roznia?
    Z tego co widzę to jest to samo. Dokładnie ten sam kształt. Zresztą chyba dspeaker to jeden z najbardziej zaufanych i uczciwych sprzedawców tego towaru...

DSpeaker napisał:
    Są to oryginalne zawieszenia wyprodukowane w Polsce do głosników tonsil o odpowiednim profilu ,a nie tanie chińskie podróby .Jakość i dopasowanie gwarantowane ,należy dla pewności podać oznaczenie głośnika ,stępel z tyłu na magnesie.
  • Poziom 25  
    Miękkość grubosc itd Na pierwszy żut oka tego nie widać ,ale przez serwis i moje ręce przeszło mi wiele częsci niby tonsila ,a i od tego kolegi z allegro D. tez. Poza tym wiem co pisze. Kolega i tak zrobi jak bedzie chciał ,bo to jego sprawa.
  • Poziom 30  
    No tak, ja po prostu pytam, żeby w ewentualnej przyszłości uniknąć samemu jakiegoś błędu.
  • Poziom 25  
    Rozumiem sam pytam jak nie wiem do konca ;)
    Pozdrawiam.