Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt CAR 2003 - rozkodowanie

otsohoji 02 Paź 2003 14:17 13085 21
  • #1 02 Paź 2003 14:17
    otsohoji
    Poziom 10  

Witam!

Mam problem - kupilem auto DEMO w salonie OPLA. Jedną z 'kart przetargowych' bylo radio Blaupunkta CAR 2003 :) Pech chcial, ze niedawno (po prawie 3 latach) siadl akumulator, wiec radyjko grzecznie zapytalo po wymianie akumulatora o kod. Na magicznej karteczce z OPLA zamiast RadioTyoe/Code mam XXXXXXXXX a panowie z salonu przyznali, ze poniewaz radio bylo dodane do auta w salonie, kod ten jest u nich (w salonie) ale rownie uprzejmie poinformowali mnie, ze w ich balaganie nie ma juz tej karty z kodem. Oczywiscie moge teraz pojsc do serwisu Blaupunkta gdzie mi odkoduja radyjko za 80PLN plus koszty przesylki :))) albo u jakiegos speca - za 40PLN. Nie ma innego sposobu??? Np. jakis kalkulatorek??? Podobno mozna taki kod wygenerowac na podstawie S/N.

Dzieki z gory za pomoc! Zrewanzuje sie w miare mozliwosci.

0 21
  • #4 02 Paź 2003 15:03
    otsohoji
    Poziom 10  

piotr napisał:
    witam
    podaj NR. seryjny moze ktos Ci poda kod

Dzieki za odpowiedzi. Teraz jestem w pracy, 'przytargam' te numery dzisiaj wieczorem.

0
  • #5 02 Paź 2003 18:49
    adams
    Poziom 24  

Obawiam się, że numerki nic nie pomogą ponieważ radia dedykowane do aut nie można policzyć kalkulatorem.Musisz czytać motorolę.

0
  • #6 02 Paź 2003 21:52
    djlj24
    Spec od car audio

Ojejku a w salonie Opla jak dają numer. W sumie to radio jako opcja kosztuje ponad 1000 zł a 40 zł za kod to dużo? Przecież to tylko dwie flaszki. Nie bądźmy żałośni.

0
  • #7 03 Paź 2003 09:18
    otsohoji
    Poziom 10  

djlj24 napisał:
    Ojejku a w salonie Opla jak dają numer. W sumie to radio jako opcja kosztuje ponad 1000 zł a 40 zł za kod to dużo? Przecież to tylko dwie flaszki. Nie bądźmy żałośni.

Po pierwsze: nie kosztuje ponad 1000 zł (tyle kosztuje model ze zmieniarka CD), po drugie: radio to dostalem w cenie auta w formie upustu, po trzecie: nie bądźmy żałośni przeliczając kody na flaszki ;) po czwarte: po to sa listy dyskusyjne, zeby nie umieszczac komentarzy o watpliwej tresci informacyjnej :)

Pozdrawiam

-2
  • #8 03 Paź 2003 09:33
    otsohoji
    Poziom 10  

otsohoji napisał:
    piotr napisał:
    witam
    podaj NR. seryjny moze ktos Ci poda kod

Dzieki za odpowiedzi. Teraz jestem w pracy, 'przytargam' te numery dzisiaj wieczorem.

Szit - potrzebny jest klucz do demontazu radia - dzisiaj pojde do serwisu - i dopiero dzisiaj (3.10) 'wrzuce' numery.

Pozdr

0
  • #9 03 Paź 2003 14:06
    SlaweK
    Poziom 43  

Ciekawe czy po takim występie będzie się komuś chciało liczyć.
    Zwykle trzeba ładnie poprosić bo listy dyskusyjne i różne forum nie dają obowiązku dawana wszystkim wszystkiego. A Leszek pokazał Ci właściwą drogę i pewnie załatwiłby Ci to gdybyś grzecznie poprosił go na prv.

SławeK

PS. Zwykle domyślnie przyjmuje się że radio ma niezbyt pewne pochodzenie bo każdy prawowity właściciel powiniem posiadać instrukcję i oryginalny paszport radia z numerem seryjnym i kodem co czasem przydaje się podczas kontroli granicznej.

0
  • #10 03 Paź 2003 14:18
    otsohoji
    Poziom 10  

SlaweK napisał:
    Ciekawe czy po takim występie będzie się komuś chciało liczyć.
    Zwykle trzeba ładnie poprosić bo listy dyskusyjne i różne forum nie dają obowiązku dawana wszystkim wszystkiego. A Leszek pokazał Ci właściwą drogę i pewnie załatwiłby Ci to gdybyś grzecznie poprosił go na prv.

SławeK

Czy uwazasz, iz prosilem 'niegrzecznie' - przeczytaj moj pierwszy post. Nie wiem tez dlaczego sądzisz, ze pomógłby - z jego wypowiedzi wynika raczej coś innego ;)
    Nie wiem, dlaczego sądzisz, iz uwazam, ze jest obowiazkiem mi pomoc?
    Co nazywasz Wlasciwą drogą? Odwiedzam inne Fora i sam czesto pomagam, jesli potrafie. Wyjezdzanie tutaj z 'byciem żałosnym' jest nie na miejscu.

Pozdrawiam

0
  • #11 03 Paź 2003 17:50
    otsohoji
    Poziom 10  

Podaje numerki:

7 649 200 324
    GM0203Y

Z gory dziekuje za pomoc!!!!!

0
  • #12 03 Paź 2003 19:02
    jano2300
    Poziom 17  

:arrow: otsohoji - o co chodzi ? Chcesz dołączyć do grupy - czy wojować z nią ? Pokaż kim jesteś ,co potrafisz a potem oczekuj czegokolwiek od grupy.Wchodzisz nowy .. "walisz z grubej rury " .
    To o co prosisz teoretycznie jest nawet zabronione w regulaminie .
    - Wysyłanie gotowych wiadomości dotyczących rozkodowywania i łamania zabezpieczeń ...
    Chociaż z tym ostatnim to nie jest najlepiej (zasady łamie tutaj wielu).
    Ja też śledzę inne fora i osobiście chciałbym aby z tego również nie powstał śmietnik .
    Osobiście Ci tego kodu również nie policzę ,ale podsuwam stare sprawdzone motto : Pokorne ciele dwie matki ssie.

-2
  • #13 04 Paź 2003 00:45
    otsohoji
    Poziom 10  

jano2300 napisał:
    :arrow: otsohoji - o co chodzi ? Chcesz dołączyć do grupy - czy wojować z nią ? Pokaż kim jesteś ,co potrafisz a potem oczekuj czegokolwiek od grupy.Wchodzisz nowy .. "walisz z grubej rury " .
    To o co prosisz teoretycznie jest nawet zabronione w regulaminie .
    - Wysyłanie gotowych wiadomości dotyczących rozkodowywania i łamania zabezpieczeń ...
    Chociaż z tym ostatnim to nie jest najlepiej (zasady łamie tutaj wielu).
    Ja też śledzę inne fora i osobiście chciałbym aby z tego również nie powstał śmietnik .
    Osobiście Ci tego kodu również nie policzę ,ale podsuwam stare sprawdzone motto : Pokorne ciele dwie matki ssie.

ok ok - sorki za wszystko - co zlego, to nie ja :) zwracam honor, ide w niedziele do 'punktu' i tyle :) a moze jeszcze powalcze z General Motors - bo Blaupunkt zaspiewal kolo 120 PLN :)) zobaczym.

0
  • #14 04 Paź 2003 00:54
    otsohoji
    Poziom 10  

SlaweK napisał:

PS. Zwykle domyślnie przyjmuje się że radio ma niezbyt pewne pochodzenie bo każdy prawowity właściciel powiniem posiadać instrukcję i oryginalny paszport radia z numerem seryjnym i kodem co czasem przydaje się podczas kontroli granicznej.

tak zle nie jest! mam fakture za samochod - niestety bez nr seryjnego radia, ale jest tam pozycja CAR 2003; na tym koniec - ale mam tez oswiadczenie salonu, iz nie przekazano mi Passu z kodem, i ze Pass ten "zaginał".

0
  • #15 04 Paź 2003 12:34
    djlj24
    Spec od car audio

Dziwne bo większość salonów Opla oferuje kod do radia za 40 zł +VAT a w tym przypadku powinni to zrobić gratis. Trzeba tylko pojechać do nich i pokazać dowód rejestracyjny Opla. Nieważne jakiego i tak tego nie piszą. Acha na jeden dowód można zrobić kilka radyjek nawet jak w samochodzie nie ma radia :-)
    Ciekawe, że 90% osób przynoszących na kod radio mówi, że zginął gdzieś im radiopass lub też kupili samochód, radio grało i jak acu padł to pyta o kod. Ja już ucinam taką gadkę mówiąc :"Wiem, wiem...".

0
  • #16 04 Paź 2003 13:57
    jano2300
    Poziom 17  

:arrow: otsohoji - kolego Ty nadal nie rozumiesz co się do Ciebie pisze !!!. Czytaj ,analizuj a dopiero potem się rozpisuj. Jeżeli nadal potrzebujesz pomocy ,to zwyczajnie o nią poproś .. ale z głową .Jak dotąd usiłują Ci koledzy wyjaśnić ,że Twoja forma podejścia do problemu jest zła i próbuje się z czymś takim walczyć .
    Przecież ,to absurd aby wchodził ktoś "z nikąd" prosił o klucz do sejfu i zaraz go dostawał :!: .
    Na takiej zasadzie ,to już wogóle nie zamykać samochodów ,po co kodować radia itd .
    :idea: Pomyśl :masz np BMW M5 - nagle widzisz (np na Elektrodzie) ,że ktoś rozpisuje w detalach jak wejść do auta ,jaką wtyczkę wyciągnąć co podłączyć aby odjechać jak swoim . . Jakbyś się poczuł :?: :?: :?:

Nikt nie twierdzi,że posiadasz "trefne" radio .
    Chodzi o coś zupełnie innego - o pokazanie że w ten sposób każdy "dresiarz" może się zalogować jako otsohoji2 i poprosić o kod do radia,które ma z wczorajszej "zmiany" .
    Niestety nie wszyscy to rozumieją i dlatego niekiedy jeszcze takie posty kończą się sukcesem dla lamerów .. i byc może nie tylko :( .

1
  • #17 04 Paź 2003 16:29
    SlaweK
    Poziom 43  

Dobra, nie wytaczajmy większych armat. Kolega już dość dostał dla przykładu i mam nadzeję że inni potencjalni zrozumią lub zrozumieją jak to woli.
    Niech teraz przemyśli sprawę.

SławeK

1
  • #18 06 Paź 2003 09:37
    otsohoji
    Poziom 10  

djlj24 napisał:
    Dziwne bo większość salonów Opla oferuje kod do radia za 40 zł +VAT a w tym przypadku powinni to zrobić gratis. Trzeba tylko pojechać do nich i pokazać dowód rejestracyjny Opla. Nieważne jakiego i tak tego nie piszą. Acha na jeden dowód można zrobić kilka radyjek nawet jak w samochodzie nie ma radia :-)
    Ciekawe, że 90% osób przynoszących na kod radio mówi, że zginął gdzieś im radiopass lub też kupili samochód, radio grało i jak acu padł to pyta o kod. Ja już ucinam taką gadkę mówiąc :"Wiem, wiem...".

OK - sprawdz zatem salon OPLA we Wroclawiu - podaje telefon - 071 358 59 41 - wypna sie na kazdego, kto ich o to poprosi. Pan z serwisu polecil mi nawet wizyte 'na giełdzie' - "tam panu rozkodują" :))) tak powiedzial czlowiek z serwisu autoryzowanego :))) Dodam, ze auto z radiem bylo kupowane u nich!

1
  • #19 06 Paź 2003 09:41
    otsohoji
    Poziom 10  

jano2300 napisał:
    :arrow: otsohoji - kolego Ty nadal nie rozumiesz co się do Ciebie pisze !!!. Czytaj ,analizuj a dopiero potem się rozpisuj. Jeżeli nadal potrzebujesz pomocy ,to zwyczajnie o nią poproś .. ale z głową .Jak dotąd usiłują Ci koledzy wyjaśnić ,że Twoja forma podejścia do problemu jest zła i próbuje się z czymś takim walczyć .
    Przecież ,to absurd aby wchodził ktoś "z nikąd" prosił o klucz do sejfu i zaraz go dostawał :!: .
    Na takiej zasadzie ,to już wogóle nie zamykać samochodów ,po co kodować radia itd .
    :idea: Pomyśl :masz np BMW M5 - nagle widzisz (np na Elektrodzie) ,że ktoś rozpisuje w detalach jak wejść do auta ,jaką wtyczkę wyciągnąć co podłączyć aby odjechać jak swoim . . Jakbyś się poczuł :?: :?: :?:

Nikt nie twierdzi,że posiadasz "trefne" radio .
    Chodzi o coś zupełnie innego - o pokazanie że w ten sposób każdy "dresiarz" może się zalogować jako otsohoji2 i poprosić o kod do radia,które ma z wczorajszej "zmiany" .
    Niestety nie wszyscy to rozumieją i dlatego niekiedy jeszcze takie posty kończą się sukcesem dla lamerów .. i byc może nie tylko :( .

Rozumiem, w czym rzecz - po prostu pierwszy raz mam do czynienia z problemem natury technicznej, ktory wymaga pewnej 'delikatnosci' :)) masz racje - wypalilem zbyt ostro, cofam swoja prosbe o rozkodowanie!!!!
    Pozdrawiam

0
  • #20 07 Lis 2004 23:42
    HenryK3
    Poziom 26  

Witam
    Nie będę zakładał nowego tematu więc zapytam tu.
    Kolega ma w Corsie C radio z RDS i odtwarzaczem kaset CAR 2003.
    Proszę o pomoc w zdobyciu jakiejkolwiek i w dowolnej wersji instrukcji obsługi tego odbiornika.

Pozdrawiam
    HenryK3

2
  • #21 08 Lis 2004 09:40
    SlaweK
    Poziom 43  

Poproś w dziale "Szukam Instrukcji, Schematu" , do tego został stworzony, może ktoś kto mi Ci zeskanuje. Fachowcy nie mają problemów z obsługą tego radia. Jeśli nie rozumiesz jakiejś funkcji to zapytaj, spróbujemy Ci wyjaśnić.

SławeK

0
  • #22 08 Lis 2004 23:39
    HenryK3
    Poziom 26  

Dziękuję za poradę, tak zrobię.
    Coprawda usiłowałem szukać na elektrodzie ale nie byłem przekonany czy czegoś nie pominąłem.
    Jak wcześniej napisałem szukam nie dla siebie.

Pozdrawiam

0