Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LJ 1100 - nieczytelne małe litery

aksark 30 Mar 2007 20:20 1747 19
  • #1 30 Mar 2007 20:20
    aksark
    Poziom 10  

Wydruk małych liter wygląda tak, jak z 10 krotnie xerowanej kartki, litery są 'cienkie', podejrzewam ze trzeba coś przeczyścić bo drukarka ma rzekomo 9tys przebiegu, dla pewności kupiłem nowy, oryginalny toner i dalej to samo, uruchomiłem kilka razy procedurę czyszcząca (przez przytrzymanie guzika), co mam wyczyścić i jak sie do tego dobrać, ew. co sprawdzić.

0 19
  • Konica Minolta
  • #2 30 Mar 2007 20:37
    wojtasw
    Poziom 12  

Witam
    prawdopodobnie jest zabrudzony laser wyczyść lustra i powinno się poprawić

Pozdrawiam
    WojtasW

0
  • #3 30 Mar 2007 20:50
    aksark
    Poziom 10  

A jak sie do nich dobrać i czym czyścic?

0
  • Pomocny post
    #4 30 Mar 2007 21:41
    horse667
    Specjalista - kserokopiarki

Witam, dla kogos kto robi to pierwszy raz, nie jest to łatwe, ale moge ci udzielic kilku wskazówek.
    Wymij cartridge z tonerm, postaw drukarke na boku i zdejmij taki wystający plastik, podważając go płaskim śrubokrętem od spodu, to samo z drugiej strony. Otwórz drukarkę, i odkręć dwa czarne wkręty trzymające przednią otwieraną część. Podważ przesuwak prowadnicy, który znajduje się z prawej strony tej otwieranej częsci, następnie odchacz ograniczniki otwarcia tej części. Możesz teraz ja całkiem zdjąć.
    Odkręć dwa srebrne wkręty i jedną srebrną śróbkę z tyłu drukarki. Możesz teraz odchylić lekko podważając, w miejscach gdzie wcześniej zamocowane były wystające plastiki, i wyjąć cała tylną część obudowy.
    Tak samo możesz teraz odchylić pozostałą część obudowy do przodu. Po zdjęciu tych plastków, na górze znajduje sie modół lasera. Odkręć jedyną śróbkę na górze jego obudowy i odchacz zatrzaski z wszystkich stron obudowy. Zdejmij obudowę, zobaczysz kwadratowe lustro obrotowe, dwie płaskie soczewki i lustro pod kątem. Obejrzyj czy sa ślady kurzu, ewentualnie nalotu na tych elementach, jeżeli tak to usuń je delikatnie ręcznikiem papierowym, lekko nasączonym płynem do mycia szyb. Jeżeli to nie pomoże, ewentualnie jeżeli nie ma tam żadnych brudów, można lekko podnieśc napiecie diody laserowej, za pomocą potencjometrów montażowych, zamocowanych na płytce lasera, ale to operacja wysoce ryzykowna, może doprowadzić do uszkodzenia lasera.
    Jak masz jakieś doświadczenie manualne, to sobie poradzisz, w przeciwnym wypadku niekoniecznie.
    Pozdrawiam horse

0
  • #5 31 Mar 2007 23:02
    aksark
    Poziom 10  

Zrobiłem wszystko tak jak opisałeś, wszystko sie zgadzało, wielkie dzięki za instrukcje, na tym mechanizmie optycznym nie było zanieczyszczeń, ale i tak wszystko przeczyściłem, nie ma poprawy, a może jest nawet minimalne pogorszenie jakości, co można jeszcze sprobować zrobić? oczywiście oprócz kręcenia tymi potencjometrami bo tego raczej dobrze na oko nie wyreguluje, jak uruchomić drukarkę ze zdjętą obudową? wciskam ten ukryty włącznik pod tylna obudowa, wciskam ten taki dzyndzelek który jest oryginalnie wciskany przez przednia klapkę (uruchamia mechanizm który zasłania soczewkę) ale drukarka mimo to nie startuje, migają diody (najpierw kilka razy tak jakby meksykańska fala od prawej do lewej i potem miga żółta dioda (toner i papier załadowany)

0
  • Konica Minolta
  • #6 01 Kwi 2007 08:32
    agatorn
    Poziom 19  

aksark napisał:
    Wydruk małych liter wygląda tak, jak z 10 krotnie xerowanej kartki, litery są 'cienkie',

Napisz coś o pozostałych częściach wydruku. Linie i ich grubości, krawędzie, wysycenie, inne litery, jakie tło (jakie jest a jakie powinno być itp.). Trochę mało informacji podałeś.

0
  • #7 01 Kwi 2007 10:18
    aksark
    Poziom 10  

Porównywałem wydruk strony testowej ze zdrowej drukarki i z mojej:

Na mojej prawie nie widać tła tych chmurek z funkcjami drukarek, ciemniejsza strona drukarki jest niejednolita, prawe nie można odczytać adresu tej koperty która wychodzi z drukarki, płytka nad znaczkiem windows w mojej jest znacznie ciemniejsza od oryginału, na dole logo HP jest OK ale juz samznaczer (R) przy napisie HEWLETT PACKARD ma nie wyraźnie kółko i ramka otaczajaca napis "Expanding Possibilities" z prwej strony (niedaleko (R)) jest minimalnie cieńsza niż w innych miejscach.

0
  • #8 01 Kwi 2007 13:15
    agatorn
    Poziom 19  

aksark napisał:
    Porównywałem wydruk strony testowej ze zdrowej drukarki i z mojej:

Czy druga (spodnia) strona wydruku jest czysta? Jeśli, jak piszesz, masz oryginalny toner, to wyjmij wałek transferowy i wyczyść go dokładnie, sprawdź wszystkie połączenia (kabelki, styki, złącza) pomiędzy kartridźem a płytami. Oraz pomiędzy laserem a płytą. Podmień laser na inny. Sprawdź też odległość między rolką grzejną a dociskową w piecu.

0
  • #9 01 Kwi 2007 14:04
    aksark
    Poziom 10  

Spodnia część była na początkowo brudzona ale tylko na początku kartki, samoczyszczenie drukarki pomogło (przytrzymanie ok 20 s. guzika), jak wyjąć ten wałek transferowy? czym go czyścić? wszystkie wtyczki posprawdzałem - dobrze siedzą, nie mam do dyspozycji 2. drukarki zeby podmienić laser :/ jak dobrać się do tej rolki grzejnej? prosze o taką instrukcje jaką dał horse667 (krok po kroku)

0
  • #10 01 Kwi 2007 15:43
    elserwisant
    Poziom 19  

To jest wina lasera dlatego nic nie da szukanie usterki gdzie indziej.
    Wyczyść dokładnie wszystko jeszcze raz.

0
  • #11 01 Kwi 2007 15:49
    aksark
    Poziom 10  

a może problem tkwi w tym ze czyściłem tą optykę takim sprejem do monitorów, który jest bez alkoholu? może pownienem użyć jakiegoś 'myster masyl'? ew. w którą stronę trzeba kręcić tymi potencjometrami i o ile stopni?

0
  • #12 01 Kwi 2007 17:37
    wojtasw
    Poziom 12  

Witam
    Proponuję nie kręcić tymi prkami bo tylko wyczyść dokładnie lusterko wirujące i soczewki czystą i suchą szmatką nie pylącą będzie najbezpieczniej.
    Mam jeszcze pytanie czy ten rozmazany obraz jest na całej kartce czy tylko z jednej strony?
    A jeszcze jedno a ten drugi toner co masz to jest regenerowany czy oryginał? bo ja jeszcze stawiałbym na bęben ale piszesz, że podmieniałeś toner na inny i było to samo.

Pozdrawiam
    WojtasW

0
  • #13 01 Kwi 2007 18:15
    aksark
    Poziom 10  

Literki nie są rozmazane tylko mają bardzo wątłe kształty, takie cieniutkie. Jak drukuje całą strone tekstu to wszystkie są takie. Drukarka przyszła do mnie z tonerem Xeroxa, na moje oko regenerowany bo jakas taka wyniuchana obudowa, zastąpiłem go nowym oryginalnym.

0
  • #14 01 Kwi 2007 18:57
    wojtasw
    Poziom 12  

Witam
    To, że te literki są za małe (cienkie) to nic innego tylko jest za mało światła z diody laserowej moim zdaniem. Podstawowym tego problemem są lusterka w laserze. Może popytaj po znajomych czy ktoś nie ma takiej drukarki żeby podmienić cały moduł lasera.

Pozdrawiam
    WojtasW

0
  • #15 01 Kwi 2007 19:23
    agatorn
    Poziom 19  

aksark napisał:
    prosze o taką instrukcje jaką dał horse667 (krok po kroku)

Kolego, a może trochę własnej inicjatywy? Na elektrodzie jest serwisówka do 1100. Wystarczy ją ściągnąć. Ja daję wskazówki, a nie instrukcje. Nie mam czasu na wykłady. Transfer czyści się odkurzaczem lub (niektórzy tak robią) myje się wodą i suszy. Laser czyści się suchym wacikiem. Trzeba to zrobić dokładnie. Co do drugiej drukarki, to można ją sobie kupić sprawną na allegro za ok 50 do 100 PLN i wymontować laser celem podmiany.

Pozdrawiam

0
  • #16 01 Kwi 2007 19:28
    aksark
    Poziom 10  

Nie rozkręcę przecież służbowej drukarki :D Drogi jest taki moduł? na allegro żadnego nie znalazłem, może są jakieś firmy zajmujące się jego regeneracją? No w każdym razie na tygodniu jeszcze raz ją rozbiorę i spróbuję z chusteczką do okularów.

0
  • #17 01 Kwi 2007 19:33
    hefid
    VIP Zasłużony dla elektroda

Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Drukarki, kserokopiarki i plotery

0
  • #18 01 Kwi 2007 21:03
    wojtasw
    Poziom 12  

Witam
    Żeby było prościej to zanieś ją do serwisu

Pozdrawiam
    WojtasW

0
  • #19 02 Kwi 2007 15:30
    aksark
    Poziom 10  

Do serwisu to pójdę dopiero jeżeli ją popsuje ;), myślę ze jestem w stanie naprawić tą usterkę, oczywiście dzięki waszej pomocy.

0
  • #20 04 Kwi 2007 19:49
    aksark
    Poziom 10  

Potrzebuje pomocy w interpretacji obserwacji:
    Jeszcze raz czyściłem soczewke lasera, lustro, soczewki, nie zauważyłem poprawy.
    Z ciekawości chciałem spróbować wydrukować stronę testową bez obudowy i co sie okazalo, gdy w pokoju świeci sie silne światło to wydruk strony testowej wychodzi juz z odpowiednia jakością małych liter (detali - da sie juz odczytać adres z koperty) ale cała kartka jest szara, po lewej 2 bardzo mocne czarne smugi (od góry do dolu) i słabsza po środku, gdy w pokoju świeci sie delikatne i rozproszone światło to wydruk wychodzi już prawe dobry, jakość małych liter jest zadowalająca, ale jeszcze nie idealna, wydruk czysty bez smug i nie jest szary. Co to może oznaczać?

0