Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio samochodowe z USB. JVC czy S o n y ?

devolt 31 Mar 2007 16:42 6391 2
  • #1 31 Mar 2007 16:42
    devolt
    Poziom 21  

Od kilku dni wertuje allegro, odwiedzam saturny, media markty itd. Po wstępnej weryfikacji mam dylemat pomiędzy dwoma modelami. Pewnie niektórzy mnie zjadą za jedną z firm ale uważam ze to ciekawe radio.
    - Pierwszy kandydat to JVC kd-g722(721). Posiada port usb, czyta mp3/cd/. Ma sterowanie subem i 3 pasmowy korektor. Wykonanie średnie, jakość plastiku pozostawia wiele do życzenia, a lakierowane pokrętło wygląda jak chińska tandeta. Co do dźwięku wiele osób sie zachwyca i poleca te radio właśnie ze względu na brzmienie. Od siebie dodam jeszcze ze wolno czyta z usb. Cena 529zł ( alledrogo.pl)
    - Drugi kandydat to S o n y( tu pewnie niektórzy znawcy sie zburzą) CDX -GT414(410)
    Te radio także posiada port USB i czyta cd/mp3. Dodatkowo ma jeszcze wejście aux na panelu przednim. Wykonanie moim zdaniem jest dużo lepsze ( mniej odpustowe ) niż w przypadku JVC. Nie ma zbędnych wodotrysków, ale posiada wiele funkcji. Sterowanie subem, jedno wyście RCA ( na przełączane tył/sub) filtr dolnoprzepustowy no i regulacje głośnością suba. Fajnym i przydatnym bajerkiem jest zegarek, który pojawia sie na wyświetlaczy jak wyłączymy radio. Z usb czyta dużo szybciej niż JVC. Jest tańsze 468 zł (alledrogo.pl)
    Wiem ze firma sony nie robi dobrych radioodbiorników samochodowych, ale jednak kusi mnie ten model swoją funkcjonalnością i dobrą ceną. W sklepie nie dostrzegłem znaczącej różnicy między tymi modelami w brzmieniu. Z JVC mam dobre i złe doświadczenia. Kiedys miałem kaseciaka i brzmiał bardzo fajnie, ciepło i przyjemnie. Niestety w wakacje siorka zakupiła sobie model 521 ( w anglii) i na każdej dziurze była inna piosenka. Troche mnie to przeraziło. A o porysowanych płytach mozna było zapomnieć( nawet orginalnych) nie wiem czy to tylko ten model z UK tak ma, ale zraziło mnie to do firmy JVC dosyć mocno.

Pomóżcie cos wybrać, może macie doświadczenia z tymi modelami.
    Pzdr Devolt

0 2
  • #2 06 Kwi 2007 22:35
    devolt
    Poziom 21  

Dziękuje za wasze tłumne zainteresowanie. Radio juz kupiłem. Oto informacje dla kogoś kto będzie miał ten sam problem. Wybrałem radio sony. Zapłaciłem 489 zł z przesyłką( radio nowe w pudełku z gwarancją).
    Co do pierwszych wrażeń to jestem bardzo zadowolony. Port USB działa świetnie, można podpinać tez dysk zewnętrzny sprawdzałem. Płytki czyta rewelacyjnie. Wszystkie stare porysowane płyty które juz sie do niczego nie nadawały tu działają bez problemu. Bardzo mnie to cieszy, bo w samochodzie cieżko dbać o płyty. Brzmienie jak dla mnie jest ok. Duży zakres regulacji. Brak loudness ale i tak tego nie używałem. Ma sporo mocy, głośniki nie charczą przy dużej głośności. W zasadzie to lepiej brzmi od mojego poprzedniego Clariona DX-418R. Pilocik bardzo mały i poręczny. Absolutnym bajerem, ale jakże przydatnym są fosforyzujące przyciski w owym pilociku:) Naprawde sie przydaje w nocy. Jedyny mankament to troche słaba jakość dźwięku z radia. Słychać lekkie szumy na stacjach które powinny działac bardzo dobrze, moze to wina przejściówki antenowej zamienie na inną i sprawdzę. Milą rzeczą jest oddzielna regulacja barwy dla radia i reszty źródeł.
    To tyle. Jak by co polecam te radyjko. Myśle ze jest jednym z lepszych w tej klasie cenowej posiadających port USB. Może Kenwod był by lepszy ale i droższy.

0
  • #3 06 Kwi 2007 22:41
    Xylometazolin!
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam!
    miałem podobny problem i też wybrałem owego 'Soniaka'. Jestem zadowolony, ładny wygląd.

pozdrawiam

0