Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chciałbym samodzielnie zbudować wzmacniacz tylko nie wiem ja

29 Mar 2007 00:46 1452 21
  • Poziom 10  
    Witam , przeglądając forum widze nawprawde wiele genialnych konstrukcji wzmacniaczy, sam też bym chciał cos złożyć tylko pytanie czy z moja wiedzą jest to możliwe , nigdy się tym nie bawiłem jestem laikiem pod tym względem czy ktoś móglby mnie nakierować od czego zacząć co wogule zrobić kupić naszykować co powinienem wiedzieć , jak wogule do tego zabrać , jeżeli to mozliwe prosze o pomoc.
  • Poziom 15  
    Moim zdaniem powinenieś zacząć od kupna zestawu gotowego do montarzu. Jeśli chcesz zbudować wzmacniacz to na początek najlepiej jak by był nie zbyt wielkiej mocy. Z takim zestawem to tylko idziesz do sklepu, kupujesz go, pozatym musisz skombinować w więszości wypadków zasilanie do niego. Następnie bierzesz lutownice, lutujesz wszystko odpowiednio podłaczasz i powinno działać.
  • Poziom 16  
    Proponuje zapoznać się na wstępie z lekturą na temat wzmacniaczy
  • Admin grupy audio
    alexplus napisał:
    Proponuje zapoznać się na wstępie z lekturą na temat wzmacniaczy

Ale przed tym z podstawami elektroniki oraz elementami elektronicznymi, bo na co komu książka o wzmacniaczach, jeśli nie wie do czego służy tranzystor.

Poza tym zależy na ile poważnie kolega ma zamiar zabrać się za elektronikę, bo jeśli to taki chwilowy pomysł "oni robią, to i ja sobie zrobię", to rzeczywiście lepiej iść do sklepu, kupić prosty układ do własnoręcznego montażu, zrobić wszystko zgodnie z instrukcją i powinno działać (o ile zostanie poprawnie zmontowany).

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    na to wyglada ze raczej nie da rady żebym sam zbudowal dobry wzmacniacz który zagra równie dobrze??????

Dodano po 1 [minuty]:

moze być z gotowców do składania ale jeżeli nawet to jakich , a chciałbym żeby to grało na wysokim poziomie gdyż będzie podpięte do infinity beta40 także chciałbym coś ponad 100 w/ 8r

Dodano po 4 [godziny] 15 [minuty]:

nie mi coś poradzić?????
  • Admin grupy audio
    slawus_knz napisał:
    na to wyglada ze raczej nie da rady żebym sam zbudowal dobry wzmacniacz który zagra równie dobrze??????

Równie dobrze jak ?

slawus_knz napisał:

moze być z gotowców do składania ale jeżeli nawet to jakich , a chciałbym żeby to grało na wysokim poziomie gdyż będzie podpięte do infinity beta40 także chciałbym coś ponad 100 w/ 8r

To jest porywanie się z motyką na słońce, budowa wzmacniacza o takiej mocy wymaga pewnej wiedzy i doświadczenia w dziedzinie elektroniki.
    Tu nie ma żartów - napięcia zasilające rzędu 100V i prądy rzędu 10A, to nie żarty !!

slawus_knz napisał:

nie mi coś poradzić?????

Kupno wzmacniacza fabrycznego albo naukę i za jakiś czas zbudujesz własny.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    czyli nawet jeżeli kupiłbym gotowe części to nie dam rady tego poskladac lub w inny cposob zlożyc

Dodano po 6 [minuty]:

*zrobić,
    zależy mi na tym bo chce zacząć przygode z elektronika i chcialbym coś sprobował zrobic

Dodano po 1 [godziny] 56 [minuty]:

jak narazie to myśle o TDA7294 tylko teraz składać samemu czy kupic złożony colepiej będzie mi grało.

i jak czy ja naprawde jestem za głupi żeby to zrobic

Post był raportowany.

Pisanie postu pod postem.
    Należy używać przycisku ZMIEŃ.
    Scaliłem dwa posty. [hefid]
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Cytat:
    zależy mi na tym bo chce zacząć przygode z elektronika i chcialbym coś sprobował zrobic

Zacznij może od prostych kit-ów. Jest ich full w sklepach internetowych jak i w każdym dobrym sklepie z częściami elektronicznymi. Nie rozumiem jak można robic coś o czym nie ma się zielonego pojęcia.
  • Poziom 10  
    a mianowicie co znaczy kitów
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    KIT czyli : schemat , instrukcja, płytka drukowana i praktycznie wszystkie elementy
  • Poziom 10  
    no ale od budowy czego moge zacząć powiedzmy od wzmacniacza z 20 w na kanal jakiegos prostego i taneigo??????
  • Poziom 10  
    no wszystko super tylko teraz do tego jeszcze trafo dokupić , radiator i czy musze zasilacz czy przedwzmacniacz czy moge zrobić wyjście powiedzmy chinch na mp3 ??????

Dodano po 22 [sekundy]:

jaki koszt
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Cytat:
    no wszystko super tylko teraz do tego jeszcze trafo dokupić , radiator i czy musze zasilacz...

Cytat:
    jaki koszt

Czyżby koledze nie chciało się nawet poczytac?

Cytat:
    ...czy przedwzmacniacz czy moge zrobić wyjście powiedzmy chinch na mp3 ??????

Patrząc na schemat widac chyba wyraźnie że nie ma nawet regulacji siły głosu, prawda?
  • Poziom 10  
    No tak ale to 30 zł to jest sam wzmacniacz bez radiatora i trafa a te części na tej stronie nie wyjda jakoś tanio jak na 15 watowy wzmacniacz , trafo o ila pamietam 47 a radiator 11.

Ale mniejsza o koszty

Jak złoze wzmacniacz podłącze radiator i trafo to sygnał gdzię sygnał podłączam tzn coś co będzie sterowało głośnością

i następne pytanie czy warto budowac taki wzmak czy nie lepiej coś większej mocy prosze o pomoc.
  • Poziom 10  
    No ok , sorry , chce się nauczyc to moze mi podpowiesz cos odnośnie tego 15 w ,prosze
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Małe pytanko na początek: jaki układ elektroniczny wykonałeś w swoim życiu ? samodzielnie ma się rozumiec
  • Poziom 10  
    szczerze - żaden dlatego mówie że jest to start z elektroniką- ale szybko się ucze .
  • Poziom 33  
    Hmm.... scalaki na podstawkach - brak możliwości przegrzania, minimalna ilośc elementów, jak dla laika powinno sie udac