Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

voip na neostradzie

31 Mar 2007 12:45 2824 5
  • Poziom 13  
    sytuacja w firmie wygląda następująco: dostawca to li tylko TPSA i Neostrada 1mb - nie ma innej opcji w obecnej lokalizacji, do tego jest router d-linka 504t, 5 komputerów (3 z d-linka i 2 przez switch) wiec czy:
    1. jeżeli chcę uruchomić VoIP - 2 linie potrzebuję zamiast d-linka jakiś modem router i bramkę w jednym??(chodzi mi o QoS i jakość rozmów), czy wystarczy ten d-link, a za nim postawienie bramki z routerem - wyjście na telefon i na switch, a z niego na kompy + 2 bramka do portu d-linka i telefon??
    2. czy ta neostrada wystarczy do wygodnej pracy: 2 rozmowy jednocześnie i internet na 5 kompach - bez p2p, jeżeli ściąganie czegoś to pliki max 20mb (głównie załączniki z poczty)
    3. jakie urządzenie najlepiej dobrać do tego rozwiązania - czy taki sprzęt http://www.allegro.pl/item179656971__neostrada_modem_router_swit... przy opcji wymiany tego d-linka to dobre rozwiązanie (chociaż wolałbym pozostawić d-linka i bramki)
    dzięki za pomoc
  • Poziom 14  
    Jeśli masz wolne gniazdo sieciowe to wystarczy Ci bramka, jeśli masz wszystkie wykorzystane, to bramka z routerem.
    Zerknij sobie na http://www.4ip.pl/ Jest to sklep z samym sprzętem do telefonii IP.
    Tam masz opis bramki z routerem (którą posiadam) SPA 2102 (dwa telefony).

Powodzenia
  • Poziom 13  
    ale jesli masz telefon na firme to dodatkowo placisz tpsie za VOIPA 60 zł czy korzystasz czy nie :) juz taniej bedzie zainwestowac w SKYPE'a. Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    x_LeNDo_x napisał:
    ale jesli masz telefon na firme to dodatkowo placisz tpsie za VOIPA 60 zł czy korzystasz czy nie :) juz taniej bedzie zainwestowac w SKYPE'a. Pozdrawiam

to znaczy że jak chcę skorzystać z usług VoIP innej firmy muszę zapłacić tp-sie ?? jak rozumieć twoją odpowiedź?
  • Poziom 14  
    Nie wiem co x_LeNDo_x miał na myśli.
    Płacisz za internet komu tam płacisz. Czy to TPSA, czy Netii, czy komu chcesz.
    Za telefon Voip nikomu nie płacisz.
    Jeśli chcesz mieć numer (żeby mógł ktoś do Ciebie zadzwonić) to płacisz np. 2 zł miesięcznie.
    No i po temacie.
    Aby zdobyć kompleksowe informacje na temat takiej usługi, wejdź na www.freeconet.pl lub www.ipfon.pl albo do innego dostawcy usług VoIP.
    Polecam.
  • Poziom 25  
    Jeżeli chcesz mieć przyzwoitą jakość rozmów na takim łączu to musisz zainwestować w urządzenia z funkcją QoS umożliwiającą ustawienie pierwszeństwa dla pakietów głosowych. Neostrada 1Mb/256kb nie jest najlepszym łączem dla jednoczesnych dwóch rozmów i do tego kilka kompów. Najlepiej kup router zintegrowany z bramką voip (z funkcją QoS) od sprzedawcy, który razem z urządzeniem da numery w twojej strefie no i zaoferuje tanie połączenia. Dla firmy może być istotne - forma płatności - i dlatego najpierw rozejrzyj się za operatorem, który spełni wszystkie wymagania.

Pozdrawiam