Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kaszlak

02 Paź 2003 14:22 3781 45
  • Poziom 16  
    Witam.....

Mam prośbę jeśli ktoś ma jakieś konkretne doświadczenia jeśli chodzi o akustyke w samochodzie marki Fiat 126p i o same nagłośnienie. Byłbym wdzięczny jeśli podzielilibyście się zemną wiedzą i doświadczeniem (Schematy, projekty, rady...... :P ). :D :D
  • Poziom 13  
    Ja bym niebawil sie za duzo...poprostu z tylu wyjac siedzenia i zbudowac scianke za przednimi siedzeniami i w nia głosniki !! Subwoofery itd...z tylu oczywiscie szyby [rzyciemnic albo wogole blache wstawic ;) to był by basss widzialem tak zrobionego mini coopera...muza grala nieziemsko ale psrzet oczywiscie najlepszy.. JBL panasonic itd
  • Poziom 16  
    A czy blacha zamiast tylniej szyby to legalane rozwiązanie.
    I czy chodziło ci o to aby zabudować dosłownie cały tył tzn. od podłogi do sófitu......
  • Poziom 34  
    to już chyba podpada pod przyciemnienie ponad 30%(70%);)najlepiej rozpatrywać coś konkretniejszego firmy, moce itp
  • Poziom 13  
    od sufitu do podlogi to robic...no to fakt ze problemem moze byc elgalnosc tylnich szyb...mozna je przyciemnic z atestem a to oczywiscie tez kosztuje :/
  • Poziom 24  
    a co ty na to żeby zostawić tylne siedzenie w spokoju, i zrobić ścianke tylko od górnej krawędzi oparcia do skraju dachu? I w to wsadzić jakąś 10cio calówkę? Pomysł troche mniej skrajny, ale... 8) Muślałem o tym bo sam mam kaszlaka ale problem to ta tylnia szyba :roll: legalna czy nie, oto jest pytanie! Fuck it :!: NO BASS, NO FUN :twisted:
  • Poziom 20  
    No mam malucha a w nim radio sony z cd do tego korektor blaupunkt 4x20W końcówka mocy blaupunkt 150W ktora zasila spoczywającą na tylnym siedzeniu tube głośnik śr.42 cm ,długość 72 cmm,glosniki na tylnej półce Tonsil HX40 dwudrozne,z przodu na desce dwa (krzak-taiwan)wysokotonowe,powiem ci ze bass masuje wszystko ;) ,ale pobiera to wszystko ogromną liczbe amperów :).........braciszek ma podobnie z tym ze inne głosniki w tylnej pólce (po przerobieniu dolotu powietrza do silnika) i wzmacniacz zasilający tubę Sony mostkowy 520W (w sumie).to by było na tyle .Naprawde mozna w malcu zrobic potęzne brzmienie :)....
  • Poziom 14  
    Tylnej szyby moze nie byc w kazdym pojezdzie, warunkiem są dwa lusterka boczne.
  • Poziom 13  
    hm no mozna i zoribc taka scianke...oczywiscie uprzednio wszysko obliczyc jakie głosniki itd a później myslec gdzie ta sciange postawic...zawsze mozna zamiast siedzen zrobic skrzynie z tyłu albo wstawic plyte pod skosem i by tez napewno gralo and REMEMBER : NO BASS NO FUN
  • Poziom 11  
    mam fiacika 126p i całkiem dobre brzmienie, nie jest rewelacyjne ale z radyjka Sony 4*45W wystarczające, styłu pułka do trzeciego paska ogrzewania tylniej szyby, a w niej dwa głośniki Alphard 120W + dwa dwudrożne głośniki 280 W, z przodu przy drzwiach 2 gwizdki mocy 120W. Wiadomo bas nie taki jak z suba ale siedzeniem trzęsie.
  • Poziom 24  
    :arrow: tigerk3m

czy ja dobrze zrozumiałem :?: masz w sumie 4 głośniki w takiej małej półeczce? a sprawdzałeś jak ta półka gra na zewnątrz samochodu? przecież to musi dudnić takim twardym stukotem jak '12 koncertówka w obudowie 10dm3 :!: i może jeszcze do tego siedzi tam bass-reflex? aaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!! :shocked!:
  • Poziom 14  
    Nie bez powodu kaszlaki z tyloma glosnikami sa zwane czasem samochodami o napedzie akustycznym :wink:
  • Poziom 17  
    ja mam wzmacniacz pionierka i na styk tube lezaca na siedzeniach z tylu :)zajmuje duzo miejsca ale fajny efekt :)
  • Poziom 19  
    qbis19 napisał:
    No mam malucha a w nim radio sony z cd do tego korektor blaupunkt 4x20W końcówka mocy blaupunkt 150W ktora zasila spoczywającą na tylnym siedzeniu tube głośnik śr.42 cm ,długość 72 cmm,glosniki na tylnej półce Tonsil HX40 dwudrozne,z przodu na desce dwa (krzak-taiwan)wysokotonowe,powiem ci ze bass masuje wszystko ;) ,ale pobiera to wszystko ogromną liczbe amperów :).........braciszek ma podobnie z tym ze inne głosniki w tylnej pólce (po przerobieniu dolotu powietrza do silnika) i wzmacniacz zasilający tubę Sony mostkowy 520W (w sumie).to by było na tyle .Naprawde mozna w malcu zrobic potęzne brzmienie :)....

a z czego to zasilasz??
    na parkingu to rozumiem - przedłużacz do domu i dobry zasilacz 12V
    ale w czasie jazdy?? mocniejszy bas i kaszlak staje z braku zapłonu ;)
  • Poziom 34  
    Dwa akumulatory od C-330 i jazda :D

Też mam pryszcza na 2x100W...
  • Poziom 22  
    A CO POWIECIE O NAGLOSNIENIU FIATA 125p jakies przetwornice kolumny glosniki wzmaki a z racjii duzego bagaznika liczba akumulatorków bardziej nei ograniczona tyle ile cie zmiesci do bagaznika:)) a zamiast siedzien glosniki:)):))
    co wy na to ?
  • Poziom 13  
    a masz alternator czy pradnice?
    bo jak pradnice to nic tam nie wstawisz chyba ze to jest wiosenno-letni samochod (bo od 1pazdziernika nalezy na swiatlach jezdzic...) ;)
  • Poziom 34  
    Ja już przetwornicę odłączyłem...
    Jadę na samym radiu, bez wzmacniacza :(
  • Poziom 24  
    Nie zapomnijcie o dużej nalepce "PIONEAR" na tylnej szybie oraz dresie z 3 paskami.

Życzę powodzenia z tymi "pojazdami".
  • Poziom 26  
    Kilka lat temu przyszedł do mnie kolega z nowym radiem SONY i dwoma głośnikami pod pachą. Siła wyciągnał mnie na parking gdzie stał jego leciwy K-SHELL. Wzieliśmy się do roboty - o ile z podłączeniem radia nie było większych problemów to prawdziwe schody zaczęły się przy montażu głośników z tyłu. Nie ma tam na nie mejsca bo jak wiadomo pod półką jest metalowy tunel zasysający powietrze. Ponieważ wszystkie nasze pomysły prostego zamontowania głośników spełzły na niczym zdesperowany kumpel zerwał wyściółkę z półki i w niej zamontował głośniki. :? Całość WRZUCIŁ na tylną półkę (do czego doprowadza człowieka desperacja :) ). Podczas próbnej przejażdżki stwierdziliśmy migotanie wyświetlacza w takt działania kierunkowskazów i wyłaczanie się radia po włączeniu świateł mijania ( prądnica ). Co było później nie wiem, miał wkładać alternator, a podobno sprzedał samochód.
    Ot i tyle ode mnie n/t K-SHELL'a.
  • Poziom 34  
    Bez jaj 8O
    To już z deka przesada...
    Ja mam sprzęt w maluchu po to żeby go posłuchać, a nie wysadzać się nim w kosmos :!:
  • Poziom 26  
    No właśnie, auto według mnie jest za małe na zamontowanie dobrego zestawu audio a niektórzy jeszcze chcą się tym poruszać 8O :)
    Widziałem kilku nawiedzonych z kolumnami tonsila na tylnej półce. W końcu można bez problemu podłaczyć jakiś głośniczek z przodu i radio, jak zresztą było to przewidziane przez producenta.
  • Poziom 34  
    Ja mam z tyłu półkę zrobioną na dwóch dziesięciocalówkach tonsila...
    O ile dobrze pamiętam moc max 120W - ale niejestem na 100% pewien...
    Do tego dochodzą jeszcze 2x średnio i wysoko tonówki też tonsila...
  • Poziom 16  
    A tak konkretnie to kto z was ma Malucha???????

I zrobił w nim to co opisał.........
  • Poziom 34  
    Ja mam malucha i nagłośnienie zgodne z opisem :)
    Zapraszam do obejrzenia :)
    Kontakt e-mail i gg :)
  • Poziom 16  
    Taka prośba jeśli byście mogli na forum wstawiać zdięcia chematy rysunki i dogłębniejsze opisy był bym wdzięczny gdyż w oparciu o wiedze opracujemy optymalne rozwiązanie do seryjnie wyglądającego malucha.........
  • Poziom 24  
    miałem kaszlaka ale nie do celów car audio :P tylko do OFF-ROADu :)
    las, maluch, 6000rpm, wiatr we włosach...to jest to :!: :D
  • Poziom 34  
    nfsking napisał:
    miałem kaszlaka ale nie do celów car audio :P tylko do OFF-ROADu :)
    las, maluch, 6000rpm, wiatr we włosach...to jest to :!: :D

Czyżby wersja cabrio :?:
  • Poziom 16  
    A ja widziałem malucha kabri i bardzo mi siępodobał. Jedyny minus w zimie troche zimno, ale rozmawiamy o różnych sposobach nagłośnienia malucha i o rozwiązaniach które zostały wprowadzone w życie.........

Działajmy.......