Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie bramą. Przerobienie sygnału w wyjść Q.

28 Mar 2007 18:45 1368 2
  • Poziom 11  
    Witam, jako projekt na pracownie miałem zaprojektować jakieś urządzenie wykorzystujące sterownik TWIDO (4 wyjścia 6 wejść). Zdecydowałem sie może na nie najlepszy pomysł - bramę przesuwaną, ale wydawał mi się dość prosty w realizacji. Właściwie wszystko mam gotowe, chciałbym prosić o pomoc w ostatniej kwestii: do schematu sterownika mam podłączyć układ wykonawczy tej bramy. No i nie bardzo wiem jak sieza to zabrać. Do mojego programu najprościej było by wykorzystac 2 silniki, po 1 na każde skrzydło. Nie moge tylko wymyślić w jaki sposób mam sygnał z wyjścić Q przerobić na taki który mi wysteruje silniki, myslałem nad tranzystorami, elektrozaworami (tyle że silniki pneumatyczne do takiego czegoś to raczej kpina). I dlatego zwracam się do Was o pomoc.

mój projekt jest dostepny tutaj http://www.smartfaq.ovh.org/TWID/index.htm

na dole jest własnie schemat sterownika o którym mówie.
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 23  
    A nie chodzi Ci przypadkiem o styczniki ?

Zazwyczaj takie elementy stosuje sie do sterowania elektrycznymi elementami wykonawczymi takimi jak silniki. Zastosuj styczniki z cewkami na 24V DC które podłączysz bezpośrednio do wyjść sterownika.
  • Poziom 18  
    Witam

Tak jak moj poprzednik radze Ci uzyc stycznikow. Wszyscy producenci napedow do bram, z jakimi sie spotkalem uzywaja stycznikow. Pozdrawiam.