Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tojota Avensis 98r nie odpala z kluczyka pomocy

27 Mar 2007 21:16 7602 16
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich serdecznie!
    Mam problem z Tojotą Avensis 98 r która za nic nie chce mi odpalić!
    po przekręceniu kluczyka zapalają się kontrolki jest wszystko ok a gdy chce odpalić jest głucha cisza zero reakcji kąpletnie nic!!!Rozrusznik jest ok bo na krótko pali bez problemu stacyjka została wymieniona na nową.Specjalista mówi że to elektryka ale sam nie wie jeszcze co to może być :cry:
    Słyszałem o jakimś przekażniku pod kolumna kierownicy który jak wysiądzie to są takie same objawy ale wiem że jest on na pewno w audi i VW a czy jest w tojocie to nie wiem!!
    Proszę o pomoc!
    pozdrawiam
  • Poziom 18  
    A czy ten specjalista sprawdził czy po przekręceniu kluczyka jest
    nap na rozruszniku i czy aby nie Masz poluzowanych przewodów masowych??
    pozdro
  • Poziom 31  
    jak mnie pamięć nie myli to rzeczywiście jest po przekazniku.
  • Poziom 12  
    Masy na pewno nie mam poluzowanej to wiem!zapomniałem dodać ze po godzinie próby udało mi sie raz odpalić ha!!

Dodano po 3 [minuty]:

No właśnie bo wiem ze w VW I AUDI jest taki przekaznik po zdjęciu pokrywki jest tam mały układ eeprom i chyba jakiś procek i jak to siądzie to są takie objawy ale niewiem jak w Tojocie.
  • Poziom 31  
    żaden procesor powyłanczaj wszystko weź kluczyk powoli na start i zobacz czy cos cyka w w skrzynce itd itp. powodzenia.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    w skrzynce bezpieczników pod maską jest fioletowy przekażnik.On jest od rozrusznika
  • Poziom 12  
    no właśnie nic nie cyka głucha cisza jest

Dodano po 2 [minuty]:

Jutro lukne ten fioletowy przekaznik o którym pisze Bandi21!zobaczymy
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    No to wez sprawdz kontrolka przewody wychodzace ze stacyjki,czy ktorys z nich w momecie przekrecenia na rozruch ma napiecie.Jesli ma to zabierasz sie za przekaznik,i tak az do samego rozrusznika.Samochod automat czy manual?
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Każda toyota ma przekażnik rozrusznika bez względu na rodzaj skrzyni.Ja zawsze spotykałem się z fioletowym, kwadratowym.Jest on w podłużnej skrzynce obok akumulatora,która jest identyczna wkażdej wersji silnikowej.
  • Poziom 12  
    I wszystko jasne już jest:)!!śmierdzący imobilajzer w kluczyku padł
  • Poziom 16  
    Immobilajzer w kluczyku nie blokuje rozrusznika.
    Być może wyrobiona jest kostka stacyjki.Spróbój przekręcić kluczyk do oporu i wtedy nim jeszcze poruszać,albo trzeba wykręcić kostkę stacyjki i przekręcić np. śrubokrętem.Kluczyk musi być w tym momencie włożony dostacyjki.
  • Poziom 12  
    Ale no właśnie mam pytanie jak będzie uszkodzony imobilajzer to podczas odpalania samochód będzie się odzywał czy w ogóle tak jak ja mam zero reakcji będzie?????
  • Poziom 18  
    immobilaiser tak ajk u mnie bynajmniej odcinal wszystko, zadna kontrolka sie nawet nie zajarzyla.
  • Poziom 12  
    no widzisz a u mnie kontrolki się świecą ale zero odzewu podczas odpalania jest!
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Pytalem jaka skrzynia bo w automacie rozruch idzie przez pozycjoner.Immobilizer nie unieruchamia rozrusznika.Wlacz zaplon i po wyjeciu przekaznika zmostkuj aby zakrecil.Jezeli zapali to immo jest ok.Nastepnie wez kontrolke i sprawdz czy w momencie rozruchu na styku sterujacym przekaznika jest napiecie,jesli jest to sprawdzasz napiecie na sterowaniu automatu rozrusznika.Jesli jest to wiadomo-do wyjecia rozrusznik
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    zrób tak jak radzi milejow,to znaczy zmostkój przekaznik