Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie zamienniki za CEP603AL i B2045

Michał2 03 Oct 2003 04:18 6346 8
    Michał2
    Level 26  
    Są to elementy w obudowie TO220 z zasilacza ATX
    Do tranzystora CEP603 mam opis w pdf , ale tego B2045 nie jestem pewien . Zna ktoś dostępne u nas zamienniki ?
    alvid
    Level 13  
    Mam do naprawy komputer Adax BKi810 w którym uszkodzony jest zasilacz . Jest w nim padnięty tranzystor CEP603AL . Nie wiem co to jest oraz czym to zastąpić , nie mam żadnej dokumentacji . Wdzięczny będę za jakąkolwiek pomoc w tej kwestii . Serdecznie pozdrawiam Piotrek.

alvid(malpa)andropol.com.pl
    PafnucyCB
    Level 13  
    alvid wrote:
    Mam do naprawy komputer Adax BKi810 w którym uszkodzony jest zasilacz . Jest w nim padnięty tranzystor CEP603AL . Nie wiem co to jest oraz czym to zastąpić , nie mam żadnej dokumentacji.

Tu jest karta katalogowa:
    http://web2.cetsemi.com/PDF/TO-220-263-N/P603AL-D.pdf

CEP603AL jest w obudowie TO220 więc zamiennikiem może być na przykład tranzystor Motoroli: MTP75N03HL.

Mozna to dostać tu:
    http://www.semiconductors.com.pl
    Mam nadzieję że nie dostanę jakiegoś upomnienia od moderatora forum za spamowanie linkiem Semiconductors :wink:
    Michał2
    Level 26  
    Jako zamiennik wstawiłem IRFZ34N , ale możesz też inne np. IRF540
    B2045 to podwójna dioda - wstawiłem MBR2060CT
    master9
    Level 20  
    Witam czytałem post i mam urządzenie do którego musze wstawić 6 sztuk IRFz34n jeszcze ich nie szukałem w sklepie i nie wiem czy są łatwo czy trudno dostępne ale zobaczyłem tu w poście ze mozna zastąpić irf540 ale czy to jest to samo bo ktoś tu wspomniał o dwóch diodach. To bedzie działało we wzmacniaczu samochodowym w przetwornicy a wiec duże prądy.
    WojtasJD
    VIP Meritorious for electroda.pl
    :arrow: master9

IRF540 jest troche słabszy prądowo i mocniejszy napięciowo od strony wyjścia, sporo bardziej wymagający od strony wejścia (spójrz na pojemność Ciss, parametr 'total gate charge')

pozostałbym przy IRFZ34N, można spróbować popularnego IRFZ44N ale przydałoby się wiedzieć jaki tam jest driver i czy poradzi sobie z napędzeniem pakietu tych nMOSfetów.

-
    podwójna dioda Schottky (jak tytułowy 'B2045': 2x10A, 45V) - to co innego
    BARTEK2005
    Level 15  
    a Buz11 nie moze być zamiennikiem tego cep603AL ??
    WojtasJD
    VIP Meritorious for electroda.pl
    BARTEK2005 wrote:
    a Buz11 nie moze być zamiennikiem tego cep603AL ??

Tak i nie - odpowiedź wymijająca bo nie napisane w jakim układzie; jeśli sterowanie oryginalnego CEP603AL było 'logiczne' to BUZ11 się nie nadaje.