Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie mogę dostać taki głośnik?

29 Mar 2007 18:07 1029 5
  • Poziom 12  
    Witam,

kupiłem niedawno kolumny Magnat Concept 3, są na zdjęciu.
    Niestety jeden z głośników wysokotonowych jest uszkodzony:

1 - ma przedziurawioną membrankę
    2 - jest chyba spalony

Jeszcze do niedawna grał ale już przestał, chyba przy głośniejszym i ok 3 godzinnym graniu.

Tutaj pojawia się moje pytanie, gdzie mógłbym kupić taki konkretny głośnik?
    W drewnie wydrążone jest wgłębienie na obudowę głośnika więc zamontowanie innego zastępczego chyba odpada :|

Będę również szukał zwrotnicy do tej kolumny, jest uszkodzona - ale już nie przeze mnie - daje bardzo przytłumiony dźwięk na pozostałych 2 głośnikach (a przy podłączeniu kabla bezpośrednio do głośników grają bardzo ładnie).

Wiecie gdzie mógłbym dostać te elementy? Ewentualnie ile mogą kosztować?

Z góry dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam!
    ---
    zbyshek83
  • Poziom 20  
    Dlaczego zamontowanie zastępczego odpada ? Zapewne to wgłębienie jest to frez pod głośnik więc dasz głośnik który jest troszeczkę większy i oczywiście dajesz np. uszczelkę okienną. Ten głośnik wygląda jak kopia Visatona DSM 25 FFL :
    http://www.visaton.de/visaton_en/1/8/166.html
    Daj wymiary tego co masz aktualnie.
    Zwrotnica jest uszkodzona w obydwu kolumnach ?
    Na pewno nie znajdziesz oryginalnych elementów to tych kolumn.
  • Poziom 12  
    Oryginalny głośnik jest jakby odrobinkę mniejszy od tego na stronie, ma wielkość ścianki ok 94mm ale to raczej nie byłby problem. Może faktycznie byłby dobry, tylko gdzie mógłbym go kupić?

Zwrotnica uszkodzona jest w jednej kolumnie. Jak już pisałem dźwięk jest bardzo głuchy.

Jeżeli mogę podać jeszcze jakieś info czekam na sugestie.
  • Poziom 12  
    zawsze mozna poszukac na aukcjach glosnikow! Ale kolego podaj wymiary, i jaka kase mozesz przeznaczyc na glosniki i cos poradzimy pzd.
  • Poziom 12  
    chciałbym wydać możliwie najmniej za ten głośnik i zwrotnicę. Nie zamierzam się za bardzo przywiązywać do tych kolumn ale chciałbym żeby ta uszkodzona grała podobnie do 2-giej sprawnej która gra wg mnie jakościowo świetnie.

Poniżej wymiary tego głośnika naniesione na rysunek pożyczony od Visaton'a :)

i jeszcze naklejka z tyłu kolumny:

• Poziom 12  
    Koledzy ucichli, a ja ciągle nie wiem gdzie znaleźć np. taki głośnik do jakiego link podesłał kolega Jawoks -

http://www.visaton.de/visaton_en/1/8/166.html

Przeglądałem stronki audio ale jakoś nic nie wynalazłem:/ Może znacie jakieś namiary na sklepy on line które zajmują się sprzedażą takich głośników?

Będę wdzięczny za pomoc!

Pozdrawiam!