Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sygnał HD z DVD Yamaha na projektorze CRT

kemedo 28 Mar 2007 19:14 974 0
    kemedo
    Poziom 9  
    Posiadam odtwarzacz DVD Yamaha model S1700. DVD ma możliwość przeskalowania sygnału 576i na wyższe rozdzielczości aż do 1080p. Sygnał przeskalowany można przekazać do projektora tylko poprzez złącze HDMI. Urządzeniem wyświetlającym obraz w moim przypadku jest projektor typu CRT firmy Electrohome model Marquee 8501. Ma on jedyne wejście sygnału analogowego w formacie RGBHV. Sygnał cyfrowy ze złącza HDMI DVD zamieniony jest na analogowy RGBHV poprzez konwerter model CP-262H firmy Quali-TV. Problem polega na tym, że sygnał video nie jest prawidłowo wyświetlany na projektorze, pojawiają się tylko kolorowe (raczej różowe) migoczące paski (niezależnie od ustawionych częstotliwości odświeżania poziomego i pionowego). Dodam że eliminuję wadę konwertera, gdyż zamieniłem źródło sygnału na dekoder telewizji n i na ekranie pojawił się obraz na sekundę, ale oczywiście z tego powodu że jest zakodowany w systemie HDCP pojawiła się informacja że należy przełączyć na kabel component (ale projektor przyjął sygnał HD). Poza tym sygnał z dekodera n-ki po componencie w wersji przeskalowanej np. na 1080i wyświetla się bez najmniejszych problemów... Projektor w/g danych ma możliwość wyświetlania do 1080p, ale zalecane jest do 1080i. Nie mam pojęcia co może być przyczyną tego zjawiska, zależy mi na przeskalowanym obrazie , gdyż przy rozmiarze ekrany 2,5x1,8m ma to ogromne znaczenie. Czy to może mieć związek również z HDCP w przypadku odtwarzacza DVD? Czy może mi ktoś doradzić co może byc przyczyną???