Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera FS-1010 i odciski palców (?) na bębnie OPC

29 Mar 2007 15:01 1609 8
  • Poziom 12  
    Cześć,

mam taki problem - od jakiegoś czasu drukowane kartki mają co pewien fragment rozmazany obszar wielkości około 7mm x 7mm. Wygląda podobnie do przypadkowego dotknięcia palcem podczas montażu PU. Okręcałem OPC i widzę na nim ten obszar (cały bębęn jest czysty, ale w tym obszarze jest trochę tonera). Wycierałem papierowym suchym ręcznikiem, ale po chwili problem powraca..

Wykluczam listwę czyszczącą, bo inaczej przecież problem byłby na całym obwodzie w tym miejscu.

Bęben ma około 3000 kartek przebiegu, załadowany oryginalny TK-17, problem występuje także jak przełożę PU do drugiej drukarki FS-1010

Bęben nie jest 'uderzony' czy wgnieciony, bo zauważyłbym to choćby podczas wycierania chusteczką czy podczas dokładnych oględzin.

Plama się nie rozmazuje po wytarciu chusteczką - czyli wykluczam tłuste

Wszystko wygląda jak by ten obszar jakoś gorzej reagował na światło - słabszy kontrast w tym miejscu, ale jak wytłumaczyć nie czyszczony obszar przez listwę?

pozdrawiam
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 18  
    Witam

Wymontuj bębenek , weź delikatna szmatkę nasącz w izopropanolu i dokładnie wyczyść powierzchnię bębna , tam musi być jakieś zanieczyszczenie najprawdopodobniej tłuste. Problem powinien zniknąć - a takie czyszczenie na sucho to nic nie da.
    Bęben w tej drukarce jest żywotny bo na 100 tys. wydruków więc warto o niego dbać.

Odpisz jak poszło pozdrawiam Tomek :)
  • Poziom 15  
    Witam a może coś jest na wałku magnetycznym chociaż faktycznie zacząłbym od porządnego wyczyszczenia bębna
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 13  
    Witam
    Tak jak kolego wyżej wspomniał, przyczyną może być 'kleks' z toneru na wałku magnetycznym. Był nawet biuletyn z rozwiązaniem tego problemu, a domowym sposobem to po rozmontowaniu PU i ewentualnym znalezieniu kleksa należy go wyczyścić pędzelkiem albo odkurzaczem.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam,

czyściłem wczoraj bęben propanolem. Z braku laku (nie mogłem wczoraj na szybko znaleźć w sklepie) zastosowałem płyn do spryskiwaczy, który go zawierał.

Plama ani trochę nie zeszła, nie rozmazała się i skłonny jestem sądzić, że to nie bęben jest przyczyną...

poniżej zamieszczam dwa skany (600dpi) pełnych stron A4:
    http://brunoz.org/download/files/plate0022.JPG [2.28MB]
    http://brunoz.org/download/files/plate0024.JPG [12.9MB]

widać tam ten ślad.
    Poza tym nie podoba mi się, że w miejscach, gdzie kartka powinna być niezadrukowana widać jakieś delikatne ślady. Ale to jest sprawa drugorzędna - ważniejsza jest ta plama.

Ponieważ nie jestem wybitnym specjalistą z dziedziny serwisowania drukarek - podpowiedzcie proszę, jak dobrać się do tego wałka magnetycznego? Czy dużo wzbudzę pyłu otwierając PU?
  • Poziom 19  
    Myślałem że nie trzeba pisać tego co koledzy wyżej.

Przyczyną jest oczywiście zgrubienie tonera na wałku magnetycznym.
    Nie myj jakimiś tam płynami bębna bo będzie do wyrzucenia jeżeli już nie jest.

PU rozpoławiasz po uprzednim wyciągnięciu 2 plastików ze sprężynką, po jednej parze z każdego boku PU.
  • Poziom 16  
    wałek magnetyczny razem z tonerem przetrzyj suchą szmatką kręć nim w dół i cały wytrzyj nie musisz gowyciągać choć zalecają
  • Poziom 12  
    OKa... Przez weekend mnie nie było w domu i nie mogłem sprawdzić Waszych porad.

Niemniej, dzisiaj otworzę PU i zrobię tak jak polecacie.
    Bęben nie jest uszkodzony po moim przecieraniu ;)

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Odezwę się jutro i powiem, co mi wyszło.
  • Poziom 12  
    Uhhh, temat jeszcze z zeszłej dekady - drukarka już dawno przemielona na butelki PET.
    Robiąc porządki - zamykam.