Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Udostepniona neostrada dla 2 kompa w domu na win XP. :(

02 Paź 2003 15:11 4197 14
  • Poziom 10  
    Uzywajac udostepnienia polaczenia sieciowego w win XP udostepnilem siostrze neostrade. Wszystko dziala pieknie ale...
    Jak sie okazalo nie wszystkie strony sie otwieraja. DZiala gg Direct Connect Kazaa wiekszosc stron www ale np. wp.pl allegro.pl przy probie otwierania proboje sie twierac pasek postepu idzie powolutku i tak w nieskonczonosc . Strona sie nie otwiera lecz nie pojawia sie komunikat ze nie mozna znalezc strony.
    Dodam ze adresem serwera DNS jest ip komputera z neostrada. Po wpisaniu dnsow TPSA jest tak samo.
    Jak sie z tym uporac?
    Dodam ze w ten sposob udostepnialem SDI i nie bylo problemu.
  • Poziom 12  
    Na komputerze udostępniającym wyłącz zaporę połączanie sieciowego (firewall).
    Połączanie sieciowe --> Właściwości --> Zaawansowane.
  • Poziom 26  
    dziwny ten xp i jakis zawily
  • Poziom 10  
    Dawno nie zagladalem sorki, Niestety nic nie pomoglo dalej to samo, ping z allegro i innych niby nei ddzialajacych stron wraca normalnie:(
    Gdziesz czytalem ze to wina kompa udostepniajacego ale gdzie i co??
  • Poziom 13  
    miałaem ten sam problem
    a uporałem sie w ten sposób że zainstalowałem program WinRoute
    zostawiłem udostepnianie w windowsie procz tego włączyłem jeszcze PROXY w WinRoute
    potem ustawiasz na tym drugim kompie PROXY w ustawieniach LAN w Internet Explorer---_opcje internetowe czyli wpisujesz IP serwera i podajesz port ktory ustawiles w WinRoute
    i wszystko śmiga jak byś cos nie wiedział to pisz
  • Poziom 20  
    U mnie pomogło usunięcie programowe kart sieciowych i zainstalowanie na każdym z kkmpów od nowa - wszystko działą do tej pory.

Przyczyny niestety nie doszedłem.
  • Poziom 18  
    mój kumpel miał to samo, po zainstalowaniu WinProxy, wyłączeniu firewall'a w win i zainstalowaniu ZoneAlarm wszystko piknie chodzi, a i świetny firewall jest :)
  • Poziom 11  
    Witam u mnie w sieci jest 5 kompow na neo+ i odpowiedz jest w sumie prosta :-)

Mozna na kompie na ktorym nie odpala sie jakas stronka ustawic tak

odpalic IE potem TOOLS(narzedzia)->INTERNET OPTIONS(opcje internetu)
    potem wybierasz zakladke CONNECTIONS(połączenia) i dalej na dole LAN SETTINGS(ustawienia lan).zahaczasz pierwze(automatyczne wykrywanie ustawien) potem zahaczasz uzywaj serwera proxu i wpisujesz cos takiego

w3cache.icm.edu.pl port 8080

albo

w3cache.tpnet.pl port 8080

zahaczsz obejscie dla adresow wewnetrzynych(ostatnia zakładka) i zastosuj
    ok zamukasz IE. otwierasz IE i wszstko dziala..(i to z a darmo) :-)

tyle ze icm.edu.pl nie obsluguje wszystkich serwerow ftp (ale to juz bardzo male uniedogodnienie)

3-maj sie i milego neostadowania

Pozdrowka :) :D
  • Poziom 20  
    Ja ostatnio na bardzo (co podkreslam) uciążliwym sprzęcie uruchomiłem udostępnianie dopiero dzięki programowi WinGate 5.0.

Wcześniej ani WinRoute ani ICS (win xp) nie umiał wysłać pinga poza komputer udostępniający połączenie.

Skonfigurowanie WinGate'a w tym wypadku rozwiązało problem. Na 1 kompie instalujesz jako server na innym jako klient.
  • Poziom 18  
    VooDoo-daemon: znasz jeszcze jakieś inne darmowe serwery proxy?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    migol napisał:
    VooDoo-daemon: znasz jeszcze jakieś inne darmowe serwery proxy?

Były na forum już podawane nieraz ale wejdź na www.google.pl i piwsz sobie serwery proxy +w3cache zobaczysz że to nie takie trudne.
  • Poziom 18  
    heh, sorxs, nie pomyślałem o tym... :)
  • Poziom 14  
    sporo po czasie ale ... neo na kompach innych niz ten do ktorego podlaczony jest modem bedzie dzialac zle tzn. nie beda ladowac sie wogole niektore strony a z kolei czesc bedzie ale duzo wolniej nizby mogly do momentu ustawienia wielkosci pakietu na wartosc 1492. do tego celu idziemy w google i szukamy programiku DRTCP w nim mozna wybrac dla ktorej sieciowki ustawia sie MTU, a jesli jest tylko jedna sieciowka mozna pobrac CMTUTOOL. ustawiamy MTU na 1492 nastepnie restarcik.