Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf III - Jaka temp. silnika ???

30 Mar 2007 20:38 11666 8
  • Poziom 10  
    Witam, posiadam Golfa III 1.9TDI 94r. w którym to temperatura silnika wynosi po przejechaniu jakichś 10-15km 70 stopni (zapewne przez termostat). Jaka powinna być średnio temperatura i czy to że jest taka niska ma bardzo złe znaczenie dla silnika ??? Poza tym orientuje się ktoś czy czujnik od wentylatora (trzypinowy) załącza go bezpośrednio czy też za pośrednictwem jakiegoś sterownika ???
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    To że masz 70 stopni po przejechaniu 10-15km to uważam za ok.Sam mam golfika III i jest tak samo.Je

Dodano po 2 [minuty]:

To że masz 70 stopni po przejechaniu 10-15km to uważam za ok.Sam mam golfika III i jest tak samo.Jeśli chodzi o termostat to załącz sie po przekroczeniu 90-100 stopni i zwiera styk który podaje 12V na wentylator.Żadnego sterowania niema.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    70 stopni to wcale nie jest normalna temperatura pracy tego silnika bo termostat powinien się otwierać przy 85 z tym że z własnego doświadczenia wiem że one się bardzo wolno nagrzewają więc zanim wymienisz termostat daj mu się troche dłużej pogrzać bo może wszystko jest ok, a to że silnik pracuje z niską temperaturą ma dość duże znaczenie bo znajomy taksówkarz który miał w takim zamontowane webasto (zawsze ciepły przed odpaleniem) przejechał nim ponad milion km i jeszcze go puźniej sprzedał z wpełni sprawnym silnikiem :)
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Mam Glfa III 1.4 92 r i też pokazuje między 70 a 90 stopni. nawet gdy zmieniłem termostat nic to nie dało.to typowe. Weź wymień sobie termostat i czujnik tem.(chyba ze masz 2, to ten od wskaźnika) termostat jakies 30 zł a czujnik 15zł.I masz z głowy. Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

Acha i sprawdz powrót z chłodnicy pzy jakiej tem. jest goracy.(czyli termostat sie otwiera) wtedy będzi wiedział czy to termostat.pozdro
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Panowie optymalna temperatura dla 99 procent silnikow to 90 stopni.gdy takiej nie ma to nie oczekujcie ze silnik da z siebie wszystko
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    temp. pełnego otwarcia termostatu 85stopni plus, minus 2, ciśnienie w układzie 1,4-1,6 bara, termowłącznik wentylatora znajduje się w chłodnicy i bezpośrednio załącza wentylator, aby sprawdzić wentylator należy przy włączonym zaplonie odszukać plus zasilania i połączyć kablem najpierw z jednym pinem 1-szy bieg, potem z drugim 2-gi bieg
  • Poziom 10  
    No OK czyli jednym słowem mam walnięty termostat i silnik mi się powoli dogrzewa no ale po dłuższej jeździe chyba temperatura powinna dojść chociaż do 80 stopni a tu nawet w mieście max 70 czyli teoretycznie do tego jeszcze walnięty czujnik temperatury od zegara, no ale na postoju jest w stanie się dogrzać nawet do 110 stopni tyle że znowu nie załącza się wentylator czyli do tego jeszcze walnięty czujnik w chłodnicy od wentylatora.
    :crazyeyes: Reasumując mam walnięty termostat , czujnik temperatury od zegara i czujnik w chłodnicy wentylatora ?????
    I to bardzo źle dla silnika ??? :crazyeyes:
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Jeżeli na postoju dogrzewa Ci do 110 stopni i wentylator się nie załącza to walniety jest czujnik od wentylatorów. Termostat zostaw w spokoju bo jest OK. Czego się spodziewasz jeżeli temperatura na zewnątrz jest max 15 stopni ? To co będzie w lecie, jak temperatury przekroczą 30 stopni? Druga sprawa czym Ty mierzysz tę temperaturę silnika? Polegasz na wskaźniku na desce? No to Ci powiem ciekawostkę - kumplowi gotuje wodę w golfie przy wskazaniu 90 stopni :-) , gdyby mu pokazalo 110 jak Tobie na postoju to chyba by mu porozrywało węże :-)
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    popieram. na desce czesto pokazuje 70 stopni jesli to jest diesel. a w ukladzie temp. jest ok. widzialem to juz pare razy. uwazam ze jest to normalne(zwlaszcza przy niskich temp otoczenia). po wymianie termostatu jest tak samo.