Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IT SerwisIT Serwis
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Apache na Linux mandriva 2007/ konfiguracja

28 Mar 2007 08:25 1778 4
  • Poziom 11  
    Blagam niech mi ktos powie jak to wszystko poustawiac zeby strona dzialala na zewnatrz
  • IT SerwisIT Serwis
  • Poziom 25  
    nie wiem jak sięto konfiguruje w trybie graficznym więc podam w tekstowym
    musisz mieć przede wszystkim publiczne ip, na firewallu otwierasz port który ustawiłeś w konfiguracji apache
    w /etc/apache/acces.conf (prawdopodobnie tam jest ten plik) ustawiasz port na jakim ma działać serwer (standardowo 80), i w zassadzie tyle, domyślnym katalogiem dla serwera jest /var/httpd/www (o ile dobrze pamiętam) i tam możesz wrzucać stronę czy co tam chcesz
    w tym pliku również możesz zmienić domyślny katalog przeszukiwania i daćjaki ci się żywnie podoba
    napiszę dokładnie co i jak jak tylko wrócę do domu - czyli wieczorkiem
    --------------------------------------
    a więc tak:
    w pliku /etc/apache/httpd.conf następuujące linie są odpowiedzialne za to co i gdzie chcesz mieć, to jest na moim przykładzie:
    Code:

#tego chyba nie trzeba tłumaczyć
    Listen 80
    #"zawartość" merytoryczna serwera
    DocumentRoot "/home/www/"
    #j.w. (domyślnie jest w nich /var/www/htdocs/ )
    <Directory "/home/www">
     #tu jest kolejność przeszukiwania, pierwszeństrwo w tym przykładzie ma html
    <IfModule dir_module>
        DirectoryIndex index.html index.php
    </IfModule>

niżej masz jeszcze położenie skryptów CGI, w zasadzie konfiguracja w ten sposób jest prosta bo wszystko masz skomentowane w pliku
    miłej zabawy
    to są najprostrze opcje i wystarczające żeby działało
  • IT SerwisIT Serwis
  • Poziom 11  
    Prosze odezwij sie do mnie na gadu gadu 985981

uruchomilem serwer apache lecz nie wiem jak zrobic zeby naprzyklad dzialaly 3 strony w 3 domenach , czytam na google o tym apache ale nigdzie nikt tego chyba nie opisal .