Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyj±tek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy udało się komu¶ porzucić Radmora?

Heybi 31 Mar 2007 17:34 2942 29
  • #1 31 Mar 2007 17:34
    Heybi
    Poziom 9  

Czy zna kto¶ jaki¶ amplituner, który by przypominał brzmieniowo (i ewentualnie z wygl±du) Radmora 5102? Od kilku lat używam takiego Radmora i nie potrafie go niczym zast±pić. Kiedy¶ zdobyłem się na to żeby go sprzedać i kupić sobie co¶ nowszego, niestety skutkiem było to, że przestałem słuchać muzyki... i musiałem wrócić do Radmora. Czy jest kto¶ kto lubi jego brzmienie ale go sprzedał i znalazł jaki¶ lepszy, porz±dny amplituner? Najlepiej jaki¶ vintage, żeby był ładny w podobnej cenie (dzi¶ Radmor 5102 kosztuje ¶rednio od 200 do 500 zł).

0 29
  • #2 31 Mar 2007 19:53
    tomek1guz
    Poziom 20  

Wiesz.. nie znam innego tak wspaniałego sprzętu :D
    Sprzedałem mojego kiedys, bo potrzebowałem pieniadze, ale nie mogłem przezyc bez Radmora wiec troszke kasy uzbierałem i kupiłem z powrotem.. i teraz na pewno go nie sprzedam :D pozdro

0
  • #3 31 Mar 2007 20:48
    Heybi
    Poziom 9  

No własnie mam podobnie. Dlatego jestem ciekaw dlaczego tak jest. Czy Radmor nie ma sobie równych czy co? Jak sie go sprzeda to sie zacznie ¶nić po nocach itp. Własnie wpadłem na pomysł, żeby sobie poprzeg±dać zagraniczne serwisy aukcyjne i zobaczyć jakie amplitunery vintage osi±gaj± najwyższe ceny, b±dĽ maj± najwięcej chętnych do kupna. Szczególnie interesuje mnie sprzęt ze wschodu, bo mam wrażenie, że jest mniej popularny i przez to jest jaki¶ taki nieodkryty jeszcze.

0
  • #4 31 Mar 2007 21:46
    hefid
    VIP Zasłużony dla elektroda

Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Audio

0
  • #5 30 Kwi 2007 19:12
    Brzydal18
    Poziom 12  

Witam!
    My¶lę, że Radmor to jest ¶wietny sprzęt je¶li chodzi o brzmienie. To piękno mozna dostrzec na skali wzmocnienia od 3-5 (najlepiej 4) i przy wł±czonym konturze. Natomiast do słuchania gło¶no muzyki to sie nie nadaje zwłaszcza je¶li ma się choć troche wymagaj±ce kolumny. No cóż pomimo niezłego kopnięcia te 25 W przy 4 Ω to niejest dużo. Naprawde miałem kiedy¶ ten sprzęt i wiem oco chodzi. Co z tego ze jak podgłosnie to sie bedzie wszystko tukło, jak kontrola basu jest znikoma a ¶rednie czeszcza jakby niewytrzymywały? Mam kolumny Dynamic Speaker HX70 w ¶rdodku jest gło¶nik basowy tonsil gdn 20/80 (choc orginalnie powinien być słabszy ale aktualnie nie mieli w sklepie) Pod radmorem muzyka cicho słuchana to była poprostu bajka... natomiast kiedy chciałem zobaczyc ile ten Gdn wyci±gnie to sie nieco zawiodłem ponieważ skakał on pewnie ze 3 cm w te i spowrotem a udeżenia zero a do tego jakies czaski i zgrzyty. Glosnik latal ale widac wyraznie ze wzmacniacz niewyrabiał. Potem podł±czyłem diore ws 502(który ma marne podbicie basu) pod te same kolumny to podloga sie częsła i wszystkie szyby skakały, przy tym czysty dĽwięk. Moje Zgc 50-8-44 (bas 40W) tez lepiej graly głosno pod dior±. Natomiast jak słucham cicho tej diory to mi sie płakac chce bo odstaje całe lata ¶wietlne od Radmora, ktorego mogłem słuchać godzinami.
    Niech nikomu do głowy nie przyjdzie ze ja wychwalam ta diore lub niedajboże krytykuje Radmora. Ale pisze poprostu swoje odczucia. Jak ktos chce miec glosno i disko w domu to niech sobie radmora odpu¶ci.
    Radmor jest wychwalany i bardzo dobrze bo ma być za co wychwalanym. Natomiast jak każdy sprzęt ma swoje minusy.
    Pozdrawiam

0
  • #6 01 Maj 2007 00:07
    344979
    Usunięty  
  • #7 26 Maj 2007 18:42
    Heybi
    Poziom 9  

Dobra, nie da sie się go "pozbyć". Nie ma co szukać, jak już kto¶ przywykł do tego brzmienia to chyba nie ma szans go zostawić. Mi już przeszła ochota na "pozbycie się go". Brzydal18 masz rację, że to sumer sprzęt je¶li chodzi o brzmienie ale moim zdaniem kontur wszystko psuje, jest zdecydowanie za mocny. Wydaje mi się, ze piekniejsze brzmienie Radmor ma bez wł±czonego konturu. Szaman i co ten 5100 jest lepszy niż 5102? Szczególnie interesuj± mnie tony ¶rednie, jak juz wspomniałem wole słuchać bez konturu. Cytat z pisma jest mocny :D , Pozdrawiam!

0
  • #8 26 Maj 2007 21:26
    ALTON
    Poziom 38  

Radmor jak wielu ludzi mówi ma ospałe i mulaste brzmienie (sam to potwierdzam) co jest jego pozytywnymi stronami - zachwyca spokojnym dĽwiękiem. Osobi¶cie przerobiłem jak mnie pamięć nie myli 9 radmorów od 5100. Bardzo przyjemny sprzęt pod względem jego modulowej budowy wewnętrznej. Trafa z dwukrotnym zapasem.... przedwzmacniacz i koniec mocy prosty do bólu... schemat identyczny z każdym polskim sprzętem (popularnym). Radmor 5100 od 5102 nie różni się praktycznie niczym ! - obudow±, funkcj± mute, może jakim¶ drobiazgiem na który nie zwróciłem uwagi. Jedyna ewidentna różnica w końcówach między 5100/5102 to stabilizacja parki różnicowej w postaci zenerki (której i tak nie montowano w 5102 :) ). Zamienić ? wszystko zależy od upodobań. Chociaż w cenie radmora nie kupisz nic logicznego.

0
  • #9 27 Maj 2007 00:57
    344979
    Usunięty  
  • #10 27 Maj 2007 13:25
    Heybi
    Poziom 9  

Chyba wła¶nie jest tak, że brzmienie radmora głównie zależy od tego jak bardzo jest zużyty... obecnie używam wersji TE, która gra lepiej od mojego poprzednika 5102, tylko dlatego, że był bardzo mało używany i do tego rok produkcji to 1985. Jeszcze mnie jedna rzecz interesuje. Otóż, słucham na Radmorze głównie płyt winylowych, mam gramofon Pioneera, mam przej¶ciówke, z chinche na din do tego uzmienienie i jest ok. Ale czasami słucham też płyt cd i tutaj mnie zastanawia jak to jest, bo jak wiadomo wej¶cie din w Radmorze jest do¶ć czułe, a wyj¶cie dĽwięku ze współczesnego odtwarzacza cd jest do¶ć mocne, zastanawiam sie czy nie jest aż za mocne. Radmor chyba nie jest przystosowany do tak gło¶nego sygnału. Czasami, na niektórych płytach mam wrażenie, ze jest lekki przester. Być może to tylko takie wrażenie. Co o tym s±dzicie? Może jakie¶ starsze odtwarzacze cd, które maj± wyj¶cia na din?

0
  • #11 27 Maj 2007 18:23
    dybas
    Poziom 37  

Odtwarzacze CD nie miały gniazd DIN. A poziom wyj¶ciowy to standard.
    A teraz kubeł zimnej wody dla wyznawców kultu "Radmora":
    - głowica w 5100 nie do przestrojenia (w innych też nieciekawie)
    - dekoder nie do zestrojenia (tylko przeróbka na UL1621)
    - kilometry przewodów (za to jakie piękne przesłuchy)
    - wariuj±cy preomat, zalecam wznowienie produkcji WT-2662
    - przeł±czniki sensorowe jako wskaĽniki wilgotno¶ci powietrza
    - przedwzmacniacz gramofonowy "aby był"
    - tranzystory 2N3055 w końcówce mocy :cry:
    - Ľle zaprojektowany wzmacniacz regulacyjny: zakres ±13 dB:!:
    - żarówki, potencjometry, gniazda, wtyki itd.
    Mógłbym jeszcze tak długo.
    Na "Allegro", albo do muzeum.
    P.S. Jeszcze jedno. Model 5412 ha, ha...

0
  • #12 27 Maj 2007 18:34
    tomek1guz
    Poziom 20  

Dlaczego obwiniacie kontur. Miałem kiedy¶ u siebie ws-442, i tam to jest dopiero do kitu kontur. Zupełnie zanikaj± ¶rednie, bardzo mocne podbicie basów, i wysokich sopranów, nie dało sie słuchać. Chyba że ten ws co miałem, to był jaki¶ dojechany, ale moim zdaniem kontur w Radmorze jest dopasowany idealnie. Dobry bas, czysty sopran, i wspaniały wokal. Krótko mówi±c piękny dĽwięk. A co do 5100, to nie miałem okazji słuchać, więc sie nie wypowiadam. ;) .

0
  • #13 27 Maj 2007 18:55
    chrisi
    Poziom 16  

JA znam pierwowzor Radmora, Grundig r 35 jest lepszy

0
  • #14 27 Maj 2007 22:03
    344979
    Usunięty  
  • #15 27 Maj 2007 22:14
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

2ny w końcówce.. swietnie się sprawuj±! niewiem oco chodzi.. głowica nie do przetsrojenia??? Naprawde??

od gniazdek i wtyczków jest Kontakt i papier wodny 300

kilometry kabli? nie zauwazyłem... przesłuchy..? od kiedy?

a kontur jest jak przycisk M w bejcy !

0
  • #16 27 Maj 2007 22:35
    Usunięty
  • #17 27 Maj 2007 22:44
    chrisi
    Poziom 16  

s_z_a_m_a_n napisał:
    Radmor nie miał żadnych pierwowzorów jest jedyny i niepowtarzalny, ale każdy ma to co lubi ;-]
    Dybas Przy tylu niew±tpliwych zaletach te kilka wad można zupełnie pomin±ć.

Kolego Szaman mam oba radia i smiem dalej twierdzic ze radmor jest pierwowzorem Grundiga (nawet ten przestarzakly dekoder stereo ,jest znaczna rurznica w glowicy UKF) przelaczniki sensorowe mimo identycznej konstrukcji typowa aplikacja ukladow SAS sa podatne na wilgotnosc.Niemniej tego oba radia zwlaszcza czesc malej czestotliwosci
    przy sluchaniu z mala moca sa bardzo dobre.

0
  • #18 27 Maj 2007 23:02
    Heybi
    Poziom 9  

chrisi - nawet ładny ten Grundig r 35, ale uzasadnij jako¶ pod jakim względem jest lepszy? Tzn; jaki jest dĽwięk w stosunku do Radmora? Pytam bo widze, że to co dla niektórych jest zalet± dla innych jest wad±, tak jak np; kontur w Radmorze.

0
  • #19 27 Maj 2007 23:48
    344979
    Usunięty  
  • #20 28 Maj 2007 00:49
    Heybi
    Poziom 9  

dybas napisał:

- przedwzmacniacz gramofonowy "aby był"

Tego też nie rozumiem, ja nic absolutnie nie moge mu zarzucić. Gra całkiem porz±dnie pod warunkiem, że nie używa się gramofonów polskiej produkcji. Moim zdaniem s± beznadziejne... niestety.

0
  • #21 28 Maj 2007 01:11
    344979
    Usunięty  
  • #22 28 Maj 2007 01:37
    dybas
    Poziom 37  

s_z_a_m_a_n napisał:
    Radmor nie miał żadnych pierwowzorów jest jedyny i niepowtarzalny, ale każdy ma to co lubi ;-]
    Dybas Przy tylu niew±tpliwych zaletach te kilka wad można zupełnie pomin±ć.

Oczywi¶cie! Ale Radmor był dzieckiem swojej epoki, i wraz z ni± odchodzi.
    Nie widzę powodu, aby ci±gle podchodzić do niego na kolanach, dlatego,
    że niegdy¶ jego posiadanie stanowiło wyraz zamożno¶ci, a przede wszys-
    tkim zaradno¶ci wła¶ciciela, który go sobie "załatwił". Z satysfakcj± obser-
    wuję zagęszczenie dyskusji, i nie¶miałe krytyczne my¶lenie. Swoje argu-
    menty podtrzymuję, naprawiałem i przestrajałem to truchło nie raz.
    Nie jestem w żaden sposób uprzedzony akurat do Radmora, przeciwnie,
    z szacunkiem odnoszę się do krajowych wyrobów, i do dzi¶ staram się
    z nich korzystać, przy okazji podnosz±c umiejętno¶ci zawodowe.

0
  • #23 28 Maj 2007 02:31
    344979
    Usunięty  
  • #24 28 Maj 2007 02:32
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

Ja naprawdę nie wiem co wy chcecie od Konturu....

dotykówki tez nie sprawiaj± zadnych problemów!

jedyne do czego by sie można było przyczepić to stabilizacja napięcia Uvar... stacje pływaj± jak głupie.. fakt.. ale z małym (albo troche większym ) radiatorkiem na UL1550 jest zno¶nie..

0
  • #25 28 Maj 2007 10:42
    Heybi
    Poziom 9  

s_z_a_m_a_n napisał:
    Jakimi przesłankami się kierujesz pisz±c, że "Polskie gramofony s± beznadziejne"? Co dokładnie w nich jest złego?

Je¶li już jeste¶my przy gramofonach w Radmorze 5100/5102 brakuje jednej jedynej, ale bardzo ważnej moim zdaniem rzeczy - filtru "LOW" tudzież górnoprzepustowego do eliminacji tego cholernego przydĽwięku. Nie mam pojęcia czemu go nie zamontowali zamiast tych zbędnych totalniefunkcji p.t. -12dB i kontur w 5102...

Wystarczy porównać polski gramofon z np; Technicsem lub w sumie z jakim kolwiek... niebo - ziemia. W polskich gramofonach po pierwsze były bardzo słabe wkładki, mało dynamiczne, pasmo przenoszenia niby 20-20000 ale jako¶ tego nie słychać, mało tego zanikaj± niektóre dĽwięki! DĽwięk ogólnie bardzo muzlisty itp, je¶li nawet wymienimy wkłade to w następnej kolejno¶ci trzeba będzie wymieniać wszystkie kable, bo szumy s± okropne... do tego jeszcze przeważnie s± problemy z niestabilnymi obrotami talerza, może w gramofonie Adam jest już lepiej ale i tak talerze zazwyczaj trafiały sie poprostu krzywe i ramię "tańczy" góra-dół itp. Obecnie używam Pioneera, w którym wyraĽnie słychać ładne szerokie pasmo, dĽwięk jest bardzo dynamiczny, brzmienie dużo lepsze niż z cd... filtr górnoprzepustowy nawet nie jest potrzebny, chociaż faktycznie zamiast funkcji -20dB, kontur mogli by dać te filtry do gramofonu.

0
  • #26 28 Maj 2007 14:44
    344979
    Usunięty  
  • #27 28 Maj 2007 15:17
    Usunięty
  • #28 28 Maj 2007 15:50
    344979
    Usunięty  
  • #29 28 Maj 2007 19:34
    Usunięty
  • #30 28 Maj 2007 22:52