logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Naprawa uszkodzonego aparatu cyfrowego technaxx x10

tronix_1 31 Mar 2007 01:05 1617 3
  • #1 3736202
    tronix_1
    Poziom 15  
    Pisze ten post poniewaz mam (nie jest to moj sprzet poproszono mnie o naprawe)problem z aparatem cyfrowym o ktorym w tytule(technaxx x10). A mianowicie:

    -Gdy probuje sie wlaczyc lampe blyskowa gasnie wyswietlacz i miga kontrolka od zasilania.

    I z tad moje pytania:
    -czy ktos spodkal sie z taka usterka w tym modelu
    -i czy ktos posiada schemat do tego sprzetu.

    Z góry dziekuje za wszelkie odpowiedzi :| AVE
  • #2 3739999
    Peter60
    Poziom 11  
    Witam.
    Miałem podobny aparat Technaxx 8X i takie objawy były normalnym zachowaniem aparatu.W czasie ładowania kondensatorów lampy błyskowej automatyka
    wyłączała wyświetlacz,aby ograniczyć rozładowanie baterii.Kontrolka zasilania mrugała dość długo(czasem nawet i 20sekund),ponieważ aparat był zasilany przez 2 baterie lub akumulatorki typu AAA o małej pojemności,ale po naładowaniu kondensatorów wszystko wracało do normy.
  • #3 3740908
    tronix_1
    Poziom 15  
    Dzięki za info - prawdo podobnie strzeliłeś w dziesiątkę.
    A teraz pytanko jak ten problem rozwiązać (czyli jakich baterii o jakiej pojemności użyć ) AVE .
  • #4 3743856
    Peter60
    Poziom 11  
    Polecam jak największą pojemność,jednak z akumulatorków AAA nie wyciśnie się wiele(ja miałem Energizer 850mAh)ale i tak duża pojemność problemu nie rozwiąże,ważny jest prąd chwilowy jaki mogą dostarczyć akumulatorki,więc radzę na to zwrócić uwagę.
REKLAMA