Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fonia Matsui 1408R, jak przestroić? Zakres VHF.

Kumik 31 Mar 2007 16:44 1692 4
    Kumik
    Level 11  
    Potrzebuje szybko przrestroić taki telewizor a nie mam fonii RYMI Mam więc pytanie czy można coś namieszać w eepromie by telewizorek zaczął gadać po Polsku.... dobbrze by było by miał jeszcze zakres VHF Może ktoś z Kolegów ma jakieś wiadomości na ten temat
    Kumik
    Level 11  
    Schemat posiadam ale za nic nie mogę wejść w menu serwis .... Tam jest opisane by trzymać powyżej dwie sekundy przyciski -vol i -prog .... próbowłem na wszelkie sposoby i nic ..... forum też przeszukiwałem ale nic konkretnego nie znalazłem.
    procesor posiada dwa wyjścia audio 1 i audio 2 może tam trzeba coś zmienić ????
    dodam jeszcze że pracuje w nim procesor OEC6053..... udało mi się wejść w menu servis i nawet przestawiłem grafikę na arabską ale nie wiem w jakiej opcji szukać fonii.......
  • Helpful post
    Jerry23
    Level 19  
    Jest napisane że masz nacisnąć volume down na klawiaturze lokalnej i przycisk 6 na pilocie przez 2 sec i wchodzisz w ustawianie opcji.Zmień wartość opcji 06 z 30 na 18 to włączysz pasmo VHF(o ile zastosowana tam głowica ma to pasmo)wybór standartu fonii następuje poprzez odpowiednie podłączenie pinów procesora poprzez rezystor 22k do masy lub +5v
    pin B/G I D/K
    33 + + g
    34 + g + (g to oczywiśćie ground -masa) czyli dla standartu DK pin 33 do masy przez rezystor 22k,natomiast pin34 do plusa 5v przez rezystor 22k.:D
    Kumik
    Level 11  
    Yupiiiiiii jesteś WIELKI telewizorek gada czystą polszczyzną a głowica nie przystosowana do pasma VHF ale to już jest do załatwienia DZIĘKI !!!!! Temat uważam za zamknięty.